Komunikaty PR

BPI Real Estate Poland realizuje sprzedaż mieszkań w swoich inwestycjach

2020-09-15  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl
Do pobrania 09 ( 0.12 MB )

Pandemia COVID-19 oraz związany z tym lockdown nie miały większego wpływu na sprzedaż mieszkań w inwestycjach BPI Real Estate Poland realizowanych w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Przejście na tryb pracy zdalnej i kontakt z klientami poprzez tzw. wirtualne biura sprzedaży nie wpłynęły na zainteresowanie ofertą, które nie różniło się od wcześniejszych miesięcy. Duża część kupujących oczekuje „korona-rabatów” i drastycznego spadku cen mieszkań, który jednak nie następuje. Wszystkie inwestycje BPI Real Estate Poland znajdują się w finalnym etapie realizacji. W w sprzedaży zostały ostatnie mieszkania w trzech z czterech inwestycji dewelopera, w tym mieszkania z ogródkiem w poznańskiej Vilda Park.

Przejście na tryb pracy zdalnej nie wpłynęło negatywnie na zainteresowanie klientów naszą ofertą. Wzrosły jednak zapytania od osób szukających okazji oraz oczekiwania względem promocji i rabatów. Notujemy więcej zapytań o specjalne korona-oferty, których nie wprowadziliśmy. Zarówno realizacja wszystkich naszych inwestycji, jak i ich sprzedaż zakończyła się lub zmierza ku końcowi i w zależności od projektu wynosi od 70 do 99 % – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Potrzeby mieszkaniowe Polaków niezależnie od pandemii nie mijają i sprzedaż na rynku nieruchomości mieszkaniowych postępuje. Zainteresowanie zdalną formą kontaktu z handlowcami belgijskiego dewelopera jest duże, a jednocześnie ściśle związane z dostępnością mieszkań w ofercie danej inwestycji. I tak, w poznańskiej inwestycji Vilda Park, gdzie w ofercie BPI dostępne są ostatnie mieszkania, zainteresowanie klientów jest mniejsze niż w Warszawie, gdzie prowadzona jest sprzedaż dwóch projektów – wolaRE na Woli i Rezydencji Barskiej na Ochocie. Pracownicy biur sprzedaży BPI odpowiadają na potrzeby klientów. Część kupujących zainteresowana była prezentacją mieszkań, które w zależności od preferencji klientów, realizowane były online lub w formie dokumentacji zdjęciowej.

Dłuższy czas spędzany w domu sprawił, że osoby poszukujące mieszkań inaczej patrzą na swoje potrzeby lokalowe. Rośnie zainteresowanie większymi mieszkaniami z ogródkiem lub tarasem oraz większymi metrażami, w których wszyscy domownicy będą mogli komfortowo spędzać czas. „Po masowych korona-zakupach mebli biurowych do domów służących nam za tymczasowe miejsce pracy, przyszedł czas na weryfikację przestrzeni w mieszkaniach. Często okazuje się, że dotychczasowe mieszkania stają się zbyt małe, kiedy całe rodziny spędzają w nich wspólnie czas 24/7. Widzimy to w rosnącej ilości zapytań o mieszkania o większych metrażach lub lokale z tarasami czy ogródkami – mówi Wojciech Smolak. BPI Real Estate Poland swojej w ofercie dysponuje jeszcze ostatnimi wolnymi lokalami, m. in. w poznańskim Vilda Park, gdzie w sprzedaży pozostają bardzo atrakcyjne mieszkania z ogródkiem oraz widokiem na Wartę. Natomiast w warszawskiej inwestycji Rezydencja Barska dostępne są duże mieszkania z widokiem na panoramę Warszawy.

W wyniku pandemii COVID-19 wydłużył się sam proces sprzedaży, zdarzyły się również pojedyncze rezygnacje z zakupu. Kupujący dłużej podejmują decyzję o zakupie mieszkania, analizując swoją sytuację finansową. Również banki zaostrzyły politykę kredytową wobec swoich klientów, co niestety w kilku przypadkach doprowadziło do anulacji transakcji. Jednakże zaobserwowaliśmy wzrost udziału gotówki do 50%, co jest ściśle związane z obniżeniem stóp procentowych i wzrostem zainteresowania inwestorów rynkiem nieruchomości – dodaje Wojciech Smolak.

BPI Real Estate Poland w bieżącym roku zakończy budowę aż czterech swoich inwestycji, oddając na rynek blisko 730 mieszkań w ramach projektów Vilda Park w Poznaniu, Bulwary Książęce we Wrocławiu, wolaRE i Rezydencja Barska w Warszawie. Wszystkie inwestycje są finansowane ze środków własnych dewelopera.

