Miejski system dyspozytorski uruchomiony przez Hexagon
W Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno został uruchomiony miejski system dyspozytorski oparty o technologię HxGN OnCall Dispatch firmy Hexagon Safety, Infrastructure & Geospatial. System wpisuje się w ideę Smart City, która jest stopniowo realizowana w gminie.
Więcej korzyści dla miasta i mieszkańców
Bezpieczeństwo publiczne to jeden z głównych priorytetów dla władz nowoczesnych miast. Aby minimalizować potencjalnie uciążliwe lub niebezpieczne sytuacje w przestrzeni publicznej, samorządy mogą sięgać po rozwiązania, które ułatwią przekazywanie informacji między mieszkańcami, odpowiednimi jednostkami i administracją.
Innowacyjny program HxGN OnCall Dispatch umożliwia zgłaszanie incydentów zarówno służbom, jak i członkom lokalnych społeczności. Jednostki takie jak Straż Miejska, zarządy dróg, centra lokalnego transportu, czy przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne mogą zwiększyć efektywność działania poprzez współpracę z dyspozytorniami.
Miejsca działające na zasadzie mikrocentrów dyspozytorskich pozyskują informacje o sytuacjach kryzysowych, zarządzają nimi i kierują je do odpowiednich służb. Dzięki temu przepływ informacji jest szybki, co pozwala na sprawne skoordynowanie działań.
“Jako gmina potrzebowaliśmy rozwiązania, które wspomoże nas w lepszym zarządzaniu miastem. System OnCall odpowiada na te potrzeby i usprawnia naszą pracę, dzięki czemu możemy lepiej służyć mieszkańcom Piaseczna” - mówi Tomasz Pawlak, Kierownik Referatu Innowacji Miejskich w Piasecznie.
Odpowiedź na potrzeby nowoczesnych miast
Celem wdrożenia HxGN OnCall Dispatch w Piasecznie jest zapewnienie pełnej obsługi zgłoszeń przekazywanych do Urzędu Miasta: od momentu, gdy trafią do dyspozytora, poprzez obsługę w odpowiednich wydziałach, aż do pozytywnego zamknięcia sprawy.
“Oprogramowanie HxGN OnCall Dispatch to pakiet narzędzi nowej generacji umożliwiający zarządzanie incydentami. Sprawne zarządzanie zgłoszeniami możliwe jest dzięki łatwej w obsłudze aplikacji HxGN OnCall Dispatch, dostępnej zarówno za pośrednictwem przeglądarki internetowej jak i aplikacji mobilnej” - wyjaśnia Paweł Pręcikowski, Dyrektor Sprzedaży w Hexagon.
Zarządzanie zgłoszeniami i ich sprawna obsługa są możliwe dzięki szerokiej gamie modułów oferowanych przez pakiet HxGN OnCall Dispatch oraz dostępowi do w pełni funkcjonalnego systemu dyspozytorskiego, opartego o wizualizacje na tle mapy numerycznej i powiązania geolokalizacyjne. Równolegle aplikacje mobilne umożliwiają komunikację z zespołami pracującymi w terenie.
Film przedstawiający wykorzystanie HxGN OnCall Dispatch w Gminie Piaseczno można obejrzeć pod linkiem: https://share.vidyard.com/watch/8FMq2RNiHYY28LzuD3Qg6x

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.