Komunikaty PR

#MUSIMYWIEDZIEĆ! Rusza pilna zbiórka na testy dla onkologów

2020-04-03  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Zalewska
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org

Dzieci chore na raka są w najwyższej grupie ryzyka śmierci w przypadku zarażenia koronawirusem. Lekarze onkolodzy, którzy je leczą, muszą mieć ABSOLUTNĄ pewność, że są zdrowi. W przeciwnym razie stanowią śmiertelne zagrożenie dla małych pacjentów. Proszą o pomoc w zakupie testów.
 

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" organizuje pilną zbiórkę na przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa u wszystkich pracowników Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu. Badaniami musi być objęta każda osoba, mająca kontakt z dziećmi: lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy.

Pomimo pandemii, klinika musi działać nadal. Na oddziałach w szpitalu na stałe przebywa 70 małych pacjentów, prowadzone są terapie i zabiegi ratujące życie oraz kontrole, których nie można przesunąć na późniejsze terminy. 

- W obecnych warunkach na obecność koronawirusa testuje się tylko osoby z objawami COVID-19. W klinice onkologicznej NIE MOŻEMY CZEKAĆ na objawy. Wtedy będzie już za późno, musimy wiedzieć natychmiast! - apeluje prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki . - Pomóżcie nam przetestować personel i zapewnić bezpieczeństwo leczenia naszych dzieci!

- Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, których odporność podczas walki z rakiem jest ekstremalnie obniżona, to absolutny priorytet - tłumaczy Przemek Pohrybieniuk, prezes Fundacji

"Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". - Nie możemy ryzykować, że ktokolwiek na terenie szpitala jest chory, albo jest nosicielem koronawirusa. To śmiertelnie niebezpieczne.

Dlatego Fundacja prosi o pomoc w zebraniu środków na płatne testy na obecność SARS-CoV-2 u całego personelu kliniki Przylądek Nadziei. W tym największym w Polsce ośrodku przeszczepu szpiku u dzieci chorych na białaczkę i jednym z największych w kraju szpitali dla dzieci chorych na raka pracuje 250 osób.

Żeby zbadać wszystkie osoby, mające kontakt z dziećmi, potrzeba 98 tysięcy złotych. Certyfikowane testy zadeklarowała się przeprowadzić firma Medigen, która na co dzień pomaga w poszukiwaniach dawców szpiku dla małych pacjentów.

Aby pomóc w zorganizowaniu testów, które zapewnią bezpieczeństwo chorym na raka dzieciom, można przekazać darowizny na konto:

Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
Bank Millenium 97 1160 2202 0000 0000 9394 2103
tytułem: WIRUS

Wpłat dokonać można również przez Facebook:
www.facebook.com/donate/1060408157677113/

oraz przez systemy płatności internetowych na stronie:
www.naratunek.org/wplacam/?target=WIRUS

- Żeby ratować życie dzieciom, lekarze muszą mieć pewność, że sami są zdrowi. Prosimy o pomoc w uchronieniu dzieci przed ryzykiem zakażenia, a personel medyczny przed przymusową kwarantanną - prosi Przemek Pohrybieniuk. - Naszych lekarzy nie da się zastąpić, a zabiegów i leczenia ratującego dzieci chorych na raka nie można przełożyć na inny termin. Dzieci walczące z rakiem nie mogą czekać na zakończenie pandemii. Nowotwory nie znają się na kalendarzu. 

W przypadku zebrania większej kwoty, nadwyżka zostanie wykorzystana na zakup niezbędnych środków zabezpieczenia osobistego dla personelu: masek, przyłbic, fartuchów, i sterylnych rękawic, których w klinice również brakuje.

***
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 29 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Więcej informacji:
Bartłomiej Dwornik

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"

tel. 71 712 77 33 mob. 662 239 879

bartlomiej.dwornik@naratunek.org

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych Biuro prasowe
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała
Zdrowie Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
2024-12-03 | 11:40

Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów

Giving Tuesday to ogólnoświatowy dzień dobroczynności. W tym roku wypada 3 grudnia i zyska szczególne znaczenie. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty zaprasza na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Prawo

W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi

W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.

Problemy społeczne

Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu

Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.