Ministerstwo zachęca przedsiębiorców do korzystania z technologii cyfrowych
Remarkable Ones
Marszałkowska
00001 Warszawa
agnieszka.wronska|ro.team| |agnieszka.wronska|ro.team
607292224
www.ro.tam
Jak oszczędzać czas i pieniądze prowadząc działalność gospodarczą? - czyli jak Ministerstwo Rozwoju i Technologii zachęca przedsiębiorców do korzystania z technologii cyfrowych.
Warszawa, 19.11.2024
Z danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii wynika, że w Polsce z cyfrowych usług publicznych korzysta 55% użytkowników Internetu, co jest wynikiem o prawie 10% niższym od średniej unijnej. Polska zajmuje 22. miejsce w UE w zakresie cyfrowych usług publicznych, podczas, gdy transformacja cyfrowa jest jednym z kluczowych priorytetów Komisji Europejskiej. Według badań przeprowadzonych na zlecenie MRiT, przedsiębiorcy oczekują od państwa większego wsparcia w cyfryzacji biznesu oraz dostępu do ekspertów.
Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom Ministerstwo Rozwoju i Technologii organizuje cykl bezpłatnych webinarów i spotkań stacjonarnych skierowanych do małych i średnich przedsiębiorców oraz ich pracowników.
Celem akcji jest wsparcie firm w prowadzeniu działalności biznesowej i załatwianiu spraw urzędowych online, bo chociaż, jak deklarują ankietowani przedsiębiorcy, nauczyliśmy się już korzystać z funkcjonalności takich, jak mObywatel czy ePuap, wciąż wiele narzędzi usprawniających prowadzenie działalności gospodarczej jest przedsiębiorcom obcych.
Bezpłatne webinary dla przedsiębiorców, którzy nie lubią stać przy okienku
„Chcemy wyposażyć przedsiębiorców w praktyczne narzędzia, pozwalające zaoszczędzić czas, którego tak bardzo im brakuje i skupić się na rozwoju firmy. Większość formalności można dziś załatwić online, bez konieczności wizyt w urzędzie. Wiemy, że czas przedsiębiorców jest bardzo cenny, dlatego podczas planowania spotkań przyświecał nam jeden cel - podawać wiedzę w pigułce, odpowiadając na realne potrzeby, bez konieczności wyszukiwania informacji w internecie na własną rękę.” – tak do udziału w webinarach i spotkaniach zachęca Jakub Stefaniak, Rzecznik Prasowy Ministerstwa Rozwoju i Technologii.
Wielu przedsiębiorców z zapoznaniem się z usługami cyfrowymi zwleka, aż do chwili, kiedy jest to wymagane przepisami prawa. Tymczasem cyfryzacja działalności wiąże się ze wzrostem zysków i minimalizacją kosztów. Wykorzystanie możliwości cyfrowych usprawnia pracę, oszczędza czas, a przede wszystkim - znacznie ułatwia prowadzenie tych aspektów działalności, które wiążą się formalnościami i papierologią.
Pierwszy webinar z serii „Digital biznes. Jak oszczędzać czas i pieniądze prowadząc działalność gospodarczą” odbędzie się 28 listopada 2024 roku o godz. 10:00 i będzie dostępny online. Udział jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.
Dlaczego warto wziąć udział w webinarze?
Podczas pierwszego webinaru organizowanego przez ministerstwo, pt. “Rozwijaj swój biznes dzięki nowoczesnym technologiom cyfrowym” przedsiębiorcy dowiedzą się:
-
Jak wykorzystać sztuczną inteligencję, rozwiązania chmurowe, BigData lub e‑usługi nawet w niedużej firmie - Oszczędność czasu, zasobów i sprawne zarządzanie, czyli korzyści ze stosowania narzędzi cyfrowych.
-
Jakie darmowe narzędzia online ułatwiają życie przedsiębiorcy - Lista konkretnych rozwiązań cyfrowych, które pomogą usprawnić procesy i codzienną pracę, aby zwiększyć efektywność, a zaoszczędzić czas.
Kolejny webinar 3 grudnia 2024 r. poświęcony będzie bezpieczeństwu przedsiębiorcy w sieci i cyberzagrożeniom.
Spotkania stacjonarne - również bezpłatne, które będą towarzyszyć wydarzeniom online, to okazja do pogłębienia zdobytej wiedzy i zadawania pytań ekspertom na żywo.
Stanowią one część większego projektu dla małych i średnich firm. Jako pierwsi w spotkaniach pilotażowych wezmą udział przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego.
Spotkania stacjonarne odbędą się 4 grudnia 2024 r. w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie (“Wykorzystanie technologii cyfrowych w prowadzeniu firmy”) oraz 12 grudnia 2024 r. (“Jak zapobiegać i radzić sobie z cyberzagrożeniami). Więcej informacji znajduje się na stronie www.digitalbiznes.org
Więcej informacji:
www.gov.pl/web/rozwoj-technologia
Rozwijaj swój biznes pracując mniej!
www.bdigitalbiznes.org
Dołącz do webinaru!
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.