Komunikaty PR

Akademik LivinnX Kraków jeszcze bardziej EKO!

2020-06-22  |  12:00
Biuro prasowe

Akademik LivinnX Kraków funkcjonuje z nową energią! Wszystko to za sprawą kontraktu z firmą TAURON, który obejmuje zakup energii elektrycznej w pełni pochodzącej z odnawialnych źródeł, tj. z elektrowni wodnych oraz farm wiatrowych. LivinnX będzie korzystał z prądu oferowanego w ramach produktu EKO Premium, który jako jedyny w Polsce posiada Gwarancję Sprzedaży Energii Ekologicznej, potwierdzoną przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii.

LivinnX Kraków to nowoczesny akademik zlokalizowany na krakowskim Zabłociu, który powstał w ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach Telpod. Obiekt oferuje 710 łóżek dostępnych w 290 jednostkach mieszkalnych.

Począwszy od projektu architektonicznego i designu, LivinnX Kraków to inwestycja, w której zastosowano rozwiązania niesztampowe i niespotykane dotąd na polskim rynku. Przykładem niekonwencjonalnych działań podejmowanych w akademiku jest również zakup energii elektrycznej w całości pochodzącej ze źródeł ekologicznych, co potwierdza Certyfikat Akcesyjny przyznany LivinnX przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii.

Marka LivinnX to synonim nowoczesności również w obszarze ochrony środowiska. Dzięki współpracy z Grupą TAURON i korzystaniu z produktu EKO Premium z dumą możemy przyznać, że LivinnX Kraków realnie przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na ekosystem. W związku z tym, że jesteśmy jedynym akademikiem w Polsce, który wykorzystuje  tego rodzaju rozwiązania, nasza satysfakcja jest jeszcze większa  – powiedział Jakub Bartos, Head of Residential w Golub GetHouse, przedstawiciel jednego z inwestorów akademika LivinnX Kraków.

LivinnX Kraków wyróżnia się na mapie Polski również pod wieloma innymi względami. Na szczególną uwagę zasługuje jego oferta udogodnień. W obiekcie, poza 290 w pełni umeblowanymi jednostkami mieszkalnymi, znajdują się m.in. specjalnie zaaranżowane strefy nauki i rozrywki, duża wspólna kuchnia, całodobowa siłownia, sauna, pokój do jogi, ścianka wspinaczkowa, a nawet taras z jacuzzi zlokalizowany na dachu budynku. Do dyspozycji mieszkańców są również pralnia i rowerownia. Na terenie akademika znajdują się także ogólnodostępne przestrzenie, takie jak sklep spożywczy Lewiatan czy restauracja Mr. Pancake. Na wzór międzynarodowych kampusów, akademik nadzorowany jest całodobową telewizją CCTV. 24 godziny na dobę czynna jest również recepcja i biuro ochrony.

Dzięki dogodnej lokalizacji, akademik jest dobrze skomunikowany z najważniejszymi szkołami wyższymi na terenie Krakowa. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz dzielnicy Kazimierz zapewnia z kolei dostęp do infrastruktury kulturalno-usługowej, takiej jak: muzea, galerie sztuki, kluby, restauracje oraz Bulwary Wiślane.

Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiadają krakowskie pracownie architektoniczne IMB Asymetria oraz Make It Yours, a generalnym wykonawcą inwestycji był UNIBEP S.A. Akademik, który otwarto we wrześniu 2019 r., zrealizował Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.