BPI Real Estate z nowym logo stawia na zrównoważony rozwój!
BPI Real Estate ma nowe logo, które jeszcze lepiej odzwierciedla motto spółki Urban Shapers oraz misję budowanie miast przyszłości z poszanowaniem standardów jutra. Nowa identyfikacja wizualna jest też spójna z nową misją Grupy CFE z siedzibą w Brukseli, do której należy belgijski deweloper: „Łączenie ludzi, umiejętności, materiałów i technologii w jedną społeczność w celu wspierania pozytywnych zmian na świecie”.
– „Stojąc w obliczu niespotykanych dotąd wyzwań ekologicznych i społecznych, Grupa CFE wzmacnia współpracę pomiędzy swoimi jednostkami i partnerami w celu przyspieszenia pozytywnych innowacji. Działając w branży, która ma możliwość kształtowania świata, jesteśmy odpowiedzialni za dbanie o przyszłe pokolenia. Dlatego też w centrum naszej działalności połączyliśmy wskaźniki finansowe i wskaźniki zrównoważonego rozwoju” – tłumaczy Raymond Trust, Prezes Zarządu Grupy CFE
Deweloper projektów miejskich realizowanych według zasad zrównoważonego rozwoju
W przypadku BPI Real Estate strategiczne zmiany doskonale wpisuje się w wartości firmy wyrażonej mottem Urban Shapers.
– „Ambicją naszej spółki jest projektowanie i realizowanie innowacyjnych inwestycji łączących funkcje mieszkaniowe, biurowe i handlowo-usługowe, w sercu których jest człowiek – mieszkaniec wielokulturowego miasta przyszłości” – stwierdza Jacques Lefèvre, Prezes BPI Real Estate. „Projektując miasta przyszłości musimy mieć odwagę i podejmować decyzje, których celem jej realizowane coraz bardziej zrównoważonych inwestycji deweloperskich”.
BPI Real Estate ma już pierwsze osiągnięcia w tym temacie - w ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka wykorzystała w swoich inwestycjach 17 795 ton materiałów z oddzysku, rozpoczęła rewitalizację lokali o powierzchni 25 535 m² i wystąpiła o pozwoleni na budowę i/lub wybudowała łącznie 81 085 m² powierzchni bez użycia energii z paliw kopalnych.
Wood Hub: wykorzystanie teorii w praktyce
Wood Hub, nowa siedziba grupy w Brukseli, która ma zostać otwarta dla pracowników na początku 2024 roku, jest kolejnym namacalnym efektem wizji realizacji zrównoważonych inwestycji deweloperskich.
– „Chcemy stworzyć środowisko pracy, w którym stawia się na wspólne działanie, dobre samopoczucie i kreatywność, jednocześnie stymulując wydajność zespołów poszczególnych spółek wchodzących w skład grupy CFE, BPI Real Estate, Wood Shapers i BPC Group” – mówi Jacques Lefèvre. Podczas gdy BPI Real Estate odpowiada za planowanie i decyzje technologiczne, BPC Group i Wood Shapers nadzorują budowę, a VMA zajmuje się technikami specjalnymi i wdrażaniem własnego oprogramowania „Smart Building” VMANAGER. W rezultacie budynek aspiruje do uzyskania certyfikatów BREEAM na poziomie Outstanding i WELL na poziomie Platinum, a także do miana budynku o niemal zerowym zużyciu energii. Wood Hub powinien zużywać mniej niż 10 kWh/m² rocznie, czyli 5 do 30 razy mniej niż klasyczny budynek biurowy”.
Bohaterowie przyszłych pokoleń
Umieszczając w centrum swojej strategii innowacyjność i zrównoważony rozwój, Grupa CFE stawia na pracę swoich pracowników na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości. Stają się oni bohaterami przyszłych pokoleń i nowej tożsamości wizualnej grupy. „Chcemy podzielić się tą nową ambicją z całym światem, ponieważ nasza społeczność ciągle rośnie. Cieszymy się na przyjęcie wszystkich tych, którzy chcą takiej zmiany i w nią wierzą” – dodaje Raymond Trost.
O BPI Real Estate
BPI Real Estate jest firmą deweloperską należącą do belgijskiej grupy przemysłowej CFE założonej w 1880 roku, która prowadzi działalność w kilku obszarach: nieruchomości, rozwiązań technicznych dla budynków i przemysłu, budownictwa i renowacji, a także rozwiązań infrastrukturalnych dla sektorów mobilności i usług.
BPI Real Estate powstało ponad 30 [ teraz jest 33] lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie w realizacji wysokiej jakości inwestycji w segmencie nieruchomości mieszkaniowych, biurowych, handlowo-usługowych oraz tzw. obiektów specjalnych. Projekty dewelopera powstają na trzech europejskich rynkach – w Belgii, Luksemburgu i w Polsce. Wyróżnia je innowacyjność i dbałość o szczegóły – w kwestiach związanych m.in. z planowaniem urbanistycznym, dobrą architekturą i efektywnością energetyczną. Misją BPI Real Estate Poland jest wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach realizacji inwestycji, a celem realne zmniejszenie śladu węglowego, za który odpowiada sektor nieruchomości i budownictwa na całym świecie.
Swoją wiedzą w zakresie projektowania i realizacji inwestycji deweloperskich służy również w Wood Shapers, spółce założonej w 2019 roku przez BPI Real Estate i CFE Contract (firmę siostrę również należącą do grupy CFE, a w Polsce działającą pod nazwą CFE), która prowadzi działalność w obszarze zrównoważonego budownictwa z drewna i prefabrykatów.
O BPI Real Estate Poland
Pierwsza inwestycja BPI Real Estate Poland została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie powstały kolejno projekty Wola Tarasy, Wola Libre, wolaRE oraz Rezydencja Barska. Inne zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz osiedle Vilda Park w Poznaniu. Nowymi projektami w portfolio dewelopera są inwestycje Bernadovo w Gdyni, Panoramiqa w Poznaniu, Czysta 4 we Wrocławiu oraz Chmielna Duo w Warszawie. W 2022 roku spółka planuje uruchomienie łącznie 6 nowych inwestycji w Polsce. Dodatkowo we współpracy z firmą Revive, BPI Real Estate Poland planuje realizacje wieloetapowej inwestycji typu mixed-use na poznańskim Łazarzu.
Więcej informacji nt. dewelopera BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronie: www.bpi-realestate.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.