Komunikaty PR

6 przykładów na to, czym dziś jest bezpieczny dom

2023-01-25  |  11:00
Biuro prasowe

Prawie 96% Polek i Polaków uważa, że ich najbliższa okolica jest miejscem bezpiecznym i spokojnym – wynika z najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej. Co może wpływać na to, że czujemy się dobrze w miejscu zamieszkania? Z pewnością aspekty, które wspierają nasz komfort, lepsze zdrowie, relacje sąsiedzkie, a nawet… los planety. Sprawdziliśmy, czym jest „bezpieczny dom”.

Od 2016 roku odsetek ankietowanych przez CBOS, którzy oceniają Polskę jako miejsce bezpieczne do życia, utrzymuje się na poziomie co najmniej 80%[1]. Stabilne pozostają także oceny badanych dotyczące kwestii bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, które obecnie sięgają 96%. Szukając odpowiedzi na pytanie, jakie cechy powinno spełniać nowe mieszkanie, by mogło obiektywnie uchodzić za bezpieczne, zapytaliśmy ekspertkę branży mieszkaniowej, na jakie aspekty powinniśmy zwracać uwagę, by zagwarantować sobie spokój i komfort na lata.

1. Zaufany partner przy zakupie

Przy zakupie mieszkania gwarancją bezpieczeństwa inwestycji jest zaufany partner. Najpewniejszą opcją wydaje się zatem zakup mieszkania z rynku pierwotnego u dewelopera o ugruntowanej pozycji. Jak zatem właściwie oceniać dewelopera, od którego chcemy nabyć lokal mieszkalny?

– Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego warto szukać ofert doświadczonych i stabilnych deweloperów: z długim stażem na rynku, płynnością finansową, bogatym portfolio zrealizowanych inwestycji. Wówczas możemy mieć pewność, że deweloper bezpiecznie przeprowadzi nas przez proces kupna i dostarczy oczekiwaną nieruchomość w umówionym terminie i standardzie. ROBYG na stabilną pozycję na polskim rynku pracuje od przeszło 20 lat, a w ciągu całej działalności sprzedaliśmy już 30 000 lokali. Osiągnęliśmy to m.in. dzięki dostosowaniu oferty do potrzeb rynkowych, zróżnicowaniu lokalizacji i standardów oraz dzięki zapewnieniu innowacyjnych rozwiązań takich jak Smart House. Budujemy osiedla  z myślą o potrzebach naszych klientów, ale jednocześnie z dbałością o otoczenie i środowisko naturalne. To wszystko przekłada się także na poczucie bezpieczeństwa kupujących i mieszkańców – wyjaśnia Anna Wojciechowska, Head of ESG, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu.

Deweloper powinien zapewniać wysoką jakość obsługi i przejrzystość wszystkich procesów, a także wsparcie w zakresie obsługi płatności i dokumentów. Musi również zagwarantować nam bezpieczeństwo przechowywania naszych danych osobowych.

2. Komfortowa lokalizacja

Lokalizacja mieszkania będzie w dużym stopniu warunkować nasze poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dogodne położenie to m.in. bliskość przystanków komunikacji miejskiej i terenów rekreacyjnych, równie ważna jest najbliższa okolica osiedla mieszkaniowego, która powinna zapewniać dostęp do niezbędnych usług. Wymienione aspekty sprzyjają:

  • szybszemu załatwianiu codziennych spraw,
  • większej dbałości o własne zdrowie,
  • integracji sąsiedzkiej.

Wpływa to pozytywnie na rozwijanie się wspólnotowości i zachowywanie tzw. work-life balance, co podnosi nasz komfort i poczucie bezpieczeństwa w codziennym życiu.

3. Jakość materiałów i procesów

Wysoki standard w częściach wspólnych i mieszkaniach, o którym świadczy m.in. jakość użytych materiałów budowlanych i wykończeniowych sprawiają, że budynek będzie służył mieszkańcom przez długie lata. Dodatkowo, gwarancja na elementy użyte przez dewelopera sprawi, że będą oni mogli spać spokojnie i nie martwić się o nic.

W naszych inwestycjach dbamy o najdrobniejsze detale, stawiamy na najwyższą jakość materiałów. Użyte przez nas elementy mają gwarancję producentów, wykorzystujemy nowoczesne technologie oraz zapewniamy liczne innowacyjne rozwiązania, które wspierają ochronę środowiska, jednocześnie pozwalając ograniczyć koszty eksploatacyjne, dzięki temu możemy dziś cieszyć się zaufaniem naszych klientów. Corocznie przeprowadzamy badanie satysfakcji wśród osób, które decydują się na zakup mieszkania, dlatego wiemy, że aż  90% z nich jest zadowolonych ze współpracy z ROBYG – komentuje Anna Wojciechowska.

