Komunikaty PR

Mio MiVue 818 - pierwsza kamera, która zlokalizuje twoje auto

2021-07-15  |  16:30
Biuro prasowe

Największy w Europie producent wideorejestratorów, marka Mio, poszerzyła gamę produktów z serii 800 o nowy model Mio MiVue 818. Oprócz przydanych i cenionych funkcji Mio wprowadza dwie zupełnie innowacyjne - „znajdź mój pojazd” oraz ewidencję przebiegu trasy.

 

2 funkcje dostępne tylko w Mio MiVue 818

 

Na rynku kamer samochodowych można wyszczególnić dwa typy produktów. Pierwszy to tanie i proste kamery samochodowe. Drugi natomiast to wideorejestratory, które wprowadzają na rynek innowacyjne rozwiązania. Produktem z tej drugiej grupy jest z pewnością najnowszy Mio MiVue 818, który został wyposażony w dwie nowe funkcje.

Pierwsza z nich przyda się z pewnością wszystkim tym, którym zdarza się zapomnieć, gdzie zaparkowali swoje auto. Mowa o funkcji „znajdź mój pojazd”. Wystarczy włączyć aplikację MiVue™ Pro App  znajdującą się w smartfonie i połączyć telefon za pomocą Bluetooth z wideorejestratorem. Gdy zakończyliśmy trasę nasza kamera wysyła współrzędne miejsca, gdzie zostawiliśmy samochód do naszego smartfona. W momencie powrotu do auta MiVue™ Pro App określi nasze aktualne położenie i z dokładnością do kilku metrów wytyczy drogę do miejsca, gdzie znajduje się samochód.

Kolejna z funkcji dostępnych tylko w Mio MiVue 818 to „ewidencja przebiegu”. Jest ona szczególnie przydatna małym firmom, które posiadają kilka służbowych samochodów i szukają sposobu na zweryfikowanie do jakich celów jest użytkowany samochód przez pracownika. Przyda się ona również tym kierowcom, którzy chcą mieć w jednym miejscu zebrane informacje z jaką intensywnością korzystają ze swojego auta. Wystarczy, sparować smartfon za pomocą Bluetooth i dedykowanej aplikacji Mio z MiVue 818, a następnie uruchomić funkcję. Dzięki temu wideorejestrator zapamięta dane o tym w jakim czasie, kiedy oraz ile kilometrów przejechaliśmy. Przy użyciu aplikacji MiVue™ Pro App za pomocą odpowiednich tagów można określić czy był to przejazd służbowy czy prywatny. Aplikacja pozwoli również wygenerować czytelny raport w formacie pdf, który w jasny sposób będzie pokazywał przedsiębiorcy, czy auto było wykorzystane do celów prywatnych czy związanych z pracą.

 

Dla łatwiejszej podróży

Oprócz powyższych funkcji Mio MiVue 818 posiada rozwiązania, które z pewnością ułatwią prowadzenie samochodu. Pierwsza z nich polega na informowaniu kierowcy, że zbliża się do fotoradaru. Kolejnym unikatowym rozwiązaniem jest system zarządzania przejazdem przez odcinkowy pomiar prędkości. W trakcie przejazdu przez taki odcinek kierowca otrzyma alert dźwiękowy oraz świetlny informujący o tym, że auto znajduje się w strefie pomiaru lub się do niej zbliża. Podobne powiadomienie otrzyma w sytuacji, gdy na weryfikowanym odcinku będzie poruszał się za szybko. Wideorejestrator oszacuje czas i prędkość jaka jest niezbędna, by bezpiecznie i bez mandatu pokonać trasę. Będzie również wiedział jaka długość odcinka pozostała do przejechania.

