ALSTAL wybuduje zespół zewnętrznych basenów rekreacyjnych w Bolesławcu
W piątek, 17 lutego w Urzędzie Miasta Bolesławiec została podpisana umowa na budowę zespołu zewnętrznych basenów rekreacyjnych. Generalnym wykonawcą inwestycji, wartej niemal 58 milionów złotych brutto jest firma ALSTAL Grupa Budowlana.
W ramach kontraktu firma ALSTAL Grupa Budowlana w systemie zaprojektuj i wybuduj, zrealizuje kompleksową budowę zespołu zewnętrznych basenów rekreacyjnych. Obiekt powstanie w Bolesławcu, na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego, przy ulicy Spacerowej 24. Inwestorem jest Urząd Miasta Bolesławiec.
Umowę opiewającą na kwotę niemal 58 milionów złotych podpisali Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman, a także Radosław Bukolt, Dyrektor Oddziału Bydgoszcz i Marzena Nowaczyk-Bajerska, Dyrektor Handlowy firmy ALSTAL.
- Bardzo cieszę się na współpracę z Miastem Bolesławiec. Nasza firma specjalizuje się w budowie obiektów basenowych, których wybudowaliśmy już dziesiątki. Jestem przekonany, że realizacja projektu przejdzie sprawnie, ponieważ dysponujemy doświadczoną kadrą inżynierską. Liczę na owocną współpracę z Inwestorem i życzę powodzenia mojemu zespołowi realizacyjnemu, który właśnie zakończył kolejną budowę obiektu basenowego. – powiedział Radosław Bukolt, Dyrektor Oddziału Bydgoszcz firmy ALSTAL.
W ramach inwestycji przebudowane zostaną istniejące tereny basenów zewnętrznych, które zyskają nowy wygląd i atrakcje, z których korzystać będzie lokalna społeczność. Zespół rekreacyjnych basenów zewnętrznych w Bolesławcu posiadać będzie m.in. basen solankowy z tężnią, brodzik dla dzieci, a także wodny plac zabaw dla najmłodszych oraz basen rekreacyjny z atrakcjami typu wet-bubble. Łączna powierzchnia lustra wody wyniesie aż 2050 m2.
Na terenie obiektu, o powierzchni 22637 m2 powstanie również budynek wielofunkcyjny o powierzchni użytkowej ok. 1600 m2. Znajdą się w nim: kasy i zaplecze administracyjne, część gastronomiczna, a także pomieszczenia socjalne, magazynowe i techniczne. W ramach zawartej umowy powstaną drogi dojazdowe i parking na 154 samochody. Firma ALSTAL zadba także o zagospodarowanie całego terenu, na którym powstaną m.in. tereny zielone.
Generalny wykonawca inwestycji, firma ALSTAL Grupa Budowlana, ma bogate doświadczenie w budowie kompleksów basenowych. Do największych i najbardziej znanych realizacji basenowych należą Termy Maltańskie w Poznaniu, Termy Poddębice oraz basen olimpijski Astoria w Bydgoszczy. Aktualnie spółka jest na końcowym etapie budowy ogromnego aquaparku Fabryka Wody w Szczecinie, którego wartość przekracza 350 mln złotych.
Firma ALSTAL, aktywnie działa na terenie Dolnego Śląska. Spółka wybudowała m.in. odkryte baseny w Oławie, centrum zarządzania siecią Tauron i dwa osiedla mieszkaniowe we Wrocławiu. Niedawno w stolicy województwa, oddany do użytku został zrewitalizowany, XIX-wieczny budynek, w którym siedzibę będzie mieć Prokuratura Okręgowa. Niedaleko Bolesławca realizowany jest również projekt rozbudowy zaplecza technicznego do obsługi taboru Spółki Koleje Dolnośląskie S.A.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.