Nowoczesne technologie elementem nowej strategii LiuGong Dressta Machinery
BuzzAir
ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl
LiuGong Dressta Machinery projektując spycharkę TD-16N postawiła na nowe technologie. To element zaktualizowanej strategii firmy, stanowiącej odpowiedź na zauważalne zmiany zachodzące na rynku w wyniku epidemii COVID-19. Spycharka ustanowiła nowy standard technologiczny i została nagrodzona prestiżową Red Dot Product Design Award zwaną "Oscarem desingu". Nowa strategia Spółki ma charakter długoterminowy i zakłada wzrost przychodów w perspektywie do 2023 roku.
Międzynarodowe wyróżnienie Red Dot Product Design Awards to jedno z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Pierwszy raz w historii nagroda przyznana została maszynie budowlanej produkowanej w Polsce. Spycharka zaprezentowana na targach ConExpo w Las Vegas powstała w fabryce LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli. Projekt nowego modelu powierzono zespołowi projektantów LiuGong Dressta.
TD-16N to zupełnie nowe spojrzenie na maszynę budowlaną, która miała wyróżnić się doskonałą widocznością z kabiny, dostosowaną do potrzeb wymagających klientów. Rezultatem wielomiesięcznej pracy jest spycharka z niespotykaną widocznością, która obejmuje zakres aż 309 stopni. Docenienie jej w ramach Red Dot Product Design Awards utwierdza nas w przekonaniu, że takie projekty powinny być siłą napędową spółki. TD-16N to symbol „nowego otwarcia” – idealnie wpisuje się w nową strategię LiuGong Dressta Machinery, którą musieliśmy zaktualizować w wyniku nieoczekiwanej pandemii COVID-19 – powiedział Howard Dale, Prezes LiuGong Dressta Machinery.
Projektanci TD-16N zadbali, by urządzenie było ergonomiczne i wygodne w obsłudze. Obsługa w zakresie kontroli, tankowania i konserwacji pojazdu jest możliwa z poziomu gruntu, operator nie musi więc wchodzić na gąsienice. Nawigacja odbywa się przy pomocą elektrohydraulicznych joysticków. Masa operacyjna wynosi 19.090 kg, silnik ma moc 170 KM.
Zakład produkcji maszyn LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli jest gotowy, by do 2023 roku dwukrotnie zwiększyć wydajność dzięki nowym inwestycjom w produkcję, działalność badawczo-rozwojową i wprowadzenie nowych modeli kolejnej generacji sprzętu budowlanego na łączną kwotę 10 milionów euro.
LiuGong jest jednym z największych producentów sprzętu budowlanego na świecie i jest obecny w Polsce od 20 lat. Po przejęciu cywilnej części Huty Stalowa Wola w 2012 roku firma zainwestowała znaczne środki w możliwości produkcyjne i technologię w zakładzie w Stalowej Woli pod nazwą LiuGong Dressta Machinery.
Aby uzyskać więcej informacji na temat Liugong, zapraszamy na stronę: www.liugong.com
VEHIS z dealerami budują stock samochodowy dostępny online
Atrakcyjna i przejrzysta oferta Mazdy – nowe samochody dostępne od ręki
Wyprzedaż aut z rocznika 2024 w salonach Toyoty. Najpopularniejsze modele w Polsce w obniżonych cenach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.