 

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 r. i prowadzącej działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.

Grupa CFE zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników i prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. CFE jest notowana na giełdzie Euronext w Brukseli. 60,4% akcji spółki należy do holdingu Ackermans & van Haaren.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czwarte urodziny Mieszkania Plus, niestety bez fajerwerków... Biuro prasowe
2020-09-24 | 16:00

Czwarte urodziny Mieszkania Plus, niestety bez fajerwerków...

Program Mieszkanie Plus oficjalnie został powołany do życia uchwałą Rady Ministrów z dnia 27 września 2016 roku, jako zasadniczy filar Narodowego Programu Mieszkaniowego. Pozostaje
Nieruchomości Pracownia 81.WAW.PL laureatem International Architecture Awards 2020
2020-09-24 | 16:00

Pracownia 81.WAW.PL laureatem International Architecture Awards 2020

  Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design oraz The European Centre for Architecture, Art Design and Urban Studies nagrodzili ponad 125 nowych budynków i
Nieruchomości Kreator Dom Invest rozpoczyna sprzedaż inwestycji Bliska Residence
2020-09-24 | 15:00

Kreator Dom Invest rozpoczyna sprzedaż inwestycji Bliska Residence

  Przy ul. Bliskiej 17 na warszawskiej Pradze powstanie niebawem oryginalny budynek Bliska Residence. Stołeczny deweloper Kreator Dom Invest wybuduje tam 196 nowoczesnych

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Nowa ustawa może wykluczyć chińskie firmy technologiczne z polskiego rynku. To zahamuje wymianę handlową i rozwój polskiego przemysłu

Projekt zmiany ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, który jest w tej chwili na etapie konsultacji, może wykluczyć z polskiego rynku chińskie firmy technologiczne. – Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie w obecnym kształcie, spotkałoby się to z pewnymi retorsjami ze strony Chin, co z kolei na pewno zaszkodziłoby polskiej gospodarce – mówi Jarosław Tworóg, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Jak wskazuje, projektowane przepisy stoją też w sprzeczności z przepisami o wolnym handlu i prawem międzynarodowym. Dodatkowo tak poważne zmiany na rynku mogą wiązać się z opóźnieniem we wdrażaniu technologii 5G, co z kolei przełoży się na mniejszą konkurencyjność polskiego przemysłu.

Bankowość

Branża leasingowa liczy na odbicie w inwestycjach firm. Pomóc w tym może nowa ulga na robotyzację

Cały rynek leasingowy ma zanotować w tym roku spadek wyników zamiast oczekiwanego przed pandemią rekordowego poziomu. To efekt lockdownu i chwilowo zmniejszonych inwestycji firm, mimo że niektóre segmenty, jak maszyny rolnicze i urządzenia medyczne, wciąż notują wzrosty. W najbliższych miesiącach negatywnie na rynek oddziaływać będzie koniec wakacji leasingowych, ale pozytywnym impulsem powinno być wejście w życie ulgi na robotyzację od 1 stycznia 2021 roku. Branża liczy, że korzyści podatkowe zachęcą firmy do inwestowania.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Ochrona środowiska

Walka ze zmianami klimatu wpływa na sposób produkcji i dystrybucji piwa. Rosną także wymagania wobec dostawców surowców

– ​Już dziś myślimy strategicznie o przyszłości naszej, społeczności, w których funkcjonujemy, oraz naszej planety – mówi Igor Tikhonov, prezes Kompanii Piwowarskiej. Browary inwestują w odnawialne źródła energii oraz technologie, które pozwalają im ograniczać emisję dwutlenku węgla i zużycie wody przy produkcji piwa. Walczą także z problemem odpadów, wprowadzając opakowania wielokrotnego użytku oraz w pełni podlegające recyklingowi. Celem Kompanii Piwowarskiej jest również pozyskiwanie surowców i składników w stu procentach pochodzących ze zrównoważonych źródeł.

Media i PR

Dzieci potrzebują wsparcia podczas pandemii. Bajkoterapia może im pomóc w zrozumieniu i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa [DEPESZA]

– Pandemia SARS-CoV-2 jest trudnym czasem dla najmłodszych. Wiele dzieci nie tyle boi się zachorowania, co cierpi z powodu lęku wywołanego nieprzewidywalnością otaczającego nas świata – mówi Michał Kędzierski, psycholog dziecięcy. Sposobem na oswojenie tego strachu może być bajkoterapia. Metodę tę wykorzystuje McDonald’s w nowej kampanii społecznej skierowanej do dzieci „Bajki z nowym morałem”.