Komunikaty PR

Nabór do konkursu “Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony

2023-07-27  |  10:00
Biuro prasowe

Raportowanie ESG staje się w ostatnim czasie coraz powszechniejsze za sprawą unijnej taksonomii i kolejnych kierunków rozwoju wyznaczonych przez regulatora. Konkurs „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przyczynia się do poprawy jakości polskich sprawozdań, pozytywnie wpływając na transparentność organizacji i firm. Nabór do konkursu na najlepsze raporty pozafinansowe zakończy się nie z końcem lipca, a 11 sierpnia 2023 r. – to szansa dla organizacji, które nie przesłały jeszcze swoich sprawozdań.

Konkurs „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”, organizowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz siedemnasty, jest skierowany do firm, organizacji i instytucji publikujących raporty ze swojej aktywności w obszarach ESG. Dzięki inicjatywie wyróżniane są przedsiębiorstwa, które nie tylko prowadzą działalność uwzględniając interes społeczeństwa i środowiska, ale także potrafią w sposób jasny, przejrzysty i wiarygodny zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach. Polskojęzyczne raporty ESG, CSR, wpływu lub raporty zintegrowane za rok 2022 będą oceniane przez jury, złożone z ekspertów i ekspertek zarówno z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych, jak i społecznej odpowiedzialności biznesu. Jedna z nagród zostanie przyznana w ramach głosowania internautów_ek.

Termin zgłoszeń uległ wydłużeniu, co stwarza szansę dla wszystkich zainteresowanych, którzy jeszcze nie wysłali zgłoszenia. Publikacje można wysyłać do 11 sierpnia br. poprzez formularz na stronie https://raportyzr.pl/konkurs/ . Udział w konkursie nie wiąże się z opłatami. Aby zgłosić raport w konkursie, należy zapoznać się z wymogami regulaminu, wypełnić formularz i odebrać potwierdzenie zgłoszenia raportu od organizatorów. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone jesienią br. Podczas październikowej gali odbędzie się wręczenie nagród za najlepszy raport w pięciu kategoriach: raport zrównoważonego rozwoju, raport zintegrowany, raport niebiznesowy, debiut oraz nagroda internautów.

Tegorocznej odsłonie Konkursu patronują organizacje, kierujące się rozwojem rynku i przedsiębiorczości, a także podnoszeniem standardów etycznych, zarządczych i zawodowych w biznesie. Są wśród nich ACCA Polska, AICPA & CIMA, Business Centre Club, Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Federacja Konsumentów, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Instytut Monitorowania Mediów, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Stowarzyszenie
Emitentów Giełdowych. Wśród patronów medialnych są: Kampaniespoleczne.pl, Nadzór
Korporacyjny, PRoto.pl oraz Teraz Środowisko.

Konkurs organizowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte ma na celu promowanie jakościowego raportowania ESG i wskazanie dobrych praktyk. Możliwość uczestniczenia w konkursie przysługuje zarówno przedsiębiorstwom, jak i organizacjom pozarządowym, jednostkom sektora finansów publicznych czy administracji publicznej oraz szkołom wyższym z siedzibą w Polsce. Przedmiotem oceny są raporty w języku polskim, obejmujące działania za rok 2022.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r. Biuro prasowe
2025-04-28 | 06:00

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Ceny ubezpieczeń na świecie spadły średnio o 3% w pierwszym kwartale 2025 roku, po spadku o 2% w Q4 2024 r., co oznacza trzeci z rzędu kwartalny spadek po siedmiu
Finanse Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
2025-04-21 | 06:00

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?

Na polskim rynku finansowym pojawiają się coraz to nowsze możliwości pozyskiwania dodatkowych środków na różne cele. Wśród nich najpopularniejsze stają się pożyczki
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2025-03-24 | 13:30

Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Polska scena fintechowa dynamicznie się rozwija, a lokalne firmy technologii finansowej coraz śmielej wkraczają na rynki międzynarodowe. Współpraca Walletto Fintech Poland z Fintech Poland otwiera nowe możliwości

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.