Komunikaty PR

Młoda Sztuka. Wystawa i aukcja

2020-10-28  |  11:30
Biuro prasowe

Intrygujące, wielkoformatowe dzieła i wyjątkowe prace przepełnione emocjami. Listopadowa wystawa Młoda Sztuka to zbiór twórczości najciekawszych artystów. W sposób szczególny uwagę przyciągają ogromne obrazy autorstwa Barbary Nycz i Romualda Musiolika. Będzie to też okazja do zobaczenia i wylicytowania twórczości m.in. debiutującej w DESA Unicum Zuzanny Skrętek, a także Radosława Suligi i Michała Czuby. Wszystkie obiekty pójdą pod młotek 3 listopada.

 

Wielkoformatowy obraz zbudowany z czterech płócien, które razem tworzą abstrakcyjną całość. Wyjątkowa praca Barbary Nycz charakteryzuje się wyraźnymi, graficznymi kształtami. Stonowane szarości i czernie namalowane błyszczącą i matową farbą kontrastują z żywą limonkową zielenią, różem i pomarańczą. Wyraziste faktury oraz zróżnicowane środki malarskie – od mocnych, graficznych linii, przez użycie gradientu oraz ekspresyjnych pociągnięć czarnej farby na szarym tle sprawiają, że jest to dzieło, które nie przestaje zaskakiwać. Poszczególne fragmenty pracy nawiązują do siebie, tworząc spójną całość. Barbara Nycz brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą między innymi w Indiach, Korei Południowej i Rumunii. Listopadowa aukcja to jej debiut na wystawie i aukcji Młoda Sztuka.

Namalowany przez Romualda Musiolika obraz „Miasto Bandung” to kolejna wielkoformatowa praca, która pojawi się w DESA Unicum. Artysta przedstawił abstrakcyjny widok na miejską ulicę. Pomimo tego, że tytuł jasno wskazuje na to, że scena ma miejsce w indonezyjskim mieście Bandung, poprzez uproszczenie budynków i postaci konkretna lokalizacja staje się niemożliwa do zidentyfikowania. Jednoznacznie kojarzące się z modernizmem proste bryły budynków można zobaczyć w różnych miejscach i kontekstach. Ukazanie w ten sposób indonezyjskiego miasta to zabieg wyjątkowo ciekawy. Musiolik wskazuj na problem, przed którym stoi wiele azjatyckich krajów. Ich nowoczesna architektura utożsamiana jest często z postępem, ale paradoksalnie, szczególnie w oczach turystów, sprawia, że takie miasta przestają być uznawane za wyjątkowe. Romuald Musiolik swoją twórczość pokazywał m.in w Niemczech, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Francji i USA. 

 

Z kolei obraz Zuzanny Skrętek jest częścią cyklu „Niedopowiedzenia”, który powstał w trakcie jej studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zawieszone pomiędzy kanciastymi, wyraźnie geometrycznymi kształtami i miękkimi smugami farby abstrakcyjne formy reprezentują wewnętrzny konflikt artystki. Traktuje ona malarstwo jako narzędzie do eksplorowania i przeżywania swoich emocji. Przy użyciu abstrakcji  tworzy własny język wizualny, poprzez który mierzy się ze swoimi odczuciami. Zarówno formy jak i kolory używane przez Skrętek są wyraźnie oderwane od natury. W ten sposób sugeruje ona widzowi, że jej obrazy nie są przypadkowymi lub spontanicznymi obiektami, ale raczej przemyślaną kreacją. Artystka poza malarstwem zajmuje się tworzeniem ilustracji i projektów graficznych, fotografią oraz projektowaniem ubioru. 

 

Na wystawie pojawią się również dzieła  Michała Ostrowskiego, Wiktorii Dębińskiej, Hanny Rozpary, Magdaleny Libero i Rafała Gawlika. 3 listopada zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.


 

Wystawa Młoda Sztuka: 30 października 3 listopada 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

Aukcja Młoda Sztuka: 3 listopada 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-5yan/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura BRAK ZDJĘCIA
2024-04-24 | 01:00

Jak dbać o prawa autorskie?

Od 1995 roku dzięki inicjatywie UNESCO obchodzimy 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji powinniśmy przyjrzeć się dobrym praktykom dbania o prawa autorskie, np. dorobkowi Tove Jansson, autorki Muminków.
Kultura Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024
2024-04-16 | 20:00

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza wszystkich na obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego ONZ. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia
Kultura Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna
2024-03-28 | 15:00

Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna

Partnerstwo – z Fundacją Światowego Dziedzictwa Kinderdijk – będzie polegało na wykorzystaniu wiedzy technicznej AkzoNobel oraz innowacyjnych powłok firmy w celu konserwacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.