Komunikaty PR

Nestmedic dostarczy teleKTG Pregnabit wprost do domów ciężarnych kobiet

2020-03-17  |  07:00
Biuro prasowe

Polska spółka z branży telemedycyny Nestmedic, producent mobilnego KTG Pregnabit w trosce o bezpieczeństwo ciężarnych kobiet wprowadza nową usługę. Od dziś urządzenie do zdalnego badania dobrostanu płodu po zamówieniu przez stronę internetową, będzie dostarczone bezpośrednio do domu pacjentki.

Badanie KTG to “złoty standard” opieki okołoporodowej.  Jest powszechnie i rutynowo wykonywane w ośrodkach zdrowia – obowiązkowo u każdej kobiety w III trymestrze ciąży. Przeprowadzane w tradycyjnej formie wymaga ono od pacjentki nawet kilkugodzinnej wizyty w placówce medycznej.

 

Telemedyczne urządzenie KTG Pregnabit pozwala na przeprowadzanie badania w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w szpitalu. Zapisy KTG są na bieżąco analizowane przez specjalistów z Medycznego Centrum Telemonitoringu. Wykwalifikowany personel medyczny jest w stałym kontakcie z pacjentką i w przypadku nieprawidłowości w badaniu wdraża odpowiednie procedury, z wezwaniem karetki włącznie.

- W tej szczególnej dla naszego kraju i świata sytuacji, postanowiliśmy zwiększyć bezpieczeństwo ciężarnych kobiet zwiększając dostęp do KTG Pregnabit i upraszczając sposób jego wypożyczenia. W ciągu 48 godzin od zamówienia dostarczymy pacjentce urządzenie, aby mogła na bieżąco sprawdzać dobrostan płodu, bez konieczności wychodzenia z domu. Pozwoli uniknąć kobietom odwiedzin w przychodniach i szpitalach, gdzie mamy skupiska ludzi, a ty samym zwiększyć bezpieczeństwo swoje, dziecka oraz bliskich  – mówi Jacek Gnich, Prezes Nestmedic.

Zamówienie urządzenia odbywa się przez formularz na stronie internetowej: wypozycz.pregnabit.com. Miesięczny abonament wynosi 199 zł.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Allianz Trade + Inclusive Brains Biuro prasowe
2024-05-07 | 10:00

Allianz Trade + Inclusive Brains

Allianz Trade i Inclusive Brains łączą siły, aby wspierać integrację osób niepełnosprawnych dzięki sztucznej inteligencji i neuro-technologiom. Allianz Trade, wiodący na
Zdrowie Bezzębie: problem, na który cierpi ponad 9 milionów Polaków
2024-04-29 | 12:30

Bezzębie: problem, na który cierpi ponad 9 milionów Polaków

Bezzębie odbiera uśmiech ponad 9 milionom Polaków Co zrobić ze wstydliwym problemem, który pogarsza jakość życia? Pomimo codziennych powodów do radości, wiele
Zdrowie Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce
2024-04-17 | 12:30

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce Grupa Sanofi w Polsce łączy dwie spółki, upraszcza nazwę prawną oraz przenosi się do nowego biura. Te inicjatywy są kolejnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Postępowania sądowe w Polsce trwają coraz dłużej. Wydłuża się zwłaszcza czas w sprawach gospodarczych

Czas trwania postępowań sądowych, zamiast maleć, w ostatnich latach wzrósł. W przypadku spraw gospodarczych przewlekłość procesów może oznaczać paraliż działalności firmy, a w konsekwencji nawet jej upadłość. Zdaniem prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej receptą na ten stan rzeczy powinna być informatyzacja systemu sądowego, zwiększenie jego finansowania oraz ograniczenia zakresu przypadających do rozstrzygnięcia spraw, w których orzeczenia nie wymagają kompetencji sądów. Niepotrzebna jest też procedura gospodarcza.

Transport

Mazowieckie lotniska będą mogły wkrótce obsłużyć 40 mln pasażerów rocznie. Trwają przygotowania do modernizacji na Okęciu i w Modlinie

Lotnisko Chopina, które właśnie obchodziło 90. urodziny, może w tym roku obsłużyć nawet 20 mln pasażerów. To o 10 proc. więcej niż rok  temu. Aby sprostać rosnącemu ruchowi turystycznemu w kolejnych latach, potrzebne jest jednak zwiększenie przepustowości. Planowana rozbudowa do 2028 roku pozwoli obsługiwać rocznie nawet 30 mln pasażerów. Łącznie z możliwościami lotnisk w Modlinie i Radomiu ma to być ok. 10 mln pasażerów więcej.

Ochrona środowiska

Stworzenie cyfrowego bliźniaka Ziemi coraz bliżej. Pomoże precyzyjniej przewidywać klęski żywiołowe

Na początku czerwca mają zostać uruchomione dwa pierwsze komponenty cyfrowej repliki Ziemi. To inicjatywa Komisji Europejskiej, w ramach której powstaje superzaawansowana symulacja zjawisk, m.in. atmosferycznych i klimatycznych, do jakich dochodzi na Ziemi. Oparte na bogatych zbiorach danych, m.in. ze zdjęć satelitarnych, i ich zaawansowanej analizie narzędzia pozwolą z dwutygodniowym wyprzedzeniem przewidywać zdarzenia pogodowe, precyzując prognozę do obszarów podzielonych na kwadraty o boku zaledwie kilku kilometrów. Będą mogły być wykorzystywane także w planowaniu miast, farm wiatrowych czy w rolnictwie. W tworzeniu rozwiązania bierze udział polski dostawca rozwiązań chmurowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.