Komunikaty PR

CA Immo: AstraZeneca na dłużej i z większym biurem w Postępu 14 w Warszawie!

2021-10-21  |  13:00
Biuro prasowe

 

  • CA Immo podpisało znaczącą umowę przedłużenia i ekspansji z międzynarodową firmą biofarmaceutyczną  AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.
  • W efekcie wynajmu dodatkowych 3000 mkw. powierzchni w warszawskim biurowcu Postępu 14, spółka  powiększy swoją siedzibę do ok. 21 000 mkw. i pozostanie głównym najemcą obiektu przez kolejne pięć lat.

 

Warszawa / Wiedeń. CA Immo podpisało umowę przedłużenia najmu w warszawskim biurowcu Postępu 14. Firma AstraZeneca Pharma Poland zdecydowała się pozostać w obiekcie przez kolejne 5 lat i wynająć dodatkowe 3000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Dzięki temu, warszawska siedziba AstraZeneca będzie liczyła ok. 21 000 mkw., tj. ponad 60% powierzchni całego budynku.

AstraZeneca to jedna z największych firm biofarmaceutycznych na świecie, która dostarcza nowoczesne leki na  choroby stanowiące wyzwania dla współczesnej medycyny. W Polsce jest obecna już od 30 lat i zatrudnia blisko 2300 pracowników. Warszawski oddział firmy, który na Postępu 14 funkcjonuje od 2016 roku, znacząco powiększa się już kolejny raz.

„Tę umowę zawieramy w niespełna rok po zakupie budynku, co utwierdza nas w przekonaniu o słuszności naszej decyzji inwestycyjnej. Postępu 14 jest wysokiej klasy, świetnie zlokalizowanym biurowcem, który niezmiennie spełnia oczekiwania znanych, międzynarodowych firm. Dziękujemy zespołowi AstraZeneca za zaufanie. Ogromnie cieszymy się na naszą dalszą, owocną współpracę” – powiedział Andrzej Mikołajczyk, Managing Director w CA Immo Poland.

„Postępu 14 jest siedzibą AstraZeneca w Warszawie od 2016 roku i jest integralną częścią naszej strategii budowania wspaniałego miejsca do pracy (Great place to Work). Dzięki nowej umowie powiększamy znacząco naszą wielokrotnie nagradzaną powierzchnię biurową, możemy ją w przyszłości rozbudowywać, aby była jeszcze bardziej funkcjonalna i komfortowa dla naszych pracowników. Dalsza obecność w Postępu 14 to również potwierdzenie naszego potencjału do dalszego rozwoju w Polsce” – podkreślił Michał Janik, Warsaw Site Senior Director w AstraZeneca Pharma Poland.

W procesie negocjacji, najemcy doradzała firma CBRE.

Postępu 14 to jeden z najnowocześniejszych biurowców w biznesowej części Mokotowa, oferujący niemal 34 500 mkw. powierzchni na wynajem i 775 podziemnych miejsc parkingowych. Budynek wyróżniają rozwiązania proekologiczne potwierdzone certyfikatem BREEAM Final na poziomie „Excellent”, w tym zasilanie energią wiatrową, kompletna infrastruktura rowerowa, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, energooszczędne windy i oświetlenie oraz wykorzystanie deszczówki do podlewania zieleni i chłodzenia klimatyzacji. Został oddany do użytku w 2015 roku. Dziesięciokondygnacyjny biurowiec, wybudowany na planie litery „H”, cechuje również bardzo duża powierzchnia typowego piętra – wynosząca 4300 mkw. Oprócz przyjaznych i efektywnych przestrzeni do pracy, w biurowcu znajdują się także restauracja, kawiarnia, kantyna, sklep spożywczy, drukarnia oraz drogeria.

Budynek Postępu 14 z lokalizacją  przy skrzyżowaniu ulic Marynarskiej i Postępu, umożliwia dogodny dostęp do licznych połączeń autobusowych oraz tramwajowych oraz m.in. dojazd w 6 minut do międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina czy 15 minut do centrum Warszawy. W pobliżu znajduje się również stacja Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckiej „Warszawa Służewiec”.

