Komunikaty PR

CA Immo: AstraZeneca na dłużej i z większym biurem w Postępu 14 w Warszawie!

2021-10-21  |  13:00
Biuro prasowe

 

  • CA Immo podpisało znaczącą umowę przedłużenia i ekspansji z międzynarodową firmą biofarmaceutyczną  AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.
  • W efekcie wynajmu dodatkowych 3000 mkw. powierzchni w warszawskim biurowcu Postępu 14, spółka  powiększy swoją siedzibę do ok. 21 000 mkw. i pozostanie głównym najemcą obiektu przez kolejne pięć lat.

 

Warszawa / Wiedeń. CA Immo podpisało umowę przedłużenia najmu w warszawskim biurowcu Postępu 14. Firma AstraZeneca Pharma Poland zdecydowała się pozostać w obiekcie przez kolejne 5 lat i wynająć dodatkowe 3000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Dzięki temu, warszawska siedziba AstraZeneca będzie liczyła ok. 21 000 mkw., tj. ponad 60% powierzchni całego budynku.

AstraZeneca to jedna z największych firm biofarmaceutycznych na świecie, która dostarcza nowoczesne leki na  choroby stanowiące wyzwania dla współczesnej medycyny. W Polsce jest obecna już od 30 lat i zatrudnia blisko 2300 pracowników. Warszawski oddział firmy, który na Postępu 14 funkcjonuje od 2016 roku, znacząco powiększa się już kolejny raz.

„Tę umowę zawieramy w niespełna rok po zakupie budynku, co utwierdza nas w przekonaniu o słuszności naszej decyzji inwestycyjnej. Postępu 14 jest wysokiej klasy, świetnie zlokalizowanym biurowcem, który niezmiennie spełnia oczekiwania znanych, międzynarodowych firm. Dziękujemy zespołowi AstraZeneca za zaufanie. Ogromnie cieszymy się na naszą dalszą, owocną współpracę” – powiedział Andrzej Mikołajczyk, Managing Director w CA Immo Poland.

„Postępu 14 jest siedzibą AstraZeneca w Warszawie od 2016 roku i jest integralną częścią naszej strategii budowania wspaniałego miejsca do pracy (Great place to Work). Dzięki nowej umowie powiększamy znacząco naszą wielokrotnie nagradzaną powierzchnię biurową, możemy ją w przyszłości rozbudowywać, aby była jeszcze bardziej funkcjonalna i komfortowa dla naszych pracowników. Dalsza obecność w Postępu 14 to również potwierdzenie naszego potencjału do dalszego rozwoju w Polsce” – podkreślił Michał Janik, Warsaw Site Senior Director w AstraZeneca Pharma Poland.

W procesie negocjacji, najemcy doradzała firma CBRE.

Postępu 14 to jeden z najnowocześniejszych biurowców w biznesowej części Mokotowa, oferujący niemal 34 500 mkw. powierzchni na wynajem i 775 podziemnych miejsc parkingowych. Budynek wyróżniają rozwiązania proekologiczne potwierdzone certyfikatem BREEAM Final na poziomie „Excellent”, w tym zasilanie energią wiatrową, kompletna infrastruktura rowerowa, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, energooszczędne windy i oświetlenie oraz wykorzystanie deszczówki do podlewania zieleni i chłodzenia klimatyzacji. Został oddany do użytku w 2015 roku. Dziesięciokondygnacyjny biurowiec, wybudowany na planie litery „H”, cechuje również bardzo duża powierzchnia typowego piętra – wynosząca 4300 mkw. Oprócz przyjaznych i efektywnych przestrzeni do pracy, w biurowcu znajdują się także restauracja, kawiarnia, kantyna, sklep spożywczy, drukarnia oraz drogeria.

Budynek Postępu 14 z lokalizacją  przy skrzyżowaniu ulic Marynarskiej i Postępu, umożliwia dogodny dostęp do licznych połączeń autobusowych oraz tramwajowych oraz m.in. dojazd w 6 minut do międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina czy 15 minut do centrum Warszawy. W pobliżu znajduje się również stacja Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckiej „Warszawa Służewiec”.

W sąsiedztwie obiektu znajdują się liczne punkty usługowe, przychodnie medyczne, instytucje rekreacyjne oraz hotele. Dodatkowo, zlokalizowana po sąsiedzku Galeria Mokotów oferuje dostęp do szerokiej gamy sklepów, kawiarni oraz restauracji.

Oprócz AstraZeneca Poland, wśród najemców biurowca Postępu 14 znajdują się także m.in. Samsung, Ekoenergetyka czy Ikano Bank.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.