,,Mitologia stosowana” na nowo! Rusza druga odsłona kampanii obalającej mity.
Już 8 kwietnia rusza druga edycja spotkań w ramach kampanii ,,Mitologia Stosowana”. To kontynuacja akcji edukacyjnej o badaniach naukowych, statystyce i wszystkim, co się liczy. Janina Bąk statystyczka i autorka bestsellerowej książki popularnonaukowej, wraz ze swoimi gośćmi podejmie się zadania obalania medycznych mitów oraz rzuci nowe światło na problemy związane z dezinformacją. Partnerem akcji jest NutroPharma, która wspiera rzetelny przekaz naukowy.
Pozyskiwanie informacji jest proste. Ale co z ich weryfikacją? W społeczeństwie, w którym dowody naukowe przestają być argumentem bardzo łatwo wzbudzić nieufność i strach. W pierwszej odsłonie kampanii „Mitologia Stosowana”, która miała miejsce w listopadzie zeszłego roku, statystyczka Janina Bąk postanowiła zweryfikować podejście do tego tematu. W każdym z webinarów wzięło udział ponad 7000 osób. Czas zatem na kolejną edycję!
Bo wiedza to potęga!
W drugiej edycji kampanii „Mitologia Stosowana”, Janina Bąk na nowo podejmie się zadania obalania medycznych mitów. Pomogą jej w tym znani eksperci - doktor Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19, doktor nauk medycznych Maciej Socha, ordynator Oddziału Położniczego i Ginekologicznego w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku, a także dwójka popularnych influencerów naukowych – Kasia Gandor i Dawid Myśliwiec z kanału „UwagaNaukowy bełkot”. Goście poruszą tematy dotyczące pandemii, szczepień na COVID-19, rozprawią się z zabobonami związanymi z ciążą i karmieniem piersią, a także zdrowym odżywianiem. Przede wszystkim postarają się przekonać, jak najwięcej osób, że z nauką można i należy się zaprzyjaźnić.
Program webinarów
Dlaczego nie musimy bać się szczepień na COVID-19?
Rozmowa z Kasią Gandor z kanału YT o tej samej nazwie
OPIS TEMATU: Podczas tego spotkania zostaną rozwiane wątpliwości dotyczące szczepień na COVID-19. Czym się różni szczepionka Pfizera od AstraZeneca? Jak działają szczepionki mRNA, a jak szczepionki wektorowe? Jak to możliwe, że szczepionki powstały tak szybko? To tylko niektóre pytania, na które zostaną udzielone odpowiedzi.
Kiedy? 08.04.2021r. godz. 19.00
Gdzie? Kanał YouTube “Statystycznie rzecz biorąc”
Co już wiemy o koronawirusie?
Webinar na żywo z immunologiem dr n. med. Pawłem Grzesiowskim
OPIS TEMATU: W trakcie webinaru dowiemy się, jak czytać statystyki dotyczące pandemii i co już wiemy o koronawirusie. A także którym doniesieniom medialnym w tym temacie możemy ufać i w jaki sposób weryfikować informacje o pandemii. Wydarzenie będzie składać się z dwóch części – wywiadu i interaktywnej części podczas której będzie można zadawać pytania.
Kiedy? 15.04.2021r. godz. 19.00
Gdzie? FB Janina Daily
Co naprawdę oznaczają wszystkie “E” w składzie żywności?
Rozmowa z Dawidem Myśliwcem z kanału YT „Uwaga! Naukowy bełkot”
OPIS TEMATU: W czasie rozmowy Dawid Myśliwiec postara się rozwiać wątpliwości związane za zdrową żywnością i żywieniem. Doktor chemii, opowie, czy wszystkie „E” w składzie żywności są szkodliwe, a także jak interpretować te oznaczenia. Zajmie się również tematem suplementów – ich bezpieczeństwem, różnicą między suplementem a lekiem, a także zagadnieniem czy absolutnie wszystkim takie suplementy są niezbędne.
Kiedy? 22.04.2021r. godz. 19.00
Gdzie? Kanał YouTube “Statystycznie rzecz biorąc”
Czego nie muszą się bać przyszłe i obecne mamy?
Webinar na żywo z ginekologiem dr Maciejem Sochą
OPIS TEMATU: Ten webinar obali najczęstsze mity związane z ciąża, porodem, połogiem, a także karmieniem piersią. Dowiemy się między innymi czy istnieją czynności zakazane w ciąży? Czy przyszłe mamy mogą ćwiczyć? Farbować włosy? Latać samolotem? Rozwiane zostaną mity dotyczące diety matki karmiącej, a także czy jedzenie imbiru lub aktywność seksualna faktycznie przyśpieszają poród?
Wydarzenie będzie składać się z dwóch części – wywiadu i interaktywnej części podczas której będzie można zadawać pytania.
Kiedy? 29.04.2021r. godz. 19.00
Gdzie? FB Janina Daily
NutroPharma polska firma obecna na rynku od 1990 roku. Dostarcza nowoczesne oraz niestandardowe rozwiązania: receptur nowych produktów i całościowych koncepcji dla sektora farmaceutycznego. Oferowane przez firmę rozwiązania już od wielu lat wspomagają i przyspieszają proces poprawy jakości życia. Osiągniecia te były możliwe, dzięki współpracy
z wieloma wybitnymi naukowcami i praktykami z kraju oraz z zagranicy. Produkty firmy NutroPharma poddawane są rygorystycznym badaniom zgodnie z ustawodawstwem polskim i europejskim. Spełniają normy i wymagania zawarte
w dyrektywach Unii Europejskiej.

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.