APP-Projekt kontynuuje współpracę z partnerami w zakresie świadczenia usługi BIN
W nowym roku firma inżynierska APP-Projekt kontynuuje rozpoczęte w ostatnich miesiącach współprace z partnerami, w zakresie świadczenia specjalistycznej usługi, jaką jest Bankowy Inspektor Nadzoru (BIN). Obecnie takie działania wykonuje m.in. przy kilku projektach na rzecz dewelopera Skanska oraz przy nietypowym przedsięwzięciu rewitalizacyjnym dla poznańskiego inwestora Garvest.
Usługa Bankowego Inspektora Nadzoru obejmuje szereg działań, począwszy od oceny stanu zaawansowania prac budowlanych, poprzez przegląd dokumentów finansowych i analizę budżetu oraz harmonogramu projektu, a skończywszy na inspekcjach placu budowy i raportowaniu postępu robót. W ramach oferty APP-Projekt oferuje klientom współpracę z bankami udzielającymi kredytów inwestycyjnych. Reprezentowanie inwestorów zapewnia im ograniczenie ryzyka kredytowego poprzez systematyczne dostarczanie obu stronom bezpośrednich informacji odnośnie stanu inwestycji oraz statusu finansowania jej przez instytucję finansową.
Działając na rynku od kilkunastu lat, wyspecjalizowaliśmy się w szeregu usług, które realizujemy dla naszych partnerów obecnie w kilku miastach, w tym m.in. w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie. Są to także usługi bardziej niszowe, wysoko specjalistyczne jak Bankowy Inspektor Nadzoru. To niezwykle ważne działania, stanowią istotne wsparcie dla inwestorów, dzięki naszemu doświadczeniu realizujemy ich rocznie kilkadziesiąt – podkreśla Michał Korwin-Małaszyński, Członek Zarządu APP-Projekt.
W ramach współpracy ze Skanska, APP-Projekt świadczy usługę Bankowego Inspektora Nadzoru m.in. w ramach stołecznej inwestycji Nu Wola, a także w Krakowie, przy projekcie mieszkaniowym Hemma Orawska. Obydwie inwestycje planowo mają zostać oddane do użytkowania z końcem bieżącego roku. Dla Skanska firma dostarczała usługę BIN także przy dwóch innych projektach mieszkaniowych w Warszawie – Park Skandynawia i Jaśminowy Mokotów.
Rolę Bankowego Inspektora Nadzoru APP-Projekt pełni ponadto dla projektu rewitalizacyjnego w Poznaniu, realizowanego przy ulicy Śniadeckich. Firma Garvest przebudowuje tam Halę Batonhaus oraz Browar Hoffmanna. Założeniem jest adaptacja hali i budynku dawnego browaru do nowych przystosowań wraz z jednoczesnym przywróceniem obiektom ich pierwotnego wyglądu.
Usługą BIN APP-Projekt wspierała w 2022 roku m.in. Metropolis Investments przy obiekcie Wow Wola, a także FB Antczak z Grupy Antczak przy inwestycji Ursus Nova.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.