Komunikaty PR

Biurowiec Infinity na starcie

2021-03-04  |  09:50
Biuro prasowe
Do pobrania Infinity ( 0.06 MB )

Rozpoczęła się realizacja ściany szczelinowej w ramach budowy biurowca Infinity we Wrocławiu. Nowoczesny projekt biurowy, powstający w ścisłym centrum Wrocławia przy placu Jana Pawła II (skrzyżowanie ulic Legnickiej i Nabycińskiej), zaoferuje łącznie niemal 22 tys. m kw. powierzchni najmu. Za realizację bieżącego etapu prac odpowiada firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na I kw. 2023 r.

Dotychczas, w ramach projektu Infinity została wykonana przebudowa sieci kolidujących z budynkiem m.in. cieplnej, energetycznej, a także instalacji teletechnicznych. Prowadzone były także badania archeologiczne, realizowane przez zespół ekspertów, doskonale znających specyfikę i historię ścisłego centrum Wrocławia.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż możemy podzielić się informacją o rozpoczęciu prac budowlanych w ramach Infinity. Mimo fali pandemii COVID-19, która znacznie wydłużyła procesy administracyjne oraz utrudniła negocjacje biznesowe, w ostatnim czasie odnotowaliśmy zwiększone zainteresowanie najmem powierzchni biurowej i w konsekwencji zdecydowaliśmy, że jest to właściwy moment na rozpoczęcie tego fantastycznego projektu. Faza przygotowań jest już za nami i z dużym entuzjazmem startujemy z pracami nad wykonaniem ściany szczelinowej. Według naszego harmonogramu, cały projekt będzie gotowy na przyjęcie najemców na początku 2023 r. – powiedział Roger Dunlop, CEO Avestus Real Estate.

Infinity będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A, w którym znajdzie się m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 311 miejsc parkingowych. Z myślą o rowerzystach powstanie 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie, szatnie oraz prysznice. Biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Infinity jest jednym z najbardziej ekscytujących projektów we Wrocławiu, łącząc w sobie bardzo wysoką jakość przestrzeni, wyjątkową architekturę oraz doskonałą lokalizację w ścisłym centrum miasta. Wierzymy w tę inwestycję i jesteśmy przekonani, iż Infinity będzie stanowiło świetną propozycję dla firm, poszukujących nowoczesnych i bezpiecznych biur w nowej erze post-covidowej. Dostrzegamy także ogromny potencjał Wrocławia, który jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków biurowych w Polsce. Uważamy, że nadszedł odpowiedni czas na wprowadzenie na rynek wysokiej jakości projektu biurowego jakim jest Infinity, aby przyciągnąć firmy, które będą rozwijały się po pandemii – skomentował Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

Infinity wyróżni doskonale wpisująca się w najnowsze trendy architektoniczne bryła, przypominająca znak nieskończoności, imponujące lobby, w którym znajdą się specjalnie zaaranżowane miejsca dla gości odwiedzających budynek oraz przestronny taras na dachu budynku. Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AHR Architects, a za komercjalizację odpowiedzialna jest firma doradcza JLL. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na I kwartał 2023 r.

Wrocław to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków biurowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, co potwierdza wysoka aktywność najemców z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Miasto zostało docenione przez autorów rankingu miast najlepszych dla inwestycji bezpośrednich przeprowadzonego przez Financial Times. Stolica Dolnego Śląska znalazła się na 15. miejscu wśród tzw. „miast przyszłości” z całego świata oraz na 1. w kategorii małych i średnich miast. Jest to kolejny dowód na to, że Wrocław stanowi świetne miejsce do inwestowania w projekty biurowe najwyższej jakości. Jednym z takich projektów z pewnością będzie biurowiec Infinity, który firma JLL ma przyjemność komercjalizować – powiedziała Katarzyna Krokosińska, Dyrektor Biura JLL we Wrocławiu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.