Jak kupić samochód w czasie epidemii koronawirusa? Przez internet
KOBOLD.
ul. Iłłakowiczówny 19b/12
40-134 Katowice
j.marcjasz|koboldpr.pl| |j.marcjasz|koboldpr.pl
600114162
www.koboldpr.pl
To może być dobry moment na kupno samochodu. Z powodu pandemii koronawirusa nie wiadomo, jak długo dostępne będą nowe modele aut, bo większość fabryk wstrzymała produkcję. Wszystko wskazuje też na to, że z uwagi na popyt, cena poszybuje w górę. Kolejne wprowadzane ograniczenia w przemieszczaniu nie są przeszkodą, bo dzisiaj coraz częściej użytkownicy kupują samochód w 100 proc. zdalnie. - Zakupiony samochód jest dostarczany pod dom klienta - mówi Kamil Makula, prezes Superauto.pl.
Pandemia koronawirusa spowodowała, że rynek sprzedaży samochodów zmienił się dosłownie z dnia na dzień. Wprowadzone ostatnio ograniczenia spowodowały, że kupno nowego pojazdu w salonie jest praktycznie niemożliwe. Już wcześniej sprzedawcy w salonach motoryzacyjnych, co zrozumiałe, ograniczyli kontakt z klientem do minimum i znacznie skrócili godziny otwarcia. Również sami klienci raczej zrezygnowali z odwiedzania salonów, dostosowując się do zaleceń kwarantanny. Z myślą o bezpieczeństwie kupujących dealerzy wycofali się z jazd testowych, nie prezentują też szczegółowo wnętrza samochodu, wynika to z wszelkich form ostrożności w sytuacji globalnej pandemii. Wydania pojazdów odbywają się też bez wytłumaczenia obsługi auta.
Dzisiaj klienci z obawy o swoje zdrowie nie oglądają wnętrz samochodów. Dzisiaj zastępują ten proces e-informacje.
- Użytkownik ma możliwość nie tylko samodzielnego sprawdzenia wszystkich parametrów samochodu na stronie, ale także porozmawiania z doradcą, który na bieżąco odpowie na wszystkie nurtującego go pytania - mówi Kamil Makula, prezes Superauto.pl.
Dla kogoś, kto potrzebuje auta od ręki, w pełni zdalny i bezpieczny proces wyboru auta i finansowania online, to dobra alternatywa. Cały proces jest bardzo prosty i odbywa się dosłownie za pomocą czterech kliknięć. Tak jest w serwisie Superauto.pl. Konsument wchodzi na stronę, wybiera model za pomocą wyszukiwarki, następnie kontaktuje się z doradcą, podpisuje umowę rezerwacyjną i odsyła skan umowy z bankiem, leasingodawcą bądź firmą wynajmującą auto.
Firmy leasingowe deklarują wakacje w spłatach rat
Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, firmy leasingowe i banki już wprowadzają dla klientów wakacje kredytowe, co daje dodatkową elastyczność na wypadek niepożądanego wpływu epidemii na sytuację finansową Polaków. Co ważne, zakupiony samochód jest także dostarczany pod dom klienta.
- Wiemy, że to na czym zależy klientom najbardziej, to dostępność samochodu. Klienci kupują samochód i chcą siadać za kierownicą już następnego dnia. Z uwagi na globalną pandemię nastąpi spadek dostępności samochodów, co spowoduje znaczny wzrost ich cen – mówi Kamil Makula, prezes Superauto.pl.
Ceny samochodów cały czas idą do góry. Od trzech lat to o naście procent rok do roku. Zdaniem prezesa Superauto.pl im dłużej będą stały fabryki, popyt będzie się zwiększał, a przerwa w produkcji może sięgać nawet trzech miesięcy.
Sposób zakupu auta za pomocą internetu jest tak samo prosty jako zakup ubrań, z tą różnicą, że musimy wydrukować i podpisać umowę, a następnie jej skan odesłać do Superauto.pl. Zaliczka zaś wpłacana jest poprzez bramkę płatniczą PayU.
– Tym samym łączymy nowoczesną technologię instytucji finansowych z usługą sprzedaży samochodów całkowicie w digitalu – tłumaczy prezes Superauto.pl, gdzie dostępne są cały czas wyprzedaże roczników. Dealerzy mają także sporo samochodów z tzw. samorejestracją, czyli auta zarejestrowane pod koniec ubiegłego roku, przy których zakupie dealerzy proponują duże obniżki cenowe.
Z leasingiem łatwiej o rejestrację pojazdu
Warto także dodać, że ci którzy chcą kupić auto od ręki i są gotowi wziąć leasing, ominą obecne problemy związane z rejestracją. Firmy leasingowe rozsiane są po całym kraju i z pewnością łatwiej będzie im znaleźć miejsce, gdzie rejestracja od ręki będzie możliwa, co w sytuacji kupna auta za gotówkę może być niemożliwe. Podobnie jest z wynajmem samochodów. Firmy wynajmujące też są rozsiane po całym kraju i z pewnością znajdą dla klienta urząd, który zarejestruje im pojazd.
***
Marki i modele samochodów polecane przez ekspertów Superauto.pl, idealne do zakupu już dziś pod względem ceny i dostępności:
Samochody osobowe:
- Volvo XC 60
- Audi Q5
- Škoda Octavia
- Toyota Corolla
- Kia XCeed
Samochody dostawcze:
- Renault Master
- Fiat Ducato.
Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, w rankingu marek osobowych po pierwszej dekadzie marca prowadzi Skoda (1 901), z niewielką przewagą nad dotychczasowym liderem rankingów, czyli Toyotą (1 738). Zaskakiwać może obecność 3 marek premium w czołówce zestawienia. Ten prestiżowy segment odnotował wzrost w wysokości 31,12%. Poza TOP10 znajdują się takie marki jak Renault (12 miejsce), Opel (14) czy Ford (17). Liderem wśród modeli jest Corolla (678). W grupie dostawczych o dmc do 3,5t stawce przewodzi Volkswagen (237), przed Mercedesem (190) i Fiatem (189). Natomiast w stawce modeli prowadzi Mercedes Sprinter (155).
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.