Komunikaty PR

Czy elektromobilność to przyszłość? VW FS podsumowuje Kongres MOVE w Poznaniu

2024-04-09  |  10:00
Biuro prasowe

Nie milkną echa zakończonego kilka dni temu Kongresu MOVE. To jedno z najważniejszych spotkań dotyczących elektromobilności skupiających ekspertów i praktyków było wyjątkową okazją do wymiany poglądów i zdobywania wiedzy. Wśród uczestników wydarzenia nie mogło zabraknąć Volkswagen Financial Services.

Odbywający się 4 kwietnia w Poznaniu „MOVE – International Mobility Congress” każdego roku gromadzi profesjonalistów rynku e-mobility. Wydarzenie stanowi forum wymiany wiedzy, doświadczeń i idei w obszarze zrównoważonego transportu. Podczas 12 paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów oraz przedstawicieli administracji publicznej poruszono najważniejsze kwestie, z którymi mierzy się obecnie branża skupiona wokół tematu elektromobilności.

Największe wyzwania w rozwoju elektromobilności

Mikołaj Woźniak, Prezes Zarządu Volkswagen Financial Services, wziął udział w panelu „Największe wyzwania w rozwoju elektromobilności w Polsce” na którym omówiono i poddano ocenie trwający obecnie proces zeroemisyjnej transformacji. Debata (zorganizowana na głównej scenie kongresu) cieszyła się dużym zainteresowaniem gości za sprawą istotnej tematyki oraz zgromadzonych na scenie ekspertów. Wśród nich byli: Carla Wentzel (Prezeska Zarządu Volkswagen Group Polska), Krzysztof Bolesta (Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska), Jakub Faryś (Prezes PZPM) oraz Artur Kalicki (Członek Zarządu Polenergia eMobility). Dyskusję moderował red. Tomasz Sewastianowicz z Dziennika Gazety Prawnej.

Jesteśmy liderem finansowania samochodów elektrycznych w Polsce i systematycznie badamy oczekiwania naszych klientów, stąd wiemy, że takie kwestie, jak zachęty podatkowe czy infrastruktura ładowania (zarówno ta publiczna jak i prywatna, w miejscach zamieszkania pracowników) są absolutnie kluczowe. To, co jednak w ostatnich miesiącach wybija się na plan pierwszy, to coraz bardziej odczuwalna potrzeba edukacji społeczeństwa w zakresie korzyści, płynących z elektryfikacji. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy aktywnie uczestniczyć w Kongresie MOVE i dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem – komentuje Mikołaj Woźniak, Prezes Zarządu Volkswagen Financial Services.

Edukacja ekspertów

Volkswagen Financial Services razem z Volkswagen Group Polska, Fleet Meetings i Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych zorganizowali branżowe spotkanie flotowe, na którym przedstawiciele VW FS opowiedzieli m.in. o specyfice Flotowego Modelu Agencyjnego czy wprowadzaniu elektryków do floty. Krzysztof Leszczyński (Ekspert ds. elektromobilności) oraz Maciej Zwiewka (Dyrektor Sprzedaży Flotowej) przybliżyli flotowcom, dlaczego już teraz warto wprowadzać elektryki do swojego parku samochodów oraz jak zrobić to łatwo i kompleksowo – w ramach programu ELECTRIFY.

Samochody elektryczne mogą nieść szereg korzyści: od niskich kosztów eksploatacji w określonych profilach użytkowania aut, poprzez oszczędności czasowe na jeździe buspasami i bezpłatne parkowanie w miastach, aż po ograniczanie emisji CO2, tak ważne w kontekście przepisów ESG. Warto wspomnieć też o okazji do budowania przez firmy nowoczesnego proekologicznego wizerunku – tłumaczy Krzysztof Leszczyński, Ekspert ds. elektromobilności w Volkswagen Financial Services.

Touch and try experience

Goście przez cały czas trwania Kongresu MOVE mogli korzystać z wyjątkowej przestrzeni wystawienniczej przygotowanej przez Volkswagen Financial Services i Volkswagen Group Polska. Oprócz praktycznej wiedzy przekazywanej przez ekspertów czekało tam coś jeszcze – a mianowicie modele samochodów VGP: Volkswagen ID. 7 i ID. Buzz, Škoda Superb PHEV oraz CUPRA Born. Pojazdy można było obejrzeć z bliska, a nawet umówić się na jazdę próbną.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja PETRONAS sponsorem targów motoryzacyjnych w Turynie Biuro prasowe
2024-08-21 | 10:00

PETRONAS sponsorem targów motoryzacyjnych w Turynie

Santena (Turyn), 21.08.2024 - PETRONAS Lubricants International (PLI) z dumą ogłasza zostanie sponsorem i udział w 2024 Turin Motor Show, który odbędzie się w dniach 13-15 września w
Motoryzacja Clarios zainwestuje około 200 mln euro w produkcję nowoczesnych akumulatorów
2024-08-19 | 12:00

Clarios zainwestuje około 200 mln euro w produkcję nowoczesnych akumulatorów

W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) Clarios posiada 13 zakładów produkcyjnych oraz dwa centra recyclingu. Inwestycje te są częścią globalnej strategii Clarios,
Motoryzacja Polacy kupują o ponad ⅓ więcej motocykli – austriacki Brixton w stylu retro
2024-08-13 | 14:45

Polacy kupują o ponad ⅓ więcej motocykli – austriacki Brixton w stylu retro

Liczba rejestrowanych w Polsce motocykli jest w tym roku wyższa o ponad ⅓ względem ubiegłego roku. O ponad ¼ wzrosła także liczba jednośladów sprowadzanych z zagranicy. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.