Komunikaty PR

BPI Real Estate Poland realizuje sprzedaż mieszkań w swoich inwestycjach

2020-09-15  |  16:00
Biuro prasowe
Do pobrania 09 ( 0.12 MB )

Pandemia COVID-19 oraz związany z tym lockdown nie miały większego wpływu na sprzedaż mieszkań w inwestycjach BPI Real Estate Poland realizowanych w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Przejście na tryb pracy zdalnej i kontakt z klientami poprzez tzw. wirtualne biura sprzedaży nie wpłynęły na zainteresowanie ofertą, które nie różniło się od wcześniejszych miesięcy. Duża część kupujących oczekuje „korona-rabatów” i drastycznego spadku cen mieszkań, który jednak nie następuje. Wszystkie inwestycje BPI Real Estate Poland znajdują się w finalnym etapie realizacji. W w sprzedaży zostały ostatnie mieszkania w trzech z czterech inwestycji dewelopera, w tym mieszkania z ogródkiem w poznańskiej Vilda Park.

Przejście na tryb pracy zdalnej nie wpłynęło negatywnie na zainteresowanie klientów naszą ofertą. Wzrosły jednak zapytania od osób szukających okazji oraz oczekiwania względem promocji i rabatów. Notujemy więcej zapytań o specjalne korona-oferty, których nie wprowadziliśmy. Zarówno realizacja wszystkich naszych inwestycji, jak i ich sprzedaż zakończyła się lub zmierza ku końcowi i w zależności od projektu wynosi od 70 do 99 % – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Potrzeby mieszkaniowe Polaków niezależnie od pandemii nie mijają i sprzedaż na rynku nieruchomości mieszkaniowych postępuje. Zainteresowanie zdalną formą kontaktu z handlowcami belgijskiego dewelopera jest duże, a jednocześnie ściśle związane z dostępnością mieszkań w ofercie danej inwestycji. I tak, w poznańskiej inwestycji Vilda Park, gdzie w ofercie BPI dostępne są ostatnie mieszkania, zainteresowanie klientów jest mniejsze niż w Warszawie, gdzie prowadzona jest sprzedaż dwóch projektów – wolaRE na Woli i Rezydencji Barskiej na Ochocie. Pracownicy biur sprzedaży BPI odpowiadają na potrzeby klientów. Część kupujących zainteresowana była prezentacją mieszkań, które w zależności od preferencji klientów, realizowane były online lub w formie dokumentacji zdjęciowej.

Dłuższy czas spędzany w domu sprawił, że osoby poszukujące mieszkań inaczej patrzą na swoje potrzeby lokalowe. Rośnie zainteresowanie większymi mieszkaniami z ogródkiem lub tarasem oraz większymi metrażami, w których wszyscy domownicy będą mogli komfortowo spędzać czas. „Po masowych korona-zakupach mebli biurowych do domów służących nam za tymczasowe miejsce pracy, przyszedł czas na weryfikację przestrzeni w mieszkaniach. Często okazuje się, że dotychczasowe mieszkania stają się zbyt małe, kiedy całe rodziny spędzają w nich wspólnie czas 24/7. Widzimy to w rosnącej ilości zapytań o mieszkania o większych metrażach lub lokale z tarasami czy ogródkami – mówi Wojciech Smolak. BPI Real Estate Poland swojej w ofercie dysponuje jeszcze ostatnimi wolnymi lokalami, m. in. w poznańskim Vilda Park, gdzie w sprzedaży pozostają bardzo atrakcyjne mieszkania z ogródkiem oraz widokiem na Wartę. Natomiast w warszawskiej inwestycji Rezydencja Barska dostępne są duże mieszkania z widokiem na panoramę Warszawy.

W wyniku pandemii COVID-19 wydłużył się sam proces sprzedaży, zdarzyły się również pojedyncze rezygnacje z zakupu. Kupujący dłużej podejmują decyzję o zakupie mieszkania, analizując swoją sytuację finansową. Również banki zaostrzyły politykę kredytową wobec swoich klientów, co niestety w kilku przypadkach doprowadziło do anulacji transakcji. Jednakże zaobserwowaliśmy wzrost udziału gotówki do 50%, co jest ściśle związane z obniżeniem stóp procentowych i wzrostem zainteresowania inwestorów rynkiem nieruchomości – dodaje Wojciech Smolak.

BPI Real Estate Poland w bieżącym roku zakończy budowę aż czterech swoich inwestycji, oddając na rynek blisko 730 mieszkań w ramach projektów Vilda Park w Poznaniu, Bulwary Książęce we Wrocławiu, wolaRE i Rezydencja Barska w Warszawie. Wszystkie inwestycje są finansowane ze środków własnych dewelopera.

 

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 r. i prowadzącej działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.

Grupa CFE zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników i prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. CFE jest notowana na giełdzie Euronext w Brukseli. 60,4% akcji spółki należy do holdingu Ackermans & van Haaren.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.