Nadchodzi PHASE2024. Druga edycja największej dyskusji o polskiej biotechnologii
W dniach 27-29 sierpnia 2024 r. odbędzie się tegoroczna edycja konferencji Polish Healthcare Assets – Sector Event (PHASE). Ta największa publiczna dyskusja na temat polskiej biotechnologii medycznej skierowana jest do uczestników rynku kapitałowego, przedstawicieli instytucji publicznych, przedsiębiorców oraz naukowców zainteresowanych rozwojem tego sektora.
- Dwa dni i kilkanaście paneli w pięciu głównych blokach tematycznych: Gospodarka, Inwestycje, Biznes, Technologie, Nauka. Trzeci dzień poświęcony prezentacjom inwestorskim spółek.
- Ponad 60 uczestników dyskusji, przedstawicieli spółek – od największych firm publicznych, po prywatne start-up’y, rynku kapitałowego, jednostek administracji oraz światów nauki i biznesu.
- Dwóch wyjątkowych, zagranicznych gości specjalnych: Cailin McGurk (Morgan Stanley) i Nektarios (Aris) Oraiopoulos (University of Cambridge) z prelekcjami i udziałem w dyskusjach.
- Prezentacja raportu Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed „Wpływ sektora biotechnologii medycznej na polską gospodarkę i postęp w medycynie”.
- Partnerami Strategicznymi wydarzenia są Giełda Papierów Wartościowych, mBank oraz Polski Fundusz Rozwoju.
INTERDYSCYPLINARNE PODEJŚCIE DO BIOTECHNOLOGII
Tegoroczna edycja konferencji PHASE obejmuje aż 17 paneli dyskusyjnych, wywiadów i prelekcji, które odbędą się w pięciu głównych blokach tematycznych: Gospodarka, Inwestycje, Biznes, Technologie, Nauka. W wydarzeniu weźmie udział ponad 60 ekspertów, reprezentujących różnorodne środowiska, od biznesu po instytucje publiczne.
W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele:
Rozpoznawalnych, notowanych na warszawskiej giełdzie firm z sektora: m.in. Captor Therapeutics, Celon Pharma, Molecure, Ryvu Therapeutics, Scope Fluidics, Selvita, Synektik.
Spółek niepublicznych: m.in. Ardigen, Auxilius Pharma, exploRNA, Famicord Tx, JJP Biologics, Pikralida, Polpharma Biologics, WPD Pharmaceuticals, Molecule.one, Orphinic Scientific, QurieGen.
Rynku kapitałowego: w tym Giełda Papierów Wartościowych, HealthCap, I&I Bio, Polski Fundusz Rozwoju, TFI Allianz Polska, Quercus TFI, Third Dot.
Świata nauki: m.in. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Coventry University, Uniwersytet Warszawski.
Instytucji publicznych: w tym Agencji Badań Medycznych, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Pełna lista uczestników jest na bieżąco aktualizowana na stronie internetowej konferencji: www.pha-se.pl.
Marta Winiarska, Prezes Zarządu Związku BioInMed mówi: - Ostatnie lata były przełomowe dla polskiej biotechnologii medycznej i rodzimych spółek prowadzących projekty badawczo-rozwojowe nakierowane na rozwój nowych leków i terapii, które mają pomóc odpowiedzieć na niezaspokojone potrzeby medyczne pacjentów na całym świecie, w tym Polek i Polaków. Na celowniku są choroby onkologiczne, neurologiczne, autoimmunologiczne, włóknieniowe, czy psychiatryczne. Konferencja PHASE jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązywania współpracy, a także do dyskusji ze wszystkimi uczestnikami systemu o tym jak kreować warunki pozwalające na akcelerację rozwoju sektora. W tym roku stawiamy na interdyscyplinarne podejście, które umożliwia integrację różnych perspektyw – od nauki, przez biznes, po instytucje publiczne. Wierzę, że tegoroczna edycja PHASE przyczyni się do dalszego rozwoju sektora i umocni pozycję Polski na mapie innowacji biotechnologicznych.
MIĘDZYNARODOWA PERSPEKTYWA – GOŚCIE SPECJALNI
W tegorocznej edycji PHASE udział wezmą międzynarodowej klasy eksperci:
- Prof. Nektarios (Aris) Oraiopoulos z University of Cambridge, który wygłosi prelekcję i weźmie udział w panelu poświęconym współpracy spółek biotechnologicznych z firmami farmaceutycznymi.
- Cailin McGurk, Dyrektor Zarządzająca w Morgan Stanley, specjalizująca się w bankowości inwestycyjnej w sektorze healthcare, która podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat trendów w sektorze biotechnologii na międzynarodowych rynkach kapitałowych.
Wszystkie dyskusje będą dostępne stacjonarnie i online, zarówno po polsku, jak i w języku angielskim.
Piotr Książek, Founding Partner Blume Advisory powiedział: - Zależy nam na wspieraniu rozwoju polskiego ekosystemu biotech, dlatego poprzez PHASE tworzymy przestrzeń, w której uczestnicy mogą wymieniać się doświadczeniami, pomysłami i nawiązywać wartościowe kontakty. Wierzymy, że te interakcje będą katalizatorem dla rozwoju całego sektora.
