Akademik LivinnX Kraków jeszcze bardziej EKO!
Akademik LivinnX Kraków funkcjonuje z nową energią! Wszystko to za sprawą kontraktu z firmą TAURON, który obejmuje zakup energii elektrycznej w pełni pochodzącej z odnawialnych źródeł, tj. z elektrowni wodnych oraz farm wiatrowych. LivinnX będzie korzystał z prądu oferowanego w ramach produktu EKO Premium, który jako jedyny w Polsce posiada Gwarancję Sprzedaży Energii Ekologicznej, potwierdzoną przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii.
LivinnX Kraków to nowoczesny akademik zlokalizowany na krakowskim Zabłociu, który powstał w ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach Telpod. Obiekt oferuje 710 łóżek dostępnych w 290 jednostkach mieszkalnych.
Począwszy od projektu architektonicznego i designu, LivinnX Kraków to inwestycja, w której zastosowano rozwiązania niesztampowe i niespotykane dotąd na polskim rynku. Przykładem niekonwencjonalnych działań podejmowanych w akademiku jest również zakup energii elektrycznej w całości pochodzącej ze źródeł ekologicznych, co potwierdza Certyfikat Akcesyjny przyznany LivinnX przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii.
– Marka LivinnX to synonim nowoczesności również w obszarze ochrony środowiska. Dzięki współpracy z Grupą TAURON i korzystaniu z produktu EKO Premium z dumą możemy przyznać, że LivinnX Kraków realnie przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na ekosystem. W związku z tym, że jesteśmy jedynym akademikiem w Polsce, który wykorzystuje tego rodzaju rozwiązania, nasza satysfakcja jest jeszcze większa – powiedział Jakub Bartos, Head of Residential w Golub GetHouse, przedstawiciel jednego z inwestorów akademika LivinnX Kraków.
LivinnX Kraków wyróżnia się na mapie Polski również pod wieloma innymi względami. Na szczególną uwagę zasługuje jego oferta udogodnień. W obiekcie, poza 290 w pełni umeblowanymi jednostkami mieszkalnymi, znajdują się m.in. specjalnie zaaranżowane strefy nauki i rozrywki, duża wspólna kuchnia, całodobowa siłownia, sauna, pokój do jogi, ścianka wspinaczkowa, a nawet taras z jacuzzi zlokalizowany na dachu budynku. Do dyspozycji mieszkańców są również pralnia i rowerownia. Na terenie akademika znajdują się także ogólnodostępne przestrzenie, takie jak sklep spożywczy Lewiatan czy restauracja Mr. Pancake. Na wzór międzynarodowych kampusów, akademik nadzorowany jest całodobową telewizją CCTV. 24 godziny na dobę czynna jest również recepcja i biuro ochrony.
Dzięki dogodnej lokalizacji, akademik jest dobrze skomunikowany z najważniejszymi szkołami wyższymi na terenie Krakowa. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz dzielnicy Kazimierz zapewnia z kolei dostęp do infrastruktury kulturalno-usługowej, takiej jak: muzea, galerie sztuki, kluby, restauracje oraz Bulwary Wiślane.
Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiadają krakowskie pracownie architektoniczne IMB Asymetria oraz Make It Yours, a generalnym wykonawcą inwestycji był UNIBEP S.A. Akademik, który otwarto we wrześniu 2019 r., zrealizował Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.