Komunikaty PR

BPI Real Estate Poland realizuje sprzedaż mieszkań w swoich inwestycjach

2020-09-15  |  16:00
Biuro prasowe
Do pobrania 09 ( 0.12 MB )

Pandemia COVID-19 oraz związany z tym lockdown nie miały większego wpływu na sprzedaż mieszkań w inwestycjach BPI Real Estate Poland realizowanych w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Przejście na tryb pracy zdalnej i kontakt z klientami poprzez tzw. wirtualne biura sprzedaży nie wpłynęły na zainteresowanie ofertą, które nie różniło się od wcześniejszych miesięcy. Duża część kupujących oczekuje „korona-rabatów” i drastycznego spadku cen mieszkań, który jednak nie następuje. Wszystkie inwestycje BPI Real Estate Poland znajdują się w finalnym etapie realizacji. W w sprzedaży zostały ostatnie mieszkania w trzech z czterech inwestycji dewelopera, w tym mieszkania z ogródkiem w poznańskiej Vilda Park.

Przejście na tryb pracy zdalnej nie wpłynęło negatywnie na zainteresowanie klientów naszą ofertą. Wzrosły jednak zapytania od osób szukających okazji oraz oczekiwania względem promocji i rabatów. Notujemy więcej zapytań o specjalne korona-oferty, których nie wprowadziliśmy. Zarówno realizacja wszystkich naszych inwestycji, jak i ich sprzedaż zakończyła się lub zmierza ku końcowi i w zależności od projektu wynosi od 70 do 99 % – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Potrzeby mieszkaniowe Polaków niezależnie od pandemii nie mijają i sprzedaż na rynku nieruchomości mieszkaniowych postępuje. Zainteresowanie zdalną formą kontaktu z handlowcami belgijskiego dewelopera jest duże, a jednocześnie ściśle związane z dostępnością mieszkań w ofercie danej inwestycji. I tak, w poznańskiej inwestycji Vilda Park, gdzie w ofercie BPI dostępne są ostatnie mieszkania, zainteresowanie klientów jest mniejsze niż w Warszawie, gdzie prowadzona jest sprzedaż dwóch projektów – wolaRE na Woli i Rezydencji Barskiej na Ochocie. Pracownicy biur sprzedaży BPI odpowiadają na potrzeby klientów. Część kupujących zainteresowana była prezentacją mieszkań, które w zależności od preferencji klientów, realizowane były online lub w formie dokumentacji zdjęciowej.

Dłuższy czas spędzany w domu sprawił, że osoby poszukujące mieszkań inaczej patrzą na swoje potrzeby lokalowe. Rośnie zainteresowanie większymi mieszkaniami z ogródkiem lub tarasem oraz większymi metrażami, w których wszyscy domownicy będą mogli komfortowo spędzać czas. „Po masowych korona-zakupach mebli biurowych do domów służących nam za tymczasowe miejsce pracy, przyszedł czas na weryfikację przestrzeni w mieszkaniach. Często okazuje się, że dotychczasowe mieszkania stają się zbyt małe, kiedy całe rodziny spędzają w nich wspólnie czas 24/7. Widzimy to w rosnącej ilości zapytań o mieszkania o większych metrażach lub lokale z tarasami czy ogródkami – mówi Wojciech Smolak. BPI Real Estate Poland swojej w ofercie dysponuje jeszcze ostatnimi wolnymi lokalami, m. in. w poznańskim Vilda Park, gdzie w sprzedaży pozostają bardzo atrakcyjne mieszkania z ogródkiem oraz widokiem na Wartę. Natomiast w warszawskiej inwestycji Rezydencja Barska dostępne są duże mieszkania z widokiem na panoramę Warszawy.

W wyniku pandemii COVID-19 wydłużył się sam proces sprzedaży, zdarzyły się również pojedyncze rezygnacje z zakupu. Kupujący dłużej podejmują decyzję o zakupie mieszkania, analizując swoją sytuację finansową. Również banki zaostrzyły politykę kredytową wobec swoich klientów, co niestety w kilku przypadkach doprowadziło do anulacji transakcji. Jednakże zaobserwowaliśmy wzrost udziału gotówki do 50%, co jest ściśle związane z obniżeniem stóp procentowych i wzrostem zainteresowania inwestorów rynkiem nieruchomości – dodaje Wojciech Smolak.

BPI Real Estate Poland w bieżącym roku zakończy budowę aż czterech swoich inwestycji, oddając na rynek blisko 730 mieszkań w ramach projektów Vilda Park w Poznaniu, Bulwary Książęce we Wrocławiu, wolaRE i Rezydencja Barska w Warszawie. Wszystkie inwestycje są finansowane ze środków własnych dewelopera.

 

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 r. i prowadzącej działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.

Grupa CFE zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników i prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. CFE jest notowana na giełdzie Euronext w Brukseli. 60,4% akcji spółki należy do holdingu Ackermans & van Haaren.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.