Coraz więcej deweloperów dba o to, aby budynki spełniały najwyższe wymagania, stąd na elewacjach stosowanie szlachetnych materiałów m.in. klinkieru, stali czy szkła. ROBYG w mieszkaniach stosuje np. trzyszybowe okna, ściany działowe o wysokiej nośności i dźwiękoszczelności, na balkonach, tarasach i loggiach antypoślizgowe, mrozoodporne płytki, a na osiedlach rozwiązania mające na celu poprawę choćby jakości powietrza –ekologiczne farby elewacyjne czy antysmogową kostkę chodnikową.

Jednak odpowiedzialność firm deweloperskich rozciąga się na wszystkie etapy realizacji inwestycji, nie tylko wykończenie i oddanie do użytku. Przykładowo, do takich działań należą: zrównoważone zarządzanie surowcami i materiałami w procesach budowy, przeprowadzanie badań jakości gruntów przed rozpoczęciem prac budowlanych czy wreszcie stosowanie certyfikowanych materiałów z odpowiednimi atestami. Takie aspekty można sprawdzić w ogólnodostępnych dokumentach jak standard wykończenia, jeżeli deweloper – tak jak ROBYG – raportuje działania ESG (tj. z zakresów zarządzania środowiskowego, społecznego i korporacyjnego). Zyskując pewność co do dopilnowania wszystkich procesów przez dewelopera, dostajemy gwarancję jakości i potwierdzenie dobrze podjętego wyboru.

4. Bezpieczny, bo ekologiczny

Coraz częściej zwracamy uwagę na rozwiązania korzystne dla środowiska, ale też coraz powszechniej są one stosowane przez deweloperów. Nowoczesne i bezpieczne osiedle mieszkaniowe może oferować wiele różnych rozwiązań w zakresie niskoemisyjności i oszczędzania zasobów naturalnych (np. rekuperację ciepła czy produkcję „zielonej” energii na potrzeby eksploatacji budynku dzięki fotowoltaice), a nawet lokalnie wspierać retencję wody (ogrody deszczowe, zielone ściany, zieleń na osiedlu). Obok wspomnianego już wcześniej aspektu zdrowotnego, mieszkańcy osiedla czy całej dzielnicy mogą cieszyć się czystym powietrzem i przebywać wśród zieleni, która koi nerwy oraz wpływa pozytywnie na ich samopoczucie.

5. Systemy zabezpieczeń

Poczucie bezpieczeństwa odczuwalnie zwiększają rozwiązania mające zabezpieczać mieszkanie przed włamaniem. W przypadku ROBYG deweloper oferuje w standardzie wybranych inwestycji:

  • antywłamaniowe drzwi wejściowe klasy RC4,
  • wideofony z kolorowym wyświetlaczem w mieszkaniach,
  • monitoring całego osiedla,
  • system zdalnego zarządzania mieszkaniem,
  • lobby z portierem,
  • systemy przeciwpożarowe – czujniki wykrywające pożar w częściach wspólnych.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać może nie tylko portier. Monitoring w jakości HD czy dostępna całą dobę ochrona to dodatkowe zabezpieczenia, podwyższające standard osiedla jak i poczucie bezpieczeństwa jego mieszkańców. Praktycznym rozwiązaniem są również zabezpieczone wejścia do budynków – na osiedlach ROBYG jedynie mieszkańcy posiadający kod dostępu lub specjalną kartę mogą dostać się do środka budynków.

Istotne są również wszelkie systemy monitorujące. Systemy przeciwpożarowe wykrywają zagrożenia w częściach wspólnych, sterując oddymianiem klatek oraz automatycznie alarmując Straż Pożarną.

6. Technologia w służbie domu

Ostatnią cechą bezpiecznego domu jest inteligentna technologia, która umożliwia sterowanie oświetleniem, multimediami oraz „kontrolę” bezpieczeństwa za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki temu zdalnie i bez ponoszenia dodatkowych kosztów możemy monitorować, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, a także sprawdzić, jaka jest temperatura w mieszkaniu. Systemy ROBYG Smart House by Keemple oferowany przez dewelopera w standardzie, bez dopłat zwiększa poczucie bezpieczeństwa mieszkańców dzięki możliwości kontrolowania mieszkania przez aplikację w telefonie – wystarczy jedynie internet. Ten z kolei dostarczany jest do każdego lokalu nowoczesną instalacją światłowodową, co zapewnia najszybszy możliwy dostęp do sieci, tak dziś niezbędnej do pracy i życia codziennego.

Wybierając miejsce do życia możemy zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych, stawiając na aspekty, które będą wspierać poczucie komfortu, lepsze zdrowie, relacje sąsiedzkie, a nawet los planety. Dobra relacja z otoczeniem daje swobodę i pomaga osiągać równowagę, a my możemy oddać się̨ myśleniu o przyszłości.

 


[1] Raport CBOS “Poczucie bezpieczeństwa i zagrożenie przestępczością”, czerwiec 2022 [https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2022/K_076_22.PDF]

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.