Mołdawia - nieodkryta destynacja MICE
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Jeśli szukasz wyjątkowego kierunku turystycznego, warto przyjrzeć się Mołdawii. Już 12 stycznia br., podczas Forum Branży Eventowej będzie okazja, by poznać jej potencjał MICE. Ina Gladii, ekspertka ds. turystyki z Narodowego Stowarzyszenia Turystyki Krajowej i Przyjazdowej Mołdawii (ANTRIM), w części poświęconej turystyce zorganizowanej i incentive travel, omówi ofertę tego, wschodzącego na mapie spotkań biznesowych i wydarzeń, kraju.
– Chciałabym przekonać przedstawicieli polskich firm, że warto skorzystać z konkurencyjnej oferty Mołdawii i zaplanować tam wyjazd motywacyjny czy konferencję. Wizyta w piwnicach winnych czy w malowniczych mołdawskich wioskach, gdzie klienci lub pracownicy będą mogli skosztować lokalnych dań, poznać autentyczną gościnność Mołdawian, z pewnością pozwoli odpocząć i doświadczyć unikalnych przeżyć – zachęca Ina Gladii.
Na Forum Branży Eventowej przyjadą też reprezentanci 6 lokalnych firm, otwarci do nawiązania współpracy z polskimi partnerami. Już dziś warto odwiedzić nową odsłonę krajowego portalu promującego Mołdawię, w tym sekcję poświęconą sektorowi MICE.
Mołdawia - potencjał dla sektora MICE
Mołdawia to kraj, który w świadomości turystów, kojarzony jest przede wszystkim z naturą, tradycyjną kuchnią i gościnnością. Oferuje ucieczkę od zatłoczonych miejsc, ciszę i spokój. Ciekawym dopełnieniem pobytu są degustacje wysokiej jakości mołdawskich win. Warto wiedzieć, że Winne Szlaki Mołdawii uzyskały tytuł ”Iter Vitis - Les Chemins de la Vigne”, który potwierdza szczególne znaczenie dla europejskiej tożsamości, kultury i wspólnego dziedzictwa. Obejmują one 1560 km tras turystycznych w trzech regionach z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym (PGI): Codru PGI, Trajan's Wall PGI i Stefan's Great PGI. Na ich trasie znajduje się 30 winiarni i barów winnych, piwnic winnych, a także dziesiątki atrakcji turystycznych, przydatnych do programów MICE.
Doświadczenie w organizacji wydarzeń
Na przestrzeni ostatnich lat w Mołdawii odbyły się wydarzenia o tematyce gospodarczej, sportowej i kulturalnej, o zasięgu międzynarodowym i lokalnym.
Przykładem jest 3. Międzynarodowa Konferencja nt. Turystyki Winnej UNWTO pt. „Turystyka winna jako narzędzie rozwoju obszarów wiejskich”, która miała miejsce w Kiszyniowie w 2018 roku. Wzięło w niej udział ponad 250 uczestników z 31 krajów, a rola gospodarza prestiżowego wydarzenia potwierdziła znaczenie Mołdawii na arenie międzynarodowej jako ważnej destynacji turystyki winnej.
Mołdawia to także arena dużych imprez biegowych. Spektakularną jest bieg Cricova Wine Run w jednej z największych piwnic winnych na świecie, gdzie do pokonania jest dystans 10 km na głębokości 100 metrów, w podziemnych korytarzach słynnej winnicy Cricova. Innym sportowym wydarzeniem jest International Chisinau Marathon, który należy do AIMS (Association of International Marathons and Distance Races), stowarzyszenia skupiającego organizatorów biegów z całego świata. Start i meta znajdą się na Wielkim Placu Zgromadzenia Narodowego, a trasa wiedzie głównymi ulicami miasta.
Mołdawia dzięki infrastrukturze konferencyjnej i wystawowej, 4 i 5-gwiazdkowymi hotelom w stolicy, zasobom naturalnym i organizacyjnym jest wartą rozważenia lokalizacją MICE. Do Kiszyniowa, można dostać się bezpośrednio z Warszawy samolotem w niespełna 2 godziny. To także kierunek dostępny transportem samochodowym.

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.