Arval rusza z carsharingiem dla firm
Arval Service Lease Polska, lider branży długoterminowego wynajmu pojazdów z pełną obsługą, należący do Grupy BNP Paribas, kontynnuje ofensywę produktową po „społecznej kwarantannie” i wprowadza nowe rozwiązanie dla klientów, którzy chcą zoptymalizować wykorzystanie floty. Dzięki nowej usłudze Arval Car Sharing możliwe będzie użytkowanie jednego samochodu przez wielu kierowców, a proces wypożyczenia będzie przeprowadzony w całości poprzez aplikację mobilną. Car sharing to nowy element pakietu usług „The Journey Goes On”, stworzonego, by pomóc firmom w powrocie do normalnego funkcjonowania po okresie kilkumiesięcznego przestoju.
Nowe rozwiązanie daje możliwość udostępnienia pracownikom jednego lub kilku samochodów do przejazdów służbowych. Pojazdy mogą być wypożyczone na okres od godziny do kilku dni. Użytkownicy korzystają z wygodnej aplikacji mobilnej, która umożliwia rezerwację auta, uruchomienie pojazdu, a także zgłoszenie ewentualnych uszkodzeń. Menedżerowie floty mają natomiast możliwość monitorowania na bieżąco przebiegu, zużycia paliwa i dostępności aut. Aplikacja dostępna jest dla systemów Android oraz iOS.
Współdzielenie pojazdów to jeden z najbardziej widocznych trendów w mobilności. Ostatnie miesiące, które upłynęły pod znakiem pandemii COVID-19, wywołały jednak wiele obaw o bezpieczeństwo korzystania z ogólnodostępnych samochodów. Car sharing wewnątrz firmy to rozwiązanie dostosowane do tych nietypowych czasów, ponieważ z pojazdów korzystają wyłącznie osoby, które i tak spotykamy w pracy, a same pojazdy mogą być dodatkowo regularnie dezynfekowane. Współdzielenie służbowych aut to także dobry sposób na szybkie zapewnienie mobilności wielu pracownikom, bez konieczności znacznego rozbudowywania floty. Wszystko dzięki bardziej efektywnemu wykorzystaniu samochodów – mówi Daniel Aleks, Procurement, Remarketing & Mobility Director w Arval Service Lease Polska, odpowiedzialny za wprowadzenie usługi.
Klienci Arval mogą wdrożyć usługę firmowego car sharingu w nowo zamówionych samochodach, ale istnieje też możliwość uruchomienia jej dla pojazdów już użytkowanych.
Wdrożenie usługi Arval Car Sharing w firmie odbywa się w kilku krokach. Analizujemy potrzeby klienta oraz jego politykę flotową, a następnie dostosowujemy do nich naszą ofertę i konfigurujemy usługę. Dla fleet managerów to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie dokłada im pracy, ponieważ dzięki naszej platformie nie muszą wydawać kluczyków użytkownikom, prowadzić ich do pojazdu, ani opisywać stanu auta w papierowych protokołach. Zamiast tego aplikacja posłuży jako wirtualny kluczyk, wskaże użytkownikowi drogę do wybranego dla niego auta i umożliwi mu zgłoszenie wszelkich uszkodzeń. Ponieważ zakończenie wynajmu odbywa się wyłącznie na wyznaczonych przez firmę parkingach, samochody zawsze dostępne są w tym samym miejscu. Aplikacja Arval Car Sharing ma też specjalną funkcjonalność dla firm korzystających z aut elektrycznych. Pojazdy te są wyróżnione na platformie zupełnie innym layoutem, dlatego użytkownik od razu wie, że wypożycza samochód elektryczny i widzi poziom jego naładowania – wyjaśnia Maciej Przyborowski, MTR Manager w Arval Service Lease Polska, odpowiedzialny za wprowadzenie usługi car sharingu.
Oprócz samego momentu rezerwacji, usługa nie wymaga korzystania z internetu, dlatego aplikacja będzie działała także na parkingach podziemnych i w innych miejscach z ograniczonym zasięgiem. Subskrypcja platformy carsharingowej obejmuje okres od 24 do 60 miesięcy.
VEHIS z dealerami budują stock samochodowy dostępny online
Atrakcyjna i przejrzysta oferta Mazdy – nowe samochody dostępne od ręki
Wyprzedaż aut z rocznika 2024 w salonach Toyoty. Najpopularniejsze modele w Polsce w obniżonych cenach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.