PROGRAM KONFERENCJI
Plan konferencji obejmuje dwa dni intensywnych spotkań w formie stacjonarnej, które będą jednocześnie transmitowane online, umożliwiając zdalny udział szerokiemu gronu zainteresowanych. Trzeci dzień konferencji będzie poświęcony wyłącznie prezentacjom inwestorskim spółek i odbędzie się w formie wirtualnej
27 sierpnia 2023 r. / wtorek
Spotkania stacjonarne (9:00-17:00) w Centralnym Domu Technologicznym (ul. Krucza 50, Warszawa)
Całość wydarzenia transmitowana na stronie www.pha-se.pl.
9:00 | Raport BioInMed: Wpływ sektora biotechnologii medycznej na polską gospodarkę i postęp w medycynie |
10:00 | Polska biotechnologia medyczna: co dalej? |
11:00 | Europejskie cele rozwojowe a polska polityka grantowa |
12:00 | Odwrotny drenaż mózgów - sen, czy rzeczywistość? |
13:00 | Debata Oxfordzka: Leki twórcze, czy odtwórcze? |
14:00 | Edukacja studentów, czy kształtowanie kadr? |
15:00 | Gość specjalny: Nektarios (Aris) Oraiopoulos / From Breakthrough to Blockbuster |
15:30 | Współpraca spółek biotechnologicznych z globalnymi firmami farmaceutycznymi |
28 sierpnia 2023 r. / środa
Spotkania stacjonarne (9:00-17:00) w Sali Notowań GPW (ul. Książęca 4, Warszawa)
Całość wydarzenia transmitowana na stronie www.pha-se.pl.
09:30 | Gość Specjalny: Cailin McGurk, Managing Director w Morgan Stanley |
10:00 | Koniunktura na globalnych rynkach biotech i jej wpływ na polski sektor |
11:00 | Wywiad indywidualny: Paweł Przewięźlikowski, Ryvu Therapeutics |
11:30 | Wywiad indywidualny: Jakub Swadźba, Diagnostyka |
12:00 | Koniunktura inwestycyjna na polskim rynku niepublicznym |
13:00 | Budowa wartości projektów biotechnologicznych w badaniach klinicznych |
14:00 | Alternatywne modele biznesowe w biotechnologii |
15:00 | AI Drug Discovery: gdzie szukać wartości? |
16:00 | Zagraniczne fundusze na zakupach w Polsce |
Udział w konferencji jest bezpłatny. W przypadku udziału stacjonarnego, wymagana rejestracja pod adresem www.pha-se.pl.
ORGANIZATORZY
Blume Advisory – Firma doradcza specjalizująca się w obszarze strategii i komunikacji z rynkiem kapitałowym. Blume posiada kilkunastoletnie doświadczenie we współpracy ze spółkami z sektora healthcare/life science, związane m.in. ze wsparciem różnego typu transakcji oraz komunikacją z profesjonalnymi i indywidualnymi uczestnikami rynku. Z pasji do rynku kapitałowego i rozwoju polskiej gospodarki w obszarach medycznych, Blume angażuje się w promocję sektora wśród inwestorów.
BioInMed – Polski Związek Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej zrzesza wiodące spółki, prowadzące projekty B+R dot. odkrywania i rozwoju nowych leków i metod diagnostycznych oraz podmioty akademickie. Związek dąży do poprawy innowacyjności polskiej gospodarki, przez zwiększenie inwestycji w biotechnologię medyczną i popularyzację rozwiązań wspierających rozwój sektora. Celem BioInMed jest również promocja polskiej biotechnologii medycznej zagranicą.
Strefa Inwestorów – Serwis ekonomiczno-gospodarczy, którego celem jest dostarczenie użytecznych informacji, narzędzi oraz analiz, pomagających podejmować mądre decyzje inwestycyjne. Strefa Inwestorów oferuje szeroki zakres treści, w tym aktualne dane rynkowe, komentarze ekspertów, raporty branżowe i poradniki inwestycyjne. Serwis od lat na bieżąco śledzi i relacjonuje rozwój notowanych spółek biotechnologicznych.
PARTNERZY I PATRONI MEDIALNI
Partnerzy Strategiczni: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, mBank, Polski Fundusz Rozwoju
Partnerzy Technologiczni: Coffee All-In-One, KONTEKST, MarcinFilm
Partnerzy: AstraZeneca, CK Legal, CRIDO, Roche, Hotel Indigo, Sunflower Catering, Premium Drivers
Patroni Honorowi: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
Patroni Medialni: PAP Biznes, Newseria, Strefa Inwestorów, Mam Biznes, Telewizja Biznesowa, Menedżer Zdrowia, Długo i Szczęśliwie
Ratingi Freedom24 idą w górę
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Cyfrowa transformacja SEDKOMP: Od sukcesji międzypokoleniowej do lidera innowacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy
Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.
Ochrona środowiska
Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa
1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.
Handel
T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
– Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.