Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które służą nauczycielom i uczniom podnosiły jakość edukacji. Od niedawna korzysta również z monitora interaktywnego Newline Lyra Pro.
„To, że szkoły mogą też korzystać z nowoczesnych rozwiązań bardzo służy wynikom. Monitor interaktywny Newline ma świetną jakość obrazu, świetną jakość dźwięku. A kompleksowość rozwiązań robi wrażenie. Myślę, że dzięki korzystaniu z takich narzędzi nasi uczniowie będą bardziej aktywni na lekcjach i dzięki temu, z czasem, lepiej opanują wiedzę i umiejętności , a zakończy się to wysokimi wynikami na egzaminach zewnętrznych” - Agnieszka Sasinowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Białymstoku.
Dzieci przede wszystkim cieszą się, że mogą podejść do ekranu, wykonać samodzielnie konkretne zadanie i w ten sposób łatwiej utrwalają wiedzę.
„Z perspektywy nauczyciela mogę powiedzieć, że jakość pracy znacząco wzrosła. Chodzi głównie o zaangażowanie uczniów w proces lekcyjny. Można powiedzieć, ze nie są jedynie biernymi odbiorcami przekazywanych przeze mnie treści, ale biorą czynny udział w zajęciach interaktywnie korzystając z ekranu i maja swój bezpośredni wpływ na przebieg lekcji. Jest to bardzo duży postęp w jakości nauczania zarówno z perspektywy nauczyciela jak i ucznia ” - Informuje Ewa Borowska Nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 5 w Białymstoku
Nauczyciele i uczniowie dostrzegają dużą różnicę miedzy tablica multimedialną a interaktywnym monitorem. Tablica musi być połączona z projektorem, który rzuca na nią obraz. Dzieci widzą obraz zaburzony przez cień nauczyciela kiedy pisze on na tablicy. Dodatkowo nauczyciele odczuwali zmęczenie wzroku po wielu godzinach pracy z tablica interaktywną. Ten problem nie istnieje przy monitorze Newline Lyra Pro, który ma funkcje ochrony oczu przed niebieskim światłem. Producent nie poprzestał tu na filtrach oprogramowania, ale zastosował także rozwiązanie sprzętowe. Jest ono zdecydowanie skuteczniejsze i nie ma negatywnego wpływu na wyświetlany obraz.
„Nowe technologie dają zupełnie nowe możliwości. Sam fakt włączania monitora interaktywnego jest o wiele łatwiejszy niż tablicy interaktywnej. Aplikacja MS Whiteboard daje możliwość korzystania z tła w kratkę czy pięciolinię. Narzędzia dostępne w monitorze interaktywnym są bardzo pomocne i podnoszą komfort korzystania z niego.” - informuje Julita Gregorczuk Nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 5 w Białymstoku
Dzieci z klas wczesnoszkolnych są świetnymi obserwatorami. Doceniają możliwości pracy na monitorze w słoneczny dzień, co było trudne z tablicą interaktywną. Połączenie nauki i zabawy jest dla nich ekscytujące.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Wybitne osiągnięcia kandydatów do tytułu CGMA w Polsce wyróżnione
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.