Warto wspomnieć, że kamera samochodowa posiada również inteligentny tryb parkingowy, który uruchamia się automatycznie po wyłączeniu silnika. Samo nagrywanie zostaje uruchomione, gdy czujnik wykryje ruch lub uderzenie blisko przodu pojazdu. Dzięki temu zdobędziesz dowód nawet, gdy nie ma cię w pobliżu. Urządzenie jest również kompatybilne z kamerą tylną Mio MiVue A50, która w trakcie jazdy zarejestruje wszystko to, co dzieje za samochodem. Dzięki dodatkowemu zasilaniu Smartbox można korzystać z aktywnego trybu parkingowego. Wbudowane WIFI oraz Bluetooth ułatwią komunikację kamery ze smartfonem oraz aktualizację oprogramowania.

Zawsze krystalicznie czysty obraz

Projektując Mio MiVue 818 oprócz wielu unikatowych funkcji producent zadbał, by urządzenie w swojej grupie wyróżniało się pod względem jakości nagranego obrazu. Połączenie, szklanych soczewek, przysłony F: 1,8 szerokiego, rzeczywistego kąta widzenia wynoszącego 140 stopni oraz możliwość dostosowania rozdzielczości obrazu do naszych preferencji pozwoli niemal zawsze otrzymać wysokiej jakości nagrania. Gdy chcemy posiadać jakość nagrań dwukrotnie lepszą od często stosowanej w innych rejestratorach jakości Full HD, warto skorzystać z dostępnej w Mio MiVue 818 rozdzielczości 2K 1440p. Jest to rozdzielczość, często stosowana w kinach do zagwarantowania wysokiej szczegółowości obrazu.

Jednym z wyzwań czekających na wideorejestator jest zachowanie wysokiego poziomu nagrań przy dużych prędkościach. Często zdarza się, że do wypadku dochodzi w trakcie wyprzedzania. Zazwyczaj wyprzedzające nas auto porusza się ze znaczną prędkością. Dla wiedeorejestratora, który nagrywa z gęstością zapisu mniejszą niż 30 FPS, uchwycenie pełnego obrazu sytuacji jest niemal niemożliwe. Aby mieć pewność, że nagranie nawet przy wysokiej jakości będzie płynne i wszystkie szczegóły będą widoczne Mio MiVue 818 nagrywa z gęstością zapisu wynoszącą 60 klatek na sekundę. W tym modelu zastosowało unikatową technologię Mio Night Vision, która zapewnia równie dobrą jakość nagrań również w niesprzyjających warunkach oświetleniowych jak noc, szarówka, czy nierównomiernie padające oświetlenie.

Projektantom Mio w tym modelu udało połączyć wygodę z dyskrecją. Mimo kompaktowego rozmiaru rejestrator jazdy posiada duży czytelny wyświetlacz o przekątnej 2,7’’. Aby był jak najbardziej dyskretny do zestawu dołączony został uchwyt montowany za pomocą taśmy 3M. Dla tych użytkowników, którzy jednego wideorejestratora używają w wielu autach producent tak skonstruował Mio MiVue 818, by można było ją zamocować na uchwycie z przyssawką znanym z innych modeli Mio.

Produkt dostępny jest u partnerów handlowych w cenie 649 złotych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja VW FS umacnia pozycję lidera w finansowaniu aut osobowych Biuro prasowe
2024-07-16 | 12:00

VW FS umacnia pozycję lidera w finansowaniu aut osobowych

Udział w rynku leasingu i CFM na poziomie 18,7 proc., ponad 215 tys. finansowanych samochodów oraz 83 proc. zadowolonych klientów. Volkswagen Financial Services to nr
Motoryzacja Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO
2024-07-15 | 14:48

Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO

Projekt PZO II ponownie został w pełni skomercjalizowany. Nowy najemca – Grupa Cichy-Zasada – wynajął blisko 1000 mkw. powierzchni na parterze budynku. We współpracy
Motoryzacja Kto zostanie nowym Ambasadorem Bezpiecznej Jazdy Arval? Rusza 4. edycja konkursu
2024-07-09 | 10:00

Kto zostanie nowym Ambasadorem Bezpiecznej Jazdy Arval? Rusza 4. edycja konkursu

1 lipca br. rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval” – wiodącego programu CSR-owego dla kierowców flotowych korzystających z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.