Budowa parku MLP Gliwice zakończona
Realizację projektu MLP Gliwice rozpoczęto w 2017 roku i zakończono na koniec II kwartału 2020 r. Inwestycja składa się z 3 nowoczesnych hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni najmu 44 377 m kw. Pierwszym najemcą parku została spółka Żabka Polska, największa sieć małych sklepów spożywczych typu convenience. Grupa łącznie korzysta z ok. 25 tys. m kw. przestrzeni magazynowej, z tego ok. 4 tys. m kw. stanowią chłodnie i mroźnie. Kolejne 11 tys. m kw. otrzymała spółka Just in Time, podmiot świadczący usługi outsourcingu logistycznego, który wykorzystuje powierzchnię magazynową przede wszystkim do składowania towarów. Grono najemców w MLP Gliwice zamyka spółka InPost, największy niezależny operator logistyczny w Polsce świadczący nowoczesne usługi dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży
e-commerce.
InPost jest klientem MLP Group od 2019 roku i łącznie wynajmuje od spółki ponad 26 tys. m kw. nowoczesnej przestrzeni w trzech kluczowych lokalizacjach w Polsce. W kompleksie logistycznym
MLP Gliwice spółka właśnie odebrała inwestycję zrealizowaną w systemie build-to-suit, wyposażoną w cross docki służące m.in. do sprawnego przeładunku, kompletowania i obsługi przesyłek kurierskich.
„Na Górnym Śląsku działamy bardzo intensywnie. To region, w którym w ostatnim czasie nastąpił duży rozwój gospodarczy spowodowany m. in. dobrą infrastrukturą transportową oraz wykfalifikowaną kadrą. Na wspomnianym obszarze mamy dwa parki: MLP Gliwice, który właśnie został skomercjalizowany w 100% oraz drugi MLP Czeladź wciąż z dużym potencjałem do rozbudowy wynoszącym ok. 50 tys.
m kw.” - podkreśliła Agnieszka Góźdź, Dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group S.A.
„Jestem przekonana, że tak szybie skomercjalizowanie tego projektu zawdzięczamy przede wszystkim doskonałej lokalizacji naszego centrum oraz elastycznemu podejściu do potrzeb Najemców z różnych branż” – dodała Agnieszka Góźdź.
MLP Group wprowadza do swoich parków wiele działań proekologicznych, które są pożądane przez obecnych, jak i potencjalnych najemców. Zgodnie ze standardem MLP Group wszystkie nowo powstające inwestycje oraz właśnie oddana do użytkowania powierzchnia dla spółki InPost objęte są certyfikacją BREEAM. Zielone projekty to nie tylko budynek przyjazny dla środowiska naturalnego, ale przede wszystkim dla osób z niego korzystających.
MLP Gliwice znajduje się w Szałszy na terenie gminy Zbrosławice, zaledwie 6 km na północ od centrum Gliwic. Park położony jest przy węźle Zabrze Zachód, łączącym autostradę A1 (Trójmiasto-Łódź-granica z Czechami) z drogą krajową nr 78 (Gliwice-Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach).Ta doskonała lokalizacja sprawia, że MLP Gliwice jest atrakcyjnym miejscem dla wielu obszarów działalności.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.