Nowoczesne technologie elementem nowej strategii LiuGong Dressta Machinery
BuzzAir
ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl
LiuGong Dressta Machinery projektując spycharkę TD-16N postawiła na nowe technologie. To element zaktualizowanej strategii firmy, stanowiącej odpowiedź na zauważalne zmiany zachodzące na rynku w wyniku epidemii COVID-19. Spycharka ustanowiła nowy standard technologiczny i została nagrodzona prestiżową Red Dot Product Design Award zwaną "Oscarem desingu". Nowa strategia Spółki ma charakter długoterminowy i zakłada wzrost przychodów w perspektywie do 2023 roku.
Międzynarodowe wyróżnienie Red Dot Product Design Awards to jedno z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Pierwszy raz w historii nagroda przyznana została maszynie budowlanej produkowanej w Polsce. Spycharka zaprezentowana na targach ConExpo w Las Vegas powstała w fabryce LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli. Projekt nowego modelu powierzono zespołowi projektantów LiuGong Dressta.
TD-16N to zupełnie nowe spojrzenie na maszynę budowlaną, która miała wyróżnić się doskonałą widocznością z kabiny, dostosowaną do potrzeb wymagających klientów. Rezultatem wielomiesięcznej pracy jest spycharka z niespotykaną widocznością, która obejmuje zakres aż 309 stopni. Docenienie jej w ramach Red Dot Product Design Awards utwierdza nas w przekonaniu, że takie projekty powinny być siłą napędową spółki. TD-16N to symbol „nowego otwarcia” – idealnie wpisuje się w nową strategię LiuGong Dressta Machinery, którą musieliśmy zaktualizować w wyniku nieoczekiwanej pandemii COVID-19 – powiedział Howard Dale, Prezes LiuGong Dressta Machinery.
Projektanci TD-16N zadbali, by urządzenie było ergonomiczne i wygodne w obsłudze. Obsługa w zakresie kontroli, tankowania i konserwacji pojazdu jest możliwa z poziomu gruntu, operator nie musi więc wchodzić na gąsienice. Nawigacja odbywa się przy pomocą elektrohydraulicznych joysticków. Masa operacyjna wynosi 19.090 kg, silnik ma moc 170 KM.
Zakład produkcji maszyn LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli jest gotowy, by do 2023 roku dwukrotnie zwiększyć wydajność dzięki nowym inwestycjom w produkcję, działalność badawczo-rozwojową i wprowadzenie nowych modeli kolejnej generacji sprzętu budowlanego na łączną kwotę 10 milionów euro.
LiuGong jest jednym z największych producentów sprzętu budowlanego na świecie i jest obecny w Polsce od 20 lat. Po przejęciu cywilnej części Huty Stalowa Wola w 2012 roku firma zainwestowała znaczne środki w możliwości produkcyjne i technologię w zakładzie w Stalowej Woli pod nazwą LiuGong Dressta Machinery.
Aby uzyskać więcej informacji na temat Liugong, zapraszamy na stronę: www.liugong.com
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.