AKA Studio podsumowuje rok w projektowaniu hoteli
Projektowanie hoteli oraz zarządzanie projektami
Skalę przeprowadzonych inwestycji hotelowych w minionym roku najlepiej zobrazują liczby. Pracownia AKA Studio w 2023 roku zaprojektowała wnętrza dla dziesięciu hoteli w pięciu krajach. Ich łączna powierzchnia to aż 36.491 m², co przekłada się na 1146 pokoi i obejmuje 2498 m² przestrzeni wspólnej, jak lobby czy restauracje. „To był niezwykle udany rok, szczególnie pod względem projektowania hoteli. Wzięliśmy udział w wielu konkursach z zaproszenia inwestorskiego, które przyniosły realizacje w tym roku oraz otwierają drogę do kolejnych w 2024 roku” – komentuje arch. Agata Łapuchowska, współwłaścicielka pracowni. „Bardzo nas cieszy, że również nasi stali inwestorzy wracają do nas po kolejne projekty, ufając naszemu profesjonalizmowi i znajomości rynku hotelarskiego, ale również rzetelności i terminowości przygotowywanych przez nas projektów” – dodaje arch. Karolina Kowalik, współwłaścicielka pracowni. W 2023 roku znacznie powiększył się zespół pracowni, do którego dołączyły osoby z dużym doświadczeniem w projektowaniu hoteli. Ich kompetencje pozwalają jeszcze lepiej dopasować projekty do potrzeb i wymagań inwestorów. Współpraca z inwestorami w wielu wypadkach obejmowała również usługę Project Managament, która obejmuje kompleksowe pakiety zarządzania inwestycją hotelową od organizacji koncepcji przez realizację, aż do otwarcia hoteli i ich rozliczenia. Zespół Project Managmentu zarządzał w tym roku powierzchnią 13.178 m2, co przekłada się na: jeden nowy hotel w trakcie budowy oraz modernizacje istniejących hoteli w zakresie pokoi i części wspólnych wraz z konferencyjnymi.
Konsulting w dziedzinie HoReCa
Ogromne doświadczenie AKA Studio w dziedzinie projektowania hoteli oraz doskonała znajomość tej branży na rynku polskim i europejskim zdecydowały o poszerzeniu działalności pracowni o usługę wielopoziomowego konsultingu w dziedzinie HoReCa. Usługa ta polega na pomocy i doradztwie dla inwestorów, którzy rozpoczynają przygodę z wymagającym rynkiem hotelowym. Obejmuje ona m.in. znalezienie odpowiedniej działki, zbudowanie biznesplanu, opracowanie finansowego studium wykonalności projektu, a nawet pomoc w znalezieniu i wyszkoleniu odpowiedniego personelu. „Nie tylko wdrażamy koncepcje już istniejących marek hotelowych, ale również tworzymy całkowicie nowe, odpowiadające na zapotrzebowanie rynku i wprowadzające hotelarstwo w stronę jeszcze większej personalizacji i unikalności oferty” – mówi arch. Karolina Kowalik. „Przeprowadzamy szczegółowy audyt rynku i doradzamy, czy ma on potencjał inwestorski oraz w jakim kierunku powinien się rozwijać. Rozważamy, jaki rodzaj hotelu ma uzasadnienie biznesowe i jakie standardy powinien spełniać. Podchodzimy do tego procesu także od strony kreatywnej, proponując nazwę czy identyfikację wizualną, elementy składające się na tożsamość danego obiektu” – dodaje arch. Agata Łapuchowska.
Rok 2023 był dla AKA Studio czasem wyzwań, ale też i sukcesów. Wzrost liczby projektów, rozwijająca się współpraca z inwestorami oraz ekspansja na nowe rynki potwierdzają, że zaangażowanie oraz całościowe i innowacyjne podejście przynoszą zamierzone efekty. www.studioaka.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.