Alides Polska kupuje działkę na warszawskiej Woli
Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Alides Polska kupuje działkę na warszawskiej Woli
Link onedrive: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jNd3RNCS5WjRt1oJOA?e=uXi1MM
Link wetransfer: https://we.tl/t-RnT9cwdxYM
Warszawa, Polska - 2024.05.08 - Alides Polska, spółka zależna renomowanej belgijskiej międzynarodowej firmy deweloperskiej i inwestycyjnej specjalizującej się w nieruchomościach biurowych i mieszkalnych, ogłasza nabycie kolejnej działki położonej na warszawskiej Woli, przy ulicy Jana Kazimierza 68a.
Znakomita lokalizacja doskonale skomunikowana z miastem
Zakupiona działka o łącznej powierzchni 4 109 metrów kwadratowych znajduje się na warszawskich Odolanach. W odpowiedzi na rosnący popyt na wysokiej jakości zabudowę, obszar ten w ciągu ostatnich dwóch dekad doświadczył dynamicznego wzrostu liczby inwestycji w budownictwie wielorodzinnym. Działka z możliwością realizacji zabudowy mieszkaniowej jest jedną z ostatnich tego typu dostępnych nieruchomości w okolicy.
Przyszli mieszkańcy mają do dyspozycji różnorodne rodzaje transportu publicznego. Najbliższy przystanek tramwajowy i autobusowy znajduje się w 5-minutowym zasięgu pieszym, zapewniając szybkie połączenia z centrum oraz innymi dzielnicami Warszawy. Do warszawskiego centrum biznesowego, zlokalizowanego wokół Ronda Daszyńskiego, mieszkańcy dojadą tramwajem w zaledwie 12 minut. Dodatkowo najbliższa stacja linii metra M2 "Płocka" znajduje się w 10-minutowym zasięgu, przy wykorzystaniu zarówno linii autobusowych, jak i tramwajowych.
Jesteśmy niezwykle podekscytowani kolejnym zakupem na tak bardzo konkurencyjnym rynku, jakim jest Warszawa - mówi Luiza Grunwald, Dyrektor Projektu w Alides Polska. Komunikacja z miastem, bliskość wielu udogodnień i wciąż nienasycony popyt na mieszkania idealnie wpisują się w naszą wizję rozwoju.
Belgijskiego dewelopera w zakupie działki wspierała firma doradcza Greenfields, która była również odpowiedzialna za kompleksowe i profesjonalne przygotowanie dokumentów projektowych. To kolejna transakcja Alides Polska, z wykorzystaniem dużego doświadczenia i wysokiej jakości usług Greenfields. Firma doradzała Alides również w grudniu 2022 r. przy zakupie działki przy ul. Karolkowej 53, na której już wkrótce rozpocznie się budowa kameralnego apartamentowca. W realizacji transakcji w zakresie prawnym Alides Polska wspierała Kancelaria Sadkowski I Wspólnicy Sp. k.
Zakup zgodny ze strategiczną wizją Alides
Główna strategia Alides koncentruje się na nabywaniu znakomitych lokalizacji o potencjale rozwojowym w dużych miastach. Firma zamierza wykorzystać tę atrakcyjną nieruchomość do realizacji projektu wielorodzinnego budynku mieszkalnego zintegrowanego z lokalami usługowymi, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej jakości zabudowę w okolicy.
Ta inwestycja jest ważnym krokiem dla działalności Alides w Polsce - mówi Rikkert Leeman, prezes zarządu Alides. Intensywnie pracujemy nad rozbudową naszej obecności na polskim rynku. Ten projekt stwarza znakomitą okazję do poszerzenia naszego portfela nieruchomości mieszkalnych i przyczynienia się do rozwoju dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Wola.
O Alides
Alides jest renomowanym międzynarodowym inwestorem i deweloperem nieruchomości specjalizującym się w nieruchomościach biurowych i mieszkalnych, z silną obecnością w doskonałych lokalizacjach miejskich w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Misja firmy jako "Twojego Partnera w Nieruchomościach" wywodzi się z rodzinnych korzeni gandawskiej Grupy Maes (założonej w 1892 roku) i przekłada się na strategię "Upcyclingu Nieruchomości" z naciskiem na jakość, zrównoważony rozwój i innowacje.
O Alides Polska
Alides Polska to spółka zależna belgijskiego dewelopera i inwestora Alides, działająca na polskim rynku od 2017 roku. Firma zrealizowała już kilka znaczących zakupów, wzmacniając swoją pozycję na polskim rynku nieruchomości.:
- 2017: Współpracując z firmą Revive, Alides nabyło 16 hektarów terenów postoczniowych w Gdańsku. Projekt Stoczni Cesarskiej zakłada ochronę i ekspozycję najcenniejszych historycznych budynków postoczniowych z równoczesnym przystosowaniem ich do nowych funkcji oraz budowę nowych, atrakcyjnych obiektów wielofunkcyjnych.
- 2021: Zakup budynku biurowego Waterside w Gdańsku stanowił pierwszy samodzielny projekt firmy w Polsce. Planowany w tym miejscu projekt nowej zabudowy mieszkaniowo-usługowej stwarza wyjątkową okazję do integracji nowoczesnej zabudowy miejskiej z historycznym sercem Gdańska.
- 2022: Alides Polska rozszerzyło swoją obecność w Warszawie, nabywając działkę położoną przy ul. Karolkowej 53 na warszawskiej Woli. Projektowaną inwestycję mieszkaniową obejmującą 114 mieszkań firma planuje wprowadzić na rynek latem tego roku.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.