Padł rekord zapisów do Poland Business Run 2025! Dołącz do 42 000 biegaczy, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami
To już pewne – w 14. edycji największej charytatywnej sztafety biznesowej w Polsce, organizowanej przez Fundację Poland Business Run, wystartuje rekordowa liczba ponad 42 000 biegaczy z 1680 firm. 5 czerwca zakończyły się oficjalne zapisy do biegu, ale wciąż można dołączyć do tej wyjątkowej inicjatywy w formie wirtualnej z dowolnego miejsca na świecie czy też w ramach PBR Walk – drużynowego spaceru w Krakowie. Są dostępne jeszcze cztery rodzaje pakietów.
Tegoroczna edycja Poland Business Run potrwa od 31 sierpnia do 7 września. Bieg odbędzie się w formule stacjonarnej w Krakowie i Warszawie, a także w formie zdalnej – z aplikacją, z dowolnego miejsca na świecie. W wydarzeniu wezmą udział 5-osobowe drużyny z firm i korporacji, a każdy zawodnik będzie miał do pokonania dystans 4 km w szczytnym celu – aby pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii.
Stacjonarnie – wokół krakowskich Błoń i w Parku Jordana oraz na Lotnisku Bemowo w Warszawie – pobiegnie łącznie aż 17 500 biegaczy, natomiast wirtualnie co najmniej 24 500 osób. Do rywalizacji stanie prawie 1700 firm z Polski i świata, m.in. z Niemiec, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii i ze Stanów Zjednoczonych. Liczby te mogą się jeszcze zwiększyć, bo wciąż jest możliwość dołączenia do wydarzenia z pakietem Virtual Eco, Virtual Charity, Real Charity lub wzięcia udziału w PBR Walk w Krakowie.
– Po raz kolejny udowadniamy, że pomaganie przez bieganie ma sens. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się włączyć w tegoroczny Poland Business Run! Jeśli ktoś nie zdążył się zarejestrować, wciąż może dołączyć do grona biegaczy i biegaczek. Zapraszamy do zakupu pakietów na bieg wirtualny eco, a także do wzięcia udziału w nowej formule, czyli PBR Walk. To czterokilometrowy spacer, który odbędzie się 6 września w Krakowie. Mamy nadzieję, że dzięki wprowadzeniu tego rekreacyjnego formatu wystartuje z nami jeszcze więcej osób, które chcą pomagać i być aktywne – mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run, organizatorka biegu.
Dzięki środkom zebranym z pakietów startowych, Fundacja Poland Business Run co roku może pomagać osobom z niepełnosprawnością ruchową, po amputacjach i po mastektomii. Od początku istnienia inicjatywy wsparcie otrzymało już 1152 beneficjentów, którym przekazano łącznie prawie 12 mln zł dofinansowania do zakupu protez, wózków i sprzętu ortopedycznego, jak również do turnusów rehabilitacyjnych i wsparcia psychologa. Tylko w 2024 roku Fundacja pomogła 150 potrzebującym osobom.
Tegoroczni biegacze wystartują m.in. dla 48-letniej Małgorzaty, która w wyniku choroby przeszła amputację nogi z wyłuszczeniem w stawie biodrowym. Przez 24 lata poruszała się bez protezy, co bardzo obciążało jej organizm i utrudniało codzienne funkcjonowanie.
– Dzięki dofinansowaniu od Fundacji udało mi się zakupić nowoczesną, elektroniczną protezę nogi, która przy tak wysokiej amputacji jest dla mnie ogromnym wsparciem. Wzięłam też udział w turnusie rehabilitacyjnym po amputacji w Centrum Rehabilitacji Znów w Biegu – opowiada Małgorzata, beneficjentka Poland Business Run 2025. Czekają ją także konsultacja z dietetykiem, psychologiem i podologiem. Dzięki temu zyska większą samodzielność i sprawność oraz będzie mogła wrócić do swoich pasji – pracy w ogrodzie i zwiedzania ciekawych miejsc.
Historie beneficjentów Poland Business Run oraz charytatywny cel są jednymi z najważniejszych motywacji dla pracowników firm, organizacji i korporacji do uczestnictwa w biegu. Główne zapisy w ramach podstawowych pakietów zakończyły się 5 czerwca, ale wciąż można dołączyć do grona biegaczy i biegaczek, np. z pakietem Virtual Eco (z wirtualnym medalem i numerem startowym). Do 30 lipca dostępne są także pakiety Virtual i Real Charity – dla tych drużyn, które chcą przeznaczyć większą kwotę na pomoc dla beneficjentów Fundacji. Co ważne, dystans 4 km w ramach biegu wirtualnego można pokonać biegnąc lub idąc, w tym z kijkami nordic walking, podczas spaceru z psem czy na bieżni stacjonarnej. Najważniejszy jest szczytny cel!
Fundacja Poland Business Run zaprasza również do zaangażowania się w coroczną akcję Pomagaj Bardziej, dzięki której można wspierać beneficjentów nie tylko poprzez bieganie. Drużyny i firmy mogą zostać Liderami Pomagania i otrzymać nagrody w dodatkowej rywalizacji. Partnerem akcji jest BLIK – szybki, bezpieczny i wygodny sposób płatności, który zachęca do wpłacania dowolnych kwot dla podopiecznych Fundacji na nr telefonu: 519 815 815.
Szczegółowe informacje o 14. edycji Poland Business Run i akcji Pomagaj Bardziej znajdują się na stronie www.polandbusinessrun.pl.
Sponsorami Strategicznymi są: UBS, Standard Chartered i Enea.

