APP-Projekt kontynuuje współpracę z partnerami w zakresie świadczenia usługi BIN
W nowym roku firma inżynierska APP-Projekt kontynuuje rozpoczęte w ostatnich miesiącach współprace z partnerami, w zakresie świadczenia specjalistycznej usługi, jaką jest Bankowy Inspektor Nadzoru (BIN). Obecnie takie działania wykonuje m.in. przy kilku projektach na rzecz dewelopera Skanska oraz przy nietypowym przedsięwzięciu rewitalizacyjnym dla poznańskiego inwestora Garvest.
Usługa Bankowego Inspektora Nadzoru obejmuje szereg działań, począwszy od oceny stanu zaawansowania prac budowlanych, poprzez przegląd dokumentów finansowych i analizę budżetu oraz harmonogramu projektu, a skończywszy na inspekcjach placu budowy i raportowaniu postępu robót. W ramach oferty APP-Projekt oferuje klientom współpracę z bankami udzielającymi kredytów inwestycyjnych. Reprezentowanie inwestorów zapewnia im ograniczenie ryzyka kredytowego poprzez systematyczne dostarczanie obu stronom bezpośrednich informacji odnośnie stanu inwestycji oraz statusu finansowania jej przez instytucję finansową.
Działając na rynku od kilkunastu lat, wyspecjalizowaliśmy się w szeregu usług, które realizujemy dla naszych partnerów obecnie w kilku miastach, w tym m.in. w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie. Są to także usługi bardziej niszowe, wysoko specjalistyczne jak Bankowy Inspektor Nadzoru. To niezwykle ważne działania, stanowią istotne wsparcie dla inwestorów, dzięki naszemu doświadczeniu realizujemy ich rocznie kilkadziesiąt – podkreśla Michał Korwin-Małaszyński, Członek Zarządu APP-Projekt.
W ramach współpracy ze Skanska, APP-Projekt świadczy usługę Bankowego Inspektora Nadzoru m.in. w ramach stołecznej inwestycji Nu Wola, a także w Krakowie, przy projekcie mieszkaniowym Hemma Orawska. Obydwie inwestycje planowo mają zostać oddane do użytkowania z końcem bieżącego roku. Dla Skanska firma dostarczała usługę BIN także przy dwóch innych projektach mieszkaniowych w Warszawie – Park Skandynawia i Jaśminowy Mokotów.
Rolę Bankowego Inspektora Nadzoru APP-Projekt pełni ponadto dla projektu rewitalizacyjnego w Poznaniu, realizowanego przy ulicy Śniadeckich. Firma Garvest przebudowuje tam Halę Batonhaus oraz Browar Hoffmanna. Założeniem jest adaptacja hali i budynku dawnego browaru do nowych przystosowań wraz z jednoczesnym przywróceniem obiektom ich pierwotnego wyglądu.
Usługą BIN APP-Projekt wspierała w 2022 roku m.in. Metropolis Investments przy obiekcie Wow Wola, a także FB Antczak z Grupy Antczak przy inwestycji Ursus Nova.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.