Międzynarodowy sukces polskiej architektki!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka oraz prezeska cenionej polskiej pracowni architektonicznej Tremend, zasiądzie w jury World Architecture Festival 2024. Polka znalazła się wśród reprezentantów tak uznanych pracowni jak Zaha Hadid Architects czy MAD Architects. Wcześniej pracownia Tremend dwukrotnie wyróżniona została podczas tego prestiżowego wydarzenia, m.in. za spektakularny projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie.
World Architecture Festival to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń architektonicznych, które co roku przyciąga międzynarodową społeczność architektów i projektantów. Od ponad dekady jednym ze stałych elementów WAF są nagrody wręczane najbardziej spektakularnym projektom i realizacjom z całego świata. Tym, co wyróżnia World Architecture Festival Awards na tle innych licznych nagród przyznawanych w dziedzinie architektury, jest element prezentacji konkursowej wszystkich finałowych prac na żywo przed panelem jurorskim podczas kilkudniowego wydarzenia. Podczas posiedzenia jury prezentowane są tym samym projekty z kilkudziesięciu różnych kategorii obejmujących np. budynki mieszkalne, komercyjne i użyteczności publicznej, przestrzeń miejską czy krajobraz. Rzetelna ocena prac i ekspercki feedback stanowią o prestiżu nagrody i sprawiają, że jest ona jednym z bardziej pożądanych i rozpoznawalnych wyróżnień w branży.
Tym razem w międzynarodowym gronie ekspertów World Architecture Festival zasiądzie także reprezentantka Polski – architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka i prezeska pracowni Tremend. Autorka projektu Dworca Metropolitalnego w Lublinie oraz licznych projektów wnętrz przestrzeni komercyjnych zrealizowanych w kraju oraz zagranicą znalazła się w jury razem z takimi osobistościami jak David Basulto, redaktor naczelny ArchDaily, Viviana Muscettola, dyrektorka pracowni Zaha Hadid Architects czy Qun Dang z MAD Architects. W poprzednich latach w skład jury konkursowego weszły również takie nazwiska jak David Chipperfield czy Norman Foster.
Zaproszenie polskiej architektki do jury jest wynikiem uznania przez międzynarodową społeczność dotychczasowego dorobku pracowni Magdaleny Federowicz-Boule. W ostatnich latach bowiem projekty pracowni Tremend zostały dwukrotnie wyróżnione na WAF. W 2019 r. podczas World Architecture Festival w Amsterdamie zespół pod kierownictwem Polki dostał się do w finału konkursu za koncepcję Dworca Metropolitarnego w Lublinie w kategorii Infrastruktura. Jury doceniło wtedy szereg zaplanowanych w projekcie proekologicznych rozwiązań, wpływających na jego efektywność i realnie minimalizujących negatywny wpływ na środowisko naturalne. W 2023 r. na World Architecture Festiwal w Singapurze realizacja pracowni Tremend zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii INSIDE – hotele. Jury urzekły wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments, które przenoszą gości w czasie do dwudziestowiecznej Warszawy, snując sentymentalną i pełną niespodzianek opowieść.
„Jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę być ponownie częścią tego prestiżowego wydarzenia, tym razem w roli jurora. To dla mnie ogromny zaszczyt i odpowiedzialność, ale też niezwykła radość – World Architecture Festival to prawdziwie globalne, międzynarodowe i różnorodne wydarzenie. Ta wielość kultur, doświadczeń i różnych sposobów myślenia o architekturze jest ożywcza, inspirująca i sprawia, że ocena prac innych autorów i autorek jest ubogacająca także dla samych członków jury” – mówi architekt Magdalena Federowicz-Boule.
Tegoroczny World Architecture Festival 2024 odbędzie się w dniach 6-8 listopada w Marina Bay Sands Singapurze.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.