Goodyear wprowadza nowe rozwiązanie do śledzenia naczep Fleet Tracker
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Goodyear Proactive Solutions wprowadza rozwiązanie Fleet Tracker, aby wspierać floty i serwisy w sprawniejszym i skuteczniejszym zarządzaniu wszystkimi zasobami, w tym naczepami. Goodyear Fleet Tracker to przyjazna dla użytkownika inteligentna aplikacja, która umożliwia szczegółowe monitorowanie przebiegu w celu ustalenia właściwego czasu na wymianę, pogłębianie lub regenerację opon i wydłużenie ich całkowitego okresu eksploatacji. To zasilane bateryjnie urządzenie umożliwia kierownikom flot śledzenie pojazdów na drodze nawet w odległych lokalizacjach oraz zapewnia pełny przegląd historii podróży każdej wyposażonej w nie naczepy.
Konsekwentne monitorowanie pozostałego bieżnika umożliwia flotom i serwisom określenie właściwego czasu na wymianę opon i proaktywne planowanie ich konserwacji bez przestojów w pracy. Inteligentne urządzenie pomoże również w bardziej zrównoważonym prowadzeniu działalności poprzez wydłużenie żywotności opon i utrzymanie karkasu w optymalnym stanie do bieżnikowania.
„System Goodyear Fleet Tracker będzie przekazywał kierownikom flot i serwisom szczegółowe dane dotyczące przebiegu z dokładnością do 95%[1]. W ten sposób można znacznie zoptymalizować okres eksploatacji opon i całkowity koszt posiadania. Przyjazne dla użytkownika rozwiązanie pomaga określić właściwy czas na wymianę, pogłębianie bieżnika lub regenerację opon, aby zapobiec potencjalnemu problemowi” – wyjaśnił André Weisz, Managing Director of Goodyear Proactive Solutions EMEA.
Goodyear Fleet Tracker ułatwia śledzenie pojazdów na drodze również w odległych miejscach. Zasilane bateryjnie urządzenie można zainstalować w każdym typie pojazdu, co w szczególności ułatwia zarządzanie naczepami. To przystępne rozwiązanie wysyła sygnał z danymi GPS, który pozwala menedżerowi floty i usługodawcy na usprawnienie monitorowania pojazdów w ruchu lub na zlokalizowanie naczepy zaparkowanej na dłuższy czas w odległej lokalizacji.
„Nowy system śledzenia floty Goodyear Fleet Tracker jest szczególnie polecany dla firm zajmujących się transportem ładunków o dużej wartości, ponieważ wspiera zespoły w monitorowaniu historii podróży pojazdu w przypadku potencjalnej kradzieży. Monitorowanie trasy oferuje także konkretną wartość dodaną flotom pojazdów użytkowych, takich jak śmieciarki czy autobusy publiczne, w przypadku których ważne jest przestrzeganie i ukończenie zaplanowanej trasy" – dodał André Weisz.
Łatwo dostępna technologia
Rozwiązanie monitorujące opracowane przez Goodyear posiada wewnętrzną pamięć, zdolną do przechowywania ponad 55 000 rekordów i przesyła zebrane dane do chmury za pomocą sieci komórkowej. W przypadku, gdy pojazd wyposażony w urządzenie znajduje się poza zasięgiem, pojemność pamięci jest wystarczająco duża, aby zabezpieczyć wszystkie dane przed utratą.
Wbudowany trójosiowy akcelerometr pozwala na przejście systemu w „tryb uśpienia” i stan bardzo niskiego poboru mocy. Technologia zostanie ponownie aktywowana po wykryciu ruchu pojazdu.
Domyślnie urządzenie wysyła sygnał GPS co piętnaście minut. Następnie, co dwie godziny lub gdy pojazd zatrzymuje się albo zaczyna jechać, zebrane dane są przekazywane do chmury. Interwał przesyłania danych może być skonfigurowany tak, aby odpowiadał specyficznym potrzebom floty i rodzajom transportu. Wydajny system przetwarzania danych Goodyear będzie analizował zebrane informacje.
Klient ma dostęp do szczegółowych danych dotyczących przebiegu i tras dla każdego wyposażonego pojazdu za pośrednictwem konfigurowalnego raportu i może śledzić całą historię floty za pomocą przyjaznego dla użytkownika panelu kontrolnego w aplikacjach mobilnych i internetowych.
Goodyear Fleet Tracker to najnowszy dodatek do kompleksowej oferty Goodyear Total Mobility obejmującej szeroką gamę nowych i bieżnikowanych opon opracowanych dla zapewnienia lepszej wydajności w szerokim zakresie zastosowań, inteligentne i przyjazne dla użytkownika rozwiązania w zakresie zarządzania oponami, a także zaufaną, ogólnoeuropejską sieć serwisową 24/7.
[1] 95% dokładność wymienionych danych może różnić się w zależności od rodzaju podróży. Najwyższy poziom dokładności jest obserwowany w przypadku przewozów długodystansowych.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.