Komunikaty PR

Baltisse i Straco Real Estate nabywają większościowe udziały w SPEEDWELL

2024-04-18  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Bromski
Bromo

ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl

Straco Real Estate i Baltisse ogłosiły zakończone sukcesem nabycie większościowego pakietu udziałów w SPEEDWELL, wiodącym deweloperze z siedzibą w Rumunii. To strategiczne posunięcie umacnia zaangażowanie Baltisse i Straco w rozszerzanie obecności w Europie Wschodniej, w oparciu o ugruntowaną reputację i doświadczenie SPEEDWELL w regionie.

 

Jan Demeyere i Didier Balcaen, założyciele SPEEDWELL, będą nadal zarządzać firmą wraz z Baltisse i Straco Real Estate. Ich wspólna wizja ma na celu dalsze wzbogacanie portfela deweloperskiego SPEEDWELL w Rumunii, przy jednoczesnym kierowaniu wejściem firmy na dynamiczny polski rynek. Dzięki solidnemu zespołowi ponad 50 specjalistów z branży, wcześniejsze i obecne portfolio deweloperskie SPEEDWELL w Rumunii obejmuje ponad 150 000 m² powierzchni biurowej, 23 000 m² powierzchni przemysłowej i ponad 6 000 lokali mieszkalnych oraz szeroki zakres usług dodatkowych w ramach projektów deweloperskich o mieszanym przeznaczeniu.

 

„To partnerstwo oznacza nowy, ekscytujący rozdział dla SPEEDWELL. Straco Real Estate i Baltisse wnoszą nieocenione zasoby i strategiczny wgląd, które przyspieszą nasz rozwój, jednocześnie utrzymując nasze niezachwiane dążenie do doskonałości” - powiedział Jan Demeyere, współzałożyciel Speedwell.

 

Didier Balcaen, współzałożyciel SPEEDWELL, powtórzył te słowa, stwierdzając: „Połączenie sił z Baltisse i Straco Real Estate stanowi ogromną szansę dla SPEEDWELL na rozszerzenie zasięgu i realizację wyjątkowych projektów nieruchomościowych w Rumunii i Polsce. Razem jesteśmy w stanie wykorzystać pojawiające się możliwości w regionie i zapewnić zrównoważoną wartość dla naszych interesariuszy”.

 

Straco Real Estate i Baltisse podzielają wizję kultywowania długoterminowych partnerstw i realizacji wysokiej jakości projektów, które wzbogacają społeczności i napędzają wzrost gospodarczy.

 

„Cieszymy się, że możemy współpracować ze SPEEDWELL, firmą znaną z innowacyjności i dążenia do doskonałości. Przeprowadzone przejęcie jest zgodne z naszymi strategicznymi celami rozszerzenia obecności w Europie Wschodniej i świadczy o wierze w długoterminowy potencjał wzrostu regionu” - powiedział Alex De Witte, CEO w Baltisse Real Estate.

 

„Ugruntowana pozycja firmy SPEEDWELL i jej silny zespół kierowniczy sprawiają, że jest idealnym partnerem do wejścia na polski rynek. Z niecierpliwością oczekujemy wspólnego uwolnienia nowych możliwości i dostarczenia wyjątkowej wartości naszym interesariuszom." - dodał Carl-Philip de Villegas, Partner Zarządzający w Straco Real Estate.

 

Partnerstwo pomiędzy Baltisse, Straco Real Estate i SPEEDWELL wyraźnie świadczy o dynamicznej współpracy, która ma na celu przedefiniowanie krajobrazu nieruchomości w Europie Wschodniej i stanowi ogromną szansę dla Speedwell na rozszerzenie zasięgu i realizację wyjątkowych projektów nieruchomościowych w Rumunii i Polsce.

 

***

O Baltisse: Baltisse jest belgijską spółką prywatną, działającą w branży private equity, zarządzania aktywami i nieruchomości. Jej oddział zajmujący się nieruchomościami, Baltisse Real Estate, jest wiodącą firmą inwestycyjną na rynku nieruchomości, koncentrującą się na tworzeniu wartości poprzez strategiczne przejęcia i projekty deweloperskie. Dzięki zróżnicowanemu portfelowi obejmującemu nieruchomości mieszkaniowe, komercyjne i wielofunkcyjne, Baltisse Real Estate jest zaangażowana w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie nieruchomości, które wzmacniają społeczności i napędzają zrównoważony wzrost.

 

O Straco Real Estate: Straco Real Estate jest wiodącą firmą deweloperską i inwestycyjną specjalizującą się w nieruchomościach komercyjnych, mieszkalnych i wielofunkcyjnych w całej Europie. Dzięki udokumentowanym sukcesom i dążeniu do doskonałości, Straco Real Estate realizuje wysokiej jakości projekty, które przewyższają oczekiwania i tworzą trwałą wartość dla interesariuszy.

 

O SPEEDWELL: SPEEDWELL jest deweloperem o ugruntowanej pozycji i silnej pozycji w Rumunii, znanym z innowacyjnego podejścia i przywiązania do jakości. Dzięki zróżnicowanemu portfolio projektów mieszkaniowych, komercyjnych i wielofunkcyjnych, SPEEDWELL buduje tętniące życiem społeczności, które wzbogacają życie mieszkańców i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju miast.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych? Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:00

Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych?

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych korekta cenowa wciąż jest obowiązującą tendencją, jednak w kwietniu pojawiły się pierwsze wyraźne symptomy jej wygaszania. Po raz
Nieruchomości W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.
2024-05-17 | 01:00

W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.

W.G Partners, notowany na NewConnect producent domów w technologii szkieletowej i modułowej odnotowuje skokowy wzrost skali działalności i bardzo dobrą rentowność. W I kwartale firma
Nieruchomości OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK
2024-05-16 | 18:00

OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK

15 maja br. zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.