Komunikaty PR

Najnowocześniejsza wycinarka Mazaka już w Polsce

2021-05-24  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.05 MB )

Alu-frost jest pierwszym zakładem w Europie, który swój park maszynowy wyposażył w nową laserową wycinarkę FT-150 FIBER słynnej japońskiej marki Mazak. Firma z podbiałostockich Sowlan zapłaciła za nią około 6 mln zł.

Stawia nas to w rzędzie najnowocześniejszych przedsiębiorstw zajmujących się obróbką metalu i cięciem laserem nie tylko w Polsce, ale też Europie - nie kryje dumy Piotr Świrko, prezes alu-frost.

Inny wymiar cięcia laserem w alu-frost

Yamazaki Mazak to jeden z najlepszych, światowych producentów obrabiarek CNC.  Firma obsługiwała m.in. zespół McLaren-Honda w Formule One.

Wycinarka FT-150 FIBER miała swoją światową premierę wiosną 2020 roku. Jak powiedział wówczas Gaetano Lo Guzzo, dyrektor sektora maszyn laserowych Mazak na Europę zastosowano w niej innowacyjne technologie, zaprojektowane specjalnie z myślą o szybkim i dokładnym cięciu rur o średniej i małej średnicy.

Wymieniał też inne atuty urządzenia: wykorzystanie rezonatora światłowodowego, bardzo wysokie prędkości posuwu oraz możliwość realizacji wielu różnych procesów na jednej maszynie.

To wszystko czyni z FT-150 FIBER “idealne rozwiązanie do produkcji wielkoseryjnej, przenoszące obróbkę laserową na zupełnie nowy poziom” -

podsumował Gaetano Lo Guzzo, dyrektor sektora maszyn laserowych Mazak na Europę

Szybkie cięcie, optymalizacja kosztów

Alu-frost ma wieloletnie doświadczenie w cięciu laserem. W swoim parku maszynowym firma korzystała dotychczas trzech laserów fiber o różnej mocy. Nowa wycinarka Mazaka dotarła do Sowlan pod koniec maja.

To jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń w Europie - mówi Piotr Świrko z alu-frost. - Dokładnie przeanalizowaliśmy potrzeby rynku i możliwości maszyny. Dzięki niej będziemy świadczyć kompleksowe i wysoce specjalistyczne usługi, do tej pory trudno dostępne i poszukiwane przez klientów. 

Wycinarka Mazaka tnie automatycznie rury i profile zamknięte o przekroju okrągłym, kwadratowym i prostokątnym oraz profile otwarte i specjalne. Źródło lasera FIBER ma moc 3kW. Tnie materiały takie jak np. stal konstrukcyjna, kwasoodporna i aluminium (o grubości do 6 mm), a także miedź, mosiądz czy ocynk (do 3 mm). Dzięki ruchomej głowicy może je ciąć również pod różnymi kątami. Autorskie oprogramowanie Mazaka umożliwia optymalizację czasu i kosztów produkcji. Funkcja edycji danych 3D skraca czas przygotowania modeli i oczekiwania.

alu-frost może więcej

Zakup urządzenia poszerza zakres usług alu-frost. Zakład spełnia teraz oczekiwania i wymagania bardzo różnych branż i klientów. Stolarze mogą zamawiać z firmie z Sowlan balustrady schodowe, metalowe części mebli, itp. Na potrzeby deweloperki alu-frost będzie wycinać zabudowy balkonów, poręcze, słupki i inne elementy konstrukcyjne. Laserowa, precyzyjna wycinarka będzie też przydatna w sektorze maszynowym. Powstaną na niej elementy do urządzeń budowlanych, rolniczych, spożywczych czy elektrycznych. Ostatnio alu-frost otrzymuje też coraz więcej zamówień od firm zajmujących się wystrojem wnętrz, na przykład produkcją lamp, dekoracji ściennych czy ogrodowych.

Do tej pory specjalizowaliśmy się w skomplikowanym cięciu blach płaskich. Półprodukty alu-frost można znaleźć w wielu miejscach, choć nie widniejemy na etykietce - zauważa prezes Świrko. - Uruchomienie nowej usługi cięcia rur i profili otwiera przed nami zupełnie nowe perspektywy. Za kilka lat idąc schodami będziemy trzymać się barierki wciętej na naszej maszynie Mazak, powiesimy kurtkę na wieszaku z obrobionych przez nią rurek, usiądziemy przy biurku, którego uchwyty i nóżki będą też jej produktem. Ta inwestycja sprawia, że od teraz możemy realizować jeszcze bardziej wymagające zamówienia i jesteśmy konkurencyjni nie tylko w Polsce, ale także wobec firm zachodnich

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma 8 na 10 pracowników jest narażonych na wypalenie zawodowe Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

8 na 10 pracowników jest narażonych na wypalenie zawodowe

82 proc. pracowników jest dziś narażonych na wypalenie zawodowe[1] - wynika z badania firmy Mercer przeprowadzonego w sierpniu tego roku. Nic dziwnego – błyskawicznie zmieniający
Firma Odbudowa firm rodzinnych po powodzi
2024-09-26 | 16:00

Odbudowa firm rodzinnych po powodzi

Powódź, która dotknęła południowe regiony Polski, zniszczyła nie tylko majątki prywatne, ale także uderzyła w fundamenty lokalnych gospodarek, w tym przedsiębiorstwa
Firma Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska: Bezpieczeństwo w pracy i w czasie prywa
2024-09-26 | 13:00

Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska: Bezpieczeństwo w pracy i w czasie prywa

Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska to coroczne wydarzenie, które ma na celu zwiększenie świadomości i promowanie bezpiecznych praktyk w miejscu pracy. W tym roku tematem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.