Właściciele zwierząt wydają więcej na roboty sprzątające i sprzątają częściej – wyniki badania zleconego przez eufy

Trwają zapisy do Poland Business Run 2025. Na liście startowej jest już ponad 30 tys. zawodników!

GIGekonomia na dobre zagościła w krajobrazie polskiego rynku pracy, ale nie brakuje barier do jej rozwoju. To wnioski z trzeciej edycji badania GIGLIKE i EY Polska
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają dyskusje nad kształtem unijnego budżetu na lata 2028–2034. Mogą być rozbieżności w kwestii Funduszu Spójności czy dopłat dla rolników
Trwają prace nad wieloletnimi unijnymi ramami finansowymi (WRF), które określą priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. W maju Parlament Europejski przegłosował rezolucję w sprawie swojego stanowiska w tej sprawie. Postulaty europarlamentarzystów mają zostać uwzględnione we wniosku Komisji Europejskiej w sprawie WRF, który zostanie opublikowany w lipcu 2025 roku. Wciąż jednak nie ma zgody miedzy państwami członkowskimi, m.in. w zakresie Funduszu Spójności czy budżetu na rolnictwo.
Konsument
35 proc. gospodarstw domowych nie stać na zakup mieszkania nawet na kredyt. Pomóc może wsparcie budownictwa społecznego i uwolnienie gruntów pod zabudowę

W Polsce co roku oddaje się do użytku ok. 200 tys. mieszkań, co oznacza, że w ciągu dekady teoretycznie potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa mogłyby zostać zaspokojone. Jednak większość lokali budują deweloperzy na sprzedaż, a 35 proc. gospodarstw domowych nie stać na zakup nawet za pomocą kredytu. Jednocześnie ta grupa zarabia za dużo, by korzystać z mieszkania socjalnego i komunalnego. Zdaniem prof. Bartłomieja Marony z UEK zmniejszeniu skali problemu zaradzić może wyłącznie większa skala budownictwa społecznego zamiast wspierania kolejnymi programami zaciągania kredytów.
Problemy społeczne
Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym

Coraz większa grupa dzieci zaczyna korzystać z internetu już w wieku siedmiu–ośmiu lat – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. Wtedy też stykają się po raz pierwszy z hejtem, którego jest coraz więcej w mediach społecznościowych. Według raportu NASK ponad 2/3 młodych internautów uważa, że mowa nienawiści jest największym problemem w sieci. Co więcej, dzieci rzadko mówią o takich incydentach dorosłym, dlatego tym istotniejsze są narzędzia technologiczne służące ochronie najmłodszych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.