Aranżacja wnętrz na rzecz czystego powietrza
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Jedną z substancji, która sprawia, że powietrze w domu jest toksyczne, są substancje chemiczne zwane formaldehydami. Uznane za rakotwórcze wykazują właściwości uczulające i drażniące, zwiększają ponadto ryzyko rozwoju astmy. Formaldehydy są na tyle silne, że już przy pierwszym kontakcie mogą wywołać reakcje układu odpornościowego. Niestety, choć są tak niebezpieczne dla zdrowia, często znajdują się w przedmiotach codziennego użytku, jak drewniane czy tapicerowane meble, lodówki, klimatyzatory, a nawet koce, dywany czy firany.
Aby ograniczyć szkodliwe działanie formaldehydów z pomocą przychodzą nowoczesne technologie nastawione na poprawę klimatu w pomieszczeniach. Na bazie jednej z nich opracowana została m.in. farba Tikkurila Optiva Clean Air. Zastosowana w niej innowacyjna technologia spoiwa sprawia, że farba ta wyłapuje z powietrza i wchłania w swoją powłokę niebezpieczne formaldehydy zawarte w różnych materiałach wykorzystywanych we wnętrzach. To w efekcie znacznie redukuje ich stężenie w powietrzu, co potwierdzają badania przeprowadzone przez akredytowane laboratorium.
Aktywnie oczyszczającą powietrze farbą można pomalować praktycznie każde domowe pomieszczenie. Dostępna w ponad 13 tys. odcieni pomoże stworzyć piękną aranżację w ulubionym kolorze dopasowaną do gustu i stylu domowników. To rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdzi się jednak w sypialni, pozwalając oddychać czystym powietrzem podczas nocnego odpoczynku, w pokojach dziecięcych czy w salonie, gdzie spędzamy dużą część dnia. Uzupełniając wystrój roślinami, które działają niczym naturalny filtr, zyskamy oczyszczającą powietrze i poprawiającą samopoczucie efektowną wnętrzarską kombinację.
Powrót do zdrowych nawyków z urządzeniami kuchennymi Ninja
Zatrzymać lato
BLACK WEEK - ekskluzywna oferta specjaln
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Europejscy rolnicy przeciw umowie UE i Mercosur. Obawiają się zalewu taniej żywności z Ameryki Południowej
Europejscy rolnicy sprzeciwiają się umowie między UE a krajami Mercosur w obecnie wynegocjowanym kształcie. Obawiają się, że unijny rynek zostanie zalany przez tanią żywność z Ameryki Południowej, ponieważ tamtejsi rolnicy w przypadku większości produktów nie muszą przestrzegać zasad zrównoważonego rozwoju, które z kolei podnoszą koszty produkcji we wspólnocie. Zdaniem prof. Łukasza Ambroziaka z IERiGŻ – PIB, choć umowa handlowa jako całość w wielu aspektach jest korzystna dla UE, to akurat produkcja rolno-spożywcza może na niej ucierpieć.
Infrastruktura
Zadyszka na rynku ładowania samochodów elektrycznych. Rozwój infrastruktury przyhamował
Bardzo powolny, ale stabilny wzrost na rynku samochodów elektrycznych – tak sytuację swojej branży oceniają firmy, które w niej działają. Zauważają także delikatną zadyszkę spowodowaną dość niską dynamiką rozwoju infrastruktury ładowania względem oczekiwań, co przekłada się na popyt aut. Elektromobilny biznes liczy na działania, które mogłyby pobudzić rynek.
Transport
Dekarbonizacja jest wyzwaniem dla firm przemysłowych. Wymaga zmian w całym łańcuchu dostaw
Sektor przemysłowy jest jednym z głównych emitentów CO2, a jego dekarbonizacja ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia unijnych celów neutralności klimatycznej. Dla przedsiębiorstw, zwłaszcza z branż energochłonnych, oznacza to jednak konieczność modernizacji zakładów i przeprojektowania procesów produkcyjnych. Kluczowe są m.in. ich automatyzacja, cyfryzacja i maksymalne skracanie łańcuchów dostaw, również wewnątrzzakładowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.