CES 2024: Goodyear i TDK będą wspólnie rozwijać technologie inteligentnych opon
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Firmy Goodyear oraz TDK Corporation połączyły siły, aby wspólnie pracować nad rozwojem innowacyjnego systemu czujników i technologii powiązanych do zastosowania w oponach i ekosystemach pojazdów. To partnerstwo, łączące kompetencje TDK w dziedzinie oprogramowania i elektroniki z doświadczeniem Goodyear w produkcji opon i inteligentnych rozwiązań, ma na celu stworzenie innowacyjnych produktów spełniających rosnące wymagania technologiczne sektora motoryzacyjnego.
„Partnerstwo z takimi organizacjami jak TDK jest kluczowe dla wprowadzania innowacji w dziedzinie inteligencji opon. Ich doświadczenie w dziedzinie czujników i elektroniki będzie miało zasadnicze znaczenie dla maksymalizacji potencjału opon" – powiedział Chris Helsel, starszy wiceprezes Goodyear ds. operacji globalnych i dyrektor ds. technologii. „Dążymy do przyszłości, gdzie pojazdy będą inteligentniejsze, bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone. Współpraca taka jak nasza ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia tych celów".
Obie firmy prowadzą już badania rynkowe i sprawdzają możliwości techniczne, dążąc do opracowania rozwiązania dostarczającego praktycznych informacji, które poprawią wydajność, bezpieczeństwo i osiągi pojazdów.
„Dynamiczny rozwój technologii motoryzacyjnych wymaga coraz większej ilości danych pozyskiwanych w czasie rzeczywistym – od drogi, przez oponę, po pojazd. Nasz sojusz przyspieszy rozwój technologii i ułatwi klientom dostęp do wysokowydajnych technologii czujników. Cieszymy się na współpracę z Goodyear, liderem w branży motoryzacyjnej," – stwierdził Jim Tran, dyrektor generalny TDK Corporation na obie Ameryki i zastępca dyrektora ds. technologii i własności intelektualnej.
Współpraca Goodyear i TDK została ogłoszona podczas targów CES 2024.
Więcej informacji na temat obecności Goodyear na targach CES 2024 można znaleźć na stronie https://www.goodyear.com/en_US/ces-2024.html.
TDK Corporation
TDK Corporation, z siedzibą w Tokio, Japonia, jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań elektronicznych dla inteligentnych społeczeństw. Firma, założona w 1935 roku, zyskała uznanie dzięki swojemu mistrzostwu w materiałoznawstwie i odgrywa kluczową rolę w społecznej transformacji, prowadząc na froncie technologicznej ewolucji. TDK początkowo skupiła się na komercjalizacji ferrytu, materiału niezbędnego w produkcji elektronicznych i magnetycznych komponentów.
Portfolio TDK obejmuje szeroki zakres innowacyjnych produktów, w tym pasywne komponenty, takie jak kondensatory ceramiczne, aluminiowe elektrolityczne i foliowe, oraz urządzenia magnetyczne, wysokich częstotliwości, piezoelektryczne i zabezpieczające. Firma oferuje również zaawansowane czujniki i systemy czujnikowe, w tym czujniki temperatury, ciśnienia, magnetyczne i MEMS. Ponadto produkuje również zasilacze i urządzenia energetyczne, głowice magnetyczne, a także inne produkty sprzedawane pod markami: TDK, EPCOS, InvenSense, Micronas, Tronics i TDK-Lambda.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.