Komunikaty PR

Międzynarodowy sukces polskiej architektki!

2024-05-08  |  12:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka oraz prezeska cenionej polskiej pracowni architektonicznej Tremend, zasiądzie w jury World Architecture Festival 2024. Polka znalazła się wśród reprezentantów tak uznanych pracowni jak Zaha Hadid Architects czy MAD Architects. Wcześniej pracownia Tremend dwukrotnie wyróżniona została podczas tego prestiżowego wydarzenia, m.in. za spektakularny projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie.

World Architecture Festival to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń architektonicznych, które co roku przyciąga międzynarodową społeczność architektów i projektantów. Od ponad dekady jednym ze stałych elementów WAF są nagrody wręczane najbardziej spektakularnym projektom i realizacjom z całego świata. Tym, co wyróżnia World Architecture Festival Awards na tle innych licznych nagród przyznawanych w dziedzinie architektury, jest element prezentacji konkursowej wszystkich finałowych prac na żywo przed panelem jurorskim podczas kilkudniowego wydarzenia. Podczas posiedzenia jury prezentowane są tym samym projekty z kilkudziesięciu różnych kategorii obejmujących np. budynki mieszkalne, komercyjne i użyteczności publicznej, przestrzeń miejską czy krajobraz. Rzetelna ocena prac i ekspercki feedback stanowią o prestiżu  nagrody i sprawiają, że jest ona jednym z bardziej pożądanych i rozpoznawalnych wyróżnień w branży.

Tym razem w międzynarodowym gronie ekspertów World Architecture Festival zasiądzie także reprezentantka Polski – architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka i prezeska pracowni Tremend. Autorka projektu Dworca Metropolitalnego w Lublinie oraz licznych projektów wnętrz przestrzeni komercyjnych zrealizowanych w kraju oraz zagranicą znalazła się w jury razem z takimi osobistościami jak David Basulto, redaktor naczelny ArchDaily, Viviana Muscettola, dyrektorka pracowni Zaha Hadid Architects czy Qun Dang z MAD Architects. W poprzednich latach w skład jury konkursowego weszły  również takie nazwiska jak David Chipperfield czy Norman Foster.

Zaproszenie polskiej architektki do jury jest wynikiem uznania przez międzynarodową społeczność dotychczasowego dorobku pracowni Magdaleny Federowicz-Boule. W ostatnich latach bowiem projekty pracowni Tremend zostały dwukrotnie wyróżnione na WAF. W 2019 r. podczas World Architecture Festival w Amsterdamie zespół pod kierownictwem Polki dostał się do w finału konkursu za koncepcję Dworca Metropolitarnego w Lublinie w kategorii Infrastruktura. Jury doceniło wtedy szereg zaplanowanych w projekcie proekologicznych rozwiązań, wpływających na jego efektywność i realnie minimalizujących negatywny wpływ na środowisko naturalne. W 2023 r. na World Architecture Festiwal w Singapurze realizacja pracowni Tremend zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii INSIDE – hotele. Jury urzekły wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments, które przenoszą gości w czasie do dwudziestowiecznej Warszawy, snując sentymentalną i pełną niespodzianek opowieść.

„Jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę być ponownie częścią tego prestiżowego wydarzenia, tym razem w roli jurora. To dla mnie ogromny zaszczyt i odpowiedzialność, ale też niezwykła radość – World Architecture Festival to prawdziwie globalne, międzynarodowe i różnorodne wydarzenie. Ta wielość kultur, doświadczeń i różnych sposobów myślenia o architekturze jest ożywcza, inspirująca i sprawia, że ocena prac innych autorów i autorek jest ubogacająca także dla samych członków jury” – mówi architekt Magdalena Federowicz-Boule.

Tegoroczny World Architecture Festival 2024 odbędzie się w dniach 6-8 listopada w Marina Bay Sands Singapurze.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.