Komunikaty PR

Murapol Forum – wyjątkowy projekt mieszkaniowy w Nowym Centrum Łodzi

2024-03-28  |  15:00
Biuro prasowe

Przy ul. Targowej w Łodzi powstanie kolejna nowoczesna inwestycja Grupy Murapol, dewelopera dobrze znanego na tutejszym rynku nieruchomości. Przedsięwzięcie deweloperskie Murapol Forum zostało zaprojektowane w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na mapie miasta. Miejsca, które umiejętnie łączy ze sobą historię i nowoczesność. W ramach projektu Grupa Murapol wprowadza do oferty 480 lokali mieszkalnych w dwóch 7- i 10-piętrowych budynkach.

Murapol Forum stanie się częścią miejskiej przestrzeni łączącej nie tylko funkcje mieszkaniowe, ale też kulturalne i komercyjne, jednocześnie zachowując historyczną tkankę oraz pamięć o przemysłowej potędze Łodzi. Inwestycja powstanie bowiem w miejscu dawnej fabryki kapeluszy Hermana Schlee, która funkcjonowała tutaj od XIX wieku – projekt zakłada zachowanie zabytkowych zabudowań, m.in. pofabrycznego komina. Lokalizacja osiedla na terenie Nowego Centrum Łodzi, zaledwie 15 minut spacerem od słynnej ul. Piotrkowskiej, sprawia, że przyszli mieszkańcy będą mieli w zasięgu ręki szereg atrakcji w postaci restauracji, knajp, sklepów, a nawet kompleksu EC1 Łódź, które składa się m.in. z Centrum Nauki i Techniki, Planetarium, Centrum Kultury Filmowej czy kina. Dużym atutem Murapol Forum będzie również bezpośrednie sąsiedztwo dworca Łódź Fabryczna, a dzięki projektowi „łódzkiego metra” mieszkańcy będą mogli dotrzeć w zaledwie kilka minut na stację Łódź Widzew, Łódź Polesie czy Łódź Kaliska.

- Choć Murapol Forum usytuowaliśmy w ścisłym centrum miasta, stanowiącym zagłębie rozrywki i handlu w Łodzi, to odnajdą się tu również seniorzy, studenci czy rodziny z dziećmi. Śródmieście oferuje dostęp do wielu miejskich zieleńców – najbliżej inwestycji znajduje się m.in. park Sienkiewicza, park Moniuszki czy park Staszica. Dodatkowo, w okolicy osiedla funkcjonują placówki edukacyjne: żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i licea ogólnokształcące. Warto wspomnieć, że Łódź to także jedno z czołowych miast akademickich. Kilkunastominutowym spacerem dotrą do uczelni studenci Uniwersytetu Łódzkiego czy Społecznej Akademii Nauk. Murapol Forum to atrakcyjna propozycja również z inwestycyjnego punktu widzenia – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Grupa Murapol zaprojektowała w ramach inwestycji 480 lokali w dwóch 7- i 10-piętrowych budynkach, które swoją architekturą będą przywoływać na myśl epokę industrializacji. Kompaktowe układy 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojowych mieszkań o metrażach od 25 do 96 mkw. odpowiedzą na zróżnicowane potrzeby nabywców. Na parterach obiektów powstaną też 34 lokale usługowe, które zapewnią mieszkańcom podstawową infrastrukturę handlowo-usługową, , a w podziemnych kondygnacjach garaże dla zmotoryzowanych mieszkańców. Deweloper zdaje sobie sprawę, że dodatkowa, prywatna przestrzeń w wielorodzinnych inwestycjach mieszkaniowych jest na wagę złota, dlatego właściciele lokali na parterach będą mieli do dyspozycji tarasy z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 97 mkw., a do mieszkań na piętrach przynależeć będą przestronne balkony, loggie lub tarasy o powierzchni nawet 52 mkw. Prestiż projektu podkreśli też wysoki standard wykończenia części wspólnych w budynkach z wykorzystaniem trwałych i stonowanych materiałów, estetycznych skrzynek pocztowych, dużych luster i energooszczędnej oprawy liniowej LED.

Nieodłącznym elementem nowoczesnych inwestycji Grupy Murapol jest również pakiet eco. Mieszkania w Murapol Forum zostaną wyposażone w standardzie w pakiety antysmogowe, które zapewnią świeże powietrze we wnętrzach, a Home Management System, zaszyty w murach budynków, umożliwi mieszkańcom korzystanie z najnowocześniejszych technologii inteligentnego domu. Miłośnicy niskoemisyjnych środków transportu docenią obecność stacji ładowania aut elektrycznych oraz stojaków i boksów rowerowych na terenie inwestycji.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.

Zgodnie z obecnym harmonogramem realizacji, prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczną się w drugim kwartale 2024 r.

Murapol Forum to już ósmy projekt mieszkaniowy dewelopera na terenie Łodzi. W inwestycjach Murapol Widzew i Murapol Apartamenty Piłsudskiego przy al. Marsz. J. Piłsudskiego oraz w oddanych do użytkowania 19 obiektach Murapol Nowej Przędzalni przy ul. Wróblewskiego powstało dotychczas blisko 2,8 tys. mieszkań. Obecnie w łódzkiej ofercie Grupy Murapol znajdują się, oprócz Murapol Forum, inwestycje Murapol Agosto przy ul. 6 Sierpnia, Murapol Argentum przy ul. Srebrzyńskiej, Murapol Osiedle Faktoria przy ul. 1 Maja, Murapol Osiedle Filo przy ul. Wołowej i ostatni budynek Murapol Nowej Przędzalni, w których łącznie zamieszka kolejnych 4,3 tys. łodzian.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.