Maciej Orłoś rozpoczyna działalność w branży motoryzacyjnej
Maciej Orłoś będzie wspierał swoim doświadczeniem planowane na 2020 r. działania społeczne Kingsman Finance, takie jak „Program Młody Menedżer Zarzadzanie Przyszłością”, czyli projekt edukacyjno-rozwojowy dla młodzieży z domów dziecka. Celem programu jest kompleksowe przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w obszarze finansów oraz życia zawodowego. Program opiera się̨ na założeniu, że odpowiedzialne podejmowanie decyzji finansowych wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności z zakresu finansów, ale również̇ wyrobienia określonej postawy wobec dóbr materialnych.
Wśród tematów warsztatów organizowanych w ramach Projektu znajdzie się również motoryzacja. Podczas spotkań z ekspertami młodzież będzie omawiać aspekt technologii w motoryzacji i jej wpływu na bezpieczeństwo pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego. Ich celem jest wypracowanie z partnerem merytorycznym skutecznej linii komunikacji tego obszaru. Warsztaty te będą pierwszym etapem do odrębnej kampanii społecznej, skupiającej się wokół bezpieczeństwa na drogach.
W tej kampanii pobudzamy wyobraźnię zarówno ludzi młodych, jak i życiowo dojrzałych, którzy nie zawsze są gotowi na zmianę swoich przyzwyczajeń. Jestem kierowcą z wieloletnim doświadczeniem i na co dzień przejeżdżam dziesiątki kilometrów. Jestem wyczulony na tle bezpieczeństwa, nie tylko własnym, ale również rowerzystów, pieszych i innych kierowców. Chciałbym mieć to poczucie, że w świadomości ludzkiej zasiana jest wątpliwość w kontekście praw i obowiązków uczestników ruchu drogowego. Wątpliwość, która podda pod dyskusję wszelkie prawa logiki i fizyki i pozwoli zrozumieć każdemu, że posiadanie racji w zderzeniu z samochodem bądź motocyklem nie uchroni pieszego przed utratą życia bądź zdrowia – przekonuje Maciej Orłoś, Partner Zarządzający w Kingsman Finance.
Poza działaniami społecznymi spółka planuje rozwój serwisów sprzedażowych w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne oraz machinę learning. Maciej Orłoś będzie wspierał ten proces w m.in. w zakresie produkcji materiałów promocyjnych serwisu oraz wewnętrznych szkoleń sprzedażowych. Dziennikarz wesprze również markę jako jej ambasador medialny.
Ponad dwa lata temu trafiłem na właścicieli firmy i od samego początku wiedziałem, że jest to wyjątkowe miejsce, które skupia dookoła siebie pasjonatów motoryzacji. Wspólnie zorganizowaliśmy wydarzenia networkingowe, wywiady oraz szkolenia, które pozwoliły mi lepiej poznać organizację, jej klientów, ale przede wszystkim zespół sprzedażowy. Dziś widzę, ze wartości, jakimi kieruje się firma są mi bliskie więc z pełnym przekonaniem postanowiłem zaangażować się biznesowo w rozwój firmy. Teraz przed nami duże wyzwania, nie tylko te związane z klientem, ale również te związane z rozwojem technologicznym i produktowym - tłumaczy Maciej Orłoś, Partner Zarządzający w Kingsman Finance.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.