Komunikaty PR

BREEAM „Excellent” dla Bobrowieckiej 8

2020-04-28  |  11:00

Biurowiec Bobrowiecka 8 otrzymał certyfikat BREEAM Final na poziomie „Excellent”. Certyfikacja z oceną na poziomie 72,4% została przyznana w pełnej wersji „Fully Fitted”. Uzyskanie jednego z wiodących certyfikatów ekologicznych na świecie potwierdza najwyższą jakość inwestycji, która w 2016 r. otrzymała precertyfikat BREEAM Interim „Very Good”. Biurowiec zrealizowała Spectra Development w ramach Kompleksu Bobrowiecka.

 

„Uzyskanie końcowego certyfikatu z wyższą oceną potwierdza najwyższy standard Bobrowieckiej 8, która jest biurowcem zrównoważonym, gwarantującym swoim użytkownikom lepsze warunki do życia i pracy. Już na etapie projektowania zależało nam, aby budynek spełniał wymagania BREEAM, co potwierdził precertyfikat. Ciężko pracowaliśmy też nad uzyskaniem wyższej noty w ocenie końcowej, co pozytywnie wyróżnia Bobrowiecką 8 na tle innych z certyfikowanych biurowców – mówi Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.

 

Biurowiec Bobrowiecka 8 cechuje ponadczasowa architektura i zaawansowane rozwiązania technologiczne, które gwarantują najwyższy komfort pracy. Inwestycja to 25 000 m2 powierzchni biurowo-usługowej klasy A, której komercjalizacja przekroczyła poziom 96,5%. Budynek powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a poza certyfikatem BREEAM wyróżnia go systemem modelowania BIM wykorzystany przy jego realizacji. W biurowcu, który stanowi wzorowy przykład myślenia o ekologii, zastosowano wiele rozwiązań proekologicznych. Jednym z nich jest oszczędzający energię i obniżający koszty wspólne system VRV odzyskujący ciepło z serwerowni do podgrzewania wody użytkowej wykluczając konieczność użycia ciepła miejskiego do podgrzania wody. Dodatkowo zastosowano baterie umywalkowe na podczerwień ograniczające zużycie wody, zamontowano rozwiązania przyjazne cyklistom w postaci stojaków rowerowych oraz szatni z prysznicami dla rowerzystów. Natomiast w pobliżu inwestycji została zainstalowana stacja ładowania pojazdów elektrycznych – EVBox z linii businessline o mocy 22kW, należąca do jednego z najemców biurowca, Grupy ENGIE.

Przy realizacji biurowca wykorzystano przemyślaną koncepcję integracji architektury z zielenią, za której wprowadzaniem do otoczenia budynku przemawia mnogość́ zalet zarówno dla obiektu, środowiska, jak i jego użytkowników. Zieleń występuje wokół inwestycji oraz na wewnętrznych dziedzińcach budynku, które pełnią także funkcję Ogrodu Sztuki. Roślinność znajdująca się na terenie Bobrowieckiej 8 to wysokie brzozy, krzewy oraz niskopienna zieleń.

 

Budynek Bobrowiecka 8 to najmłodszy z trzech projektów wchodzących w skład zespołu urbanistycznego przy ulicy Bobrowieckiej. Poza biurowcem tworzą go sąsiadujące budynki - biurowiec Bobrowiecka 6 i apartamentowiec Bobrowiecka 10. Całość została zaprojektowana przez pracownię JEMS Architekci tworząc spójny kompleks istotnie zwiększający atrakcyjność Dolnego Mokotowa.

 

BREEAM to system certyfikacji wielokryterialnej budynków komercyjnych. W Polsce obok certyfikatu LEED jest najczęściej używanym systemem. Podmiotem przeprowadzającym certyfikację BREEAM dla budynku Bobrowiecka 8 była firma Sweco Consutling. Deweloperem inwestycji jest Spectra Development, a funkcję generalnego wykonawcy pełniła firma Hochtief Polska. Agencja CBRE doradza po stronie Wynajmującego, natomiast za działania Public Relations odpowiada Agencja Tauber Promotion.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A Biuro prasowe
2024-12-04 | 07:00

TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A

Do grona najemców biurowca TEAL w zarządzanym przez OPG Property Professionals OFF Piotrkowska Center dołącza nowa firma leasingowa – Nest Leasing S.A. Zajmie blisko 250 m2
Nieruchomości Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
2024-12-03 | 11:00

Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II

MLP Group podpisało umowę najmu z Langowski Logistics, wiodącym operatorem logistycznym specjalizującym się w międzynarodowym transporcie kontenerowym. Firma zajmie łącznie ponad 5,6 tys.
Nieruchomości Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
2024-12-03 | 01:00

Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home

Rynek nieruchomości w Polsce przechodzi obecnie przez fazę istotnych zmian, które wpływają zarówno na ceny mieszkań, jak i dynamikę sprzedaży. W III kwartale 2024 roku, po

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.