Muszkieterowie uruchamiają 69. stację paliw
Grupa Muszkieterów konsekwentnie rozwija sieć stacji paliw Intermarché. 9 listopada uruchomiony został 69. obiekt zlokalizowany w Skierniewicach. Jest to pierwsza stacja działająca pod tym szyldem w mieście. Oferta obiektu jest rozszerzona o możliwość ładowania pojazdów elektrycznych, a także o część gastronomiczną Café Marché.
W województwie łódzkim w Skierniewicach została uruchomiona stacja paliw. Obiekt jest zlokalizowany obok supermarketu Intermarché przy ulicy Mszczonowskiej 58a. Klienci mogą tam zatankować wysokiej jakości paliwa w atrakcyjnych cenach. Są one dostarczane przez Orlen Paliwa Sp. z o.o, a także poddawane bieżącej kontroli przez akredytowane laboratorium Instytutu Nafty i Gazu. Na stacji są zainstalowane 4 stanowiska do tankowania oraz nowoczesny, dwuwężowy dystrybutor z gazem LPG. Dla kompleksowej obsługi klientów obiekt jest wyposażony w odkurzacz, kompresor, a także dystrybutor AdBlue. Ponadto zmotoryzowani mają możliwość naładowania swojego pojazdu w stacji ładowania samochodów elektrycznych. Takie udogodnienie znajduje się łącznie już przy 7 stacjach paliw pod szyldem Intermarché.
– Grupa Muszkieterów kontynuuje realizację swoich celów biznesowych. Cieszymy się, że nie tylko zachowaliśmy, ale także wzmocniliśmy pozycję lidera na rynku przymarketowych stacji paliw. Planujemy wciąż rozbudowywać naszą sieć, jeszcze w tym roku otworzymy kilka takich obiektów w różnych częściach Polski. Celem Muszkieterów jest zwiększanie liczby stacji paliw, tak aby działały one przy każdym istniejącym supermarkecie Intermarché, tam gdzie jest to możliwe – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor ds. Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów i dodaje – Uruchomienie stacji paliw jest jedną z wielu możliwości rozwoju własnego przedsiębiorstwa prowadzonego w ramach Grupy Muszkieterów. Właściciele supermarketów wprowadzają dodatkowe usługi zgodnie z potrzebami lokalnych klientów. Oprócz stacji paliw mogą otworzyć m.in. myjnię samochodową, wędzarnię, czy wdrożyć usługi z zakresu e-commerce.
Przy stacji paliw w Skierniewicach znajduje się sklepik, który oferuje klientom ponad 1 000 produktów. W asortymencie jest szeroki wybór artykułów spożywczych i przemysłowych, papierosy, alkohol, akcesoria motoryzacyjne, a także kącik bistro Café Marché, który oferuje świeżo parzoną kawą oraz bogatą ofertę fast-food. Powierzchnia sklepiku to 53 m2. Klienci mogą korzystać z usług stacji w godzinach 5.30-23.30 przez 7 dni w tygodniu.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.