MLP Rzeszów poszerzy portfel inwestycji MLP Group
MLP Group umacnia pozycję na polskim rynku. W Rzeszowie powstanie nowe centrum logistyczno-przemysłowe. MLP Rzeszów dostarczy łącznie ponad 52 tys. m kw. nowoczesnych powierzchni magazynowych i biurowych. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2025 r.
MLP Group nabyło własność gruntu oraz uzyskało decyzję środowiskową pod realizację nowego parku logistyczno-przemysłowego na terenie województwa podkarpackiego. Realizacja MLP Rzeszów rozpocznie się w drugim kwartale 2025 r. W portfelu MLP Group będzie to siedemnaste centrum na terenie Polski, a łącznie dwudzieste czwarte uwzględniając lokalizacje również w innych obsługiwanych krajach.
MLP Rzeszów powstanie na działce o powierzchni 11,7 hektara zlokalizowanej w Rzeszowie przy ul. Technologicznej. Inwestycja jest projektem typu greenfield, czyli będzie realizowana od podstaw na niezabudowanym terenie. Zgodnie z planem dostarczy 46,7 tys. m kw. powierzchni magazynowej oraz 5,4 tys. m kw. przestrzeni socjalnych i biurowych. MLP Group wszystkie swoje inwestycje poddaje procesowi certyfikacji BREEAM oraz DNGB, który potwierdza stosowanie międzynarodowych standardów w zakresie ochrony środowiska.
- Dynamicznie poszerzamy nasz portfel inwestycji. Poza systematyczną rozbudową posiadanych parków logistycznych wkrótce ruszymy także z realizacją naszej nowej inwestycji zlokalizowanej w pobliżu ukraińskiej granicy. Jesteśmy przekonani, że oferta nowoczesnych powierzchni w tym regionie spotka się z dużym zainteresowaniem najemców. W ramach MLP Rzeszów powstanie najwyższej klasy obiekt typu big-box. spełniający najwyższe standardy, który tak jak wszystkie nasze projekty zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer w MLP Group S.A.
- W ramach MLP Group utrzymujemy doskonałą pozycję płynnościową. W ostatnim czasie z sukcesem przeprowadziliśmy pierwszą ofertę zielonych obligacji uprzywilejowanych o wartości 300 mln euro. Dzięki temu mamy zapewnione środki na inwestycje na wszystkich kluczowych dla nas rynkach, w tym także w Polsce. W ten sposób konsekwentnie realizujemy naszą ambitną strategię rozwoju - podkreślił Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.
Lokalizacja centrum logistycznego MLP Rzeszów oferuje wyjątkowe atuty logistyczne. To idealne miejsce do obsługi krajowych i międzynarodowych łańcuchów dostaw. Położenie 98 km od granicy z Ukrainą wspierać będzie wymianę handlową z tym rynkiem. Dojazd do centrum Rzeszowa znajdującego się w odległości 7 km zajmie jedynie 15 minut. Lotnisko w Jasionce oddalone jest z kolei tylko o 19 km.
MLP Rzeszów położone będzie w pobliżu kluczowych arterii drogowych, zaledwie 3 km od trasy Via Carpatia (S19) oraz 8,5 km od autostrady A4. Zapewni to sprawny transport zarówno w osi północ-południe, jak i wschód-zachód. Bezpośrednie sąsiedztwo planowanej północnej obwodnicy Rzeszowa dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego miejsca, gwarantując szybkie połączenia z regionem i rozwój infrastruktury w przyszłości.
Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.