Nestlé zaprasza na praktyki
To już 22. edycja Programu Praktyk Letnich w Nestlé. Dotychczas zgromadził on 1062 uczestników – blisko połowa (45%) związała się z firmą na dłużej, dołączając do 5500 pracowników w 8 lokalizacjach w Polsce.
Program Praktyk Letnich Nestlé oferuje dwa obszary rozwoju: Business Internship Program oraz Technology Engineering Development Program. Pierwszy obejmuje praktykę w biurze głównym w Warszawie i jest propozycją dla osób poszukujących doświadczenia w obszarach m.in. IT, HR, digital, eCommerce, marketing, komunikacja, sprzedaż, zarządzanie, logistyka, finanse. Program skierowany jest do studentów III-V roku i absolwentów do roku po ukończeniu studiów.
Druga ścieżka to praktyka w fabrykach firmy dla osób zainteresowanych doświadczeniem w działach wspierających produkcję – takich jak: technologia i produkcja, zapewnienie jakości, inżynieria przemysłowa, wdrożenie i rozwój nowych produktów, a także BHP, finanse, HR czy IT. W programie mogą wziąć udział studenci IV-V roku i absolwenci do 2 lat po ukończeniu studiów o profilu technicznym lub biznesowym. Praktyki odbywają w fabrykach Nestlé w: Kaliszu, Kargowej, Nałęczowie, Nowej Wsi Wrocławskiej, Rzeszowie.
Potrwają od początku lipca do końca września.
- Nestlé to jeden z najatrakcyjniejszych pracodawców, zarówno na świecie, jak i w Polsce – mówi Katarzyna Szamotulska, Kierownik Działu Szkoleń, Rekrutacji i Rozwoju Nestlé w Polsce – Program Praktyk Letnich pomoże jego uczestnikom poznać wartości i specyfikę pracy w naszej firmie, a zdobywając doświadczenie i praktyczną wiedzę pod okiem specjalistów z Nestlé pozwoli także rozwijać umiejętności potrzebne na rynku pracy.
W ramach praktyk, Nestlé zaoferuje szkolenia, które pomogą uczestnikom rozwijać umiejętności cyfrowe – m.in. z zakresu Design Thinking, a także dostęp do platformy eBusiness Academy. Z ofertą praktyk Nestlé Polska będzie można zapoznać się podczas targów pracy online: Studenckich Targów Pracy Samorządu Studentów SGH (16-18 marca), Absolvent Talent Days (17-18 marca) i Festiwalu Pracy JOBICON (24-25 marca).
Program Praktyk Letnich jest elementem globalnej inicjatywy Nestlé needs YOUth, której celem jest wspieranie młodych na rynku pracy. W jej ramach, do 2025 roku, Nestlé zobowiązało się do stworzenia 20 000 szans zatrudnienia oraz 20 000 miejsc na praktykach zawodowych i stażach dla osób wchodzących na rynek pracy - w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.
Do Programu Praktyk Letnich Nestlé Polska można aplikować na stronie https://www.nestle.pl/jobs/program-praktyk-letnich oraz na https://pracodawcy.pracuj.pl/nestle-polska-sa,11620/staze-i-praktyki
O Nestlé
Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia z portfolio blisko 1600 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od 1993 roku. Firma zatrudnia aktualnie 5500 pracowników w 8 lokalizacjach.
Kontakt: |
|
|
| ||
Edyta Iroko | Tel.: +48 600 204 870 | edyta.iroko@pl.nestle.com | |||
Joanna Szpatowicz | Tel.: +48 600 204 159 | joanna.szpatowicz@pl.nestle.com |

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.