W sąsiedztwie obiektu znajdują się liczne punkty usługowe, przychodnie medyczne, instytucje rekreacyjne oraz hotele. Dodatkowo, zlokalizowana po sąsiedzku Galeria Mokotów oferuje dostęp do szerokiej gamy sklepów, kawiarni oraz restauracji.

Oprócz AstraZeneca Poland, wśród najemców biurowca Postępu 14 znajdują się także m.in. Samsung, Ekoenergetyka czy Ikano Bank.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Krakowski budynek V.Offices z dwiema nagrodami European Property Awards Biuro prasowe
2021-12-03 | 14:17

Krakowski budynek V.Offices z dwiema nagrodami European Property Awards

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ai5yPrAuOtjk1EfPNRkg8BuRaIyY?e=rlrNdc V.Offices, po najwyższej w historii polskich inwestycji ocenie zdobytej w ekologicznej certyfikacji BREEAM, święci
Nieruchomości Ceny mieszkań w 7 największych miastach – listopad 2021 r. [RAPORT BIG DATA]
2021-12-03 | 10:00

Ceny mieszkań w 7 największych miastach – listopad 2021 r. [RAPORT BIG DATA]

Listopad był kolejnym miesiącem, w którym eksperci GetHome.pl i RynekPierwotny.pl odnotowali w większości największych miast spadek popytu na nowe mieszkania. Równocześnie
Nieruchomości @Home – skandynawski najem długoterminowy zadebiutuje na początku roku w Gdańsku
2021-12-02 | 12:18

@Home – skandynawski najem długoterminowy zadebiutuje na początku roku w Gdańsku

Zdjęcia budynku: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84ifVcmeRZg4arxak1UQ?e=ov6qKo  Zdjęcia wnętrz: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84ifVdHC8iyX7kwG-gow?e=ux9hMU    Odpowiedzialne

Więcej ważnych informacji

Infrastruktura

Gen. W. Nowak: Powołanie operatora strategicznej sieci bezpieczeństwa może paradoksalnie obniżyć jej odporność na ataki. Ta kwestia wymaga odrębnej ustawy [DEPESZA]

– Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa ma wiele dobrych elementów, ale paru kwestii tam brakuje, m.in. odniesienia do urządzeń internetu rzeczy (IoT), które będą bardzo istotne w sieci 5G – mówi gen. Włodzimierz Nowak, były pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. Jego wątpliwości budzi także pomysł powołania operatora strategicznej sieci bezpieczeństwa. Po pierwsze, tak poważna kwestia powinna zostać uregulowana w odrębnej ustawie. Po drugie, trzeba przeanalizować, czy taki podmiot rzeczywiście przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa państwa. Zdaniem eksperta może być wręcz odwrotnie.

Transport

Problem smogu powrócił jak bumerang w sezonie grzewczym. Trzy śląskie miasta zwarły szyki, żeby walczyć z nim wspólnie

W Polsce smog zabija kilkunastokrotnie więcej osób, niż ginie ich w wypadkach samochodowych. Głównym winowajcą jest niska emisja ze źródeł komunalnych, a w miastach do problemu przyczynia się też transport drogowy i emitowane przez niego spaliny. Problem smogu i zanieczyszczeń powietrza, który dotyczy całej Polski, niczym w soczewce skupia się na Śląsku i wraca jak bumerang w każdym sezonie grzewczym. Dlatego w ramach kampanii „Oddech dla Polski” trzy miasta z tego województwa – Żywiec, Wodzisław Śląski oraz Tarnowskie Góry – łączą siły, żeby walczyć z nim wspólnie i zaangażować mieszkańców w nawet najdrobniejsze działania na rzecz poprawy jakości powietrza.

Finanse

Nowy start w biznesie. Będzie wsparcie dla przedsiębiorców, którzy musieli zamknąć swoje firmy

Strach przed porażką jest jednym z głównych hamulcowych rozwoju przedsiębiorczości. Jak wynika z badania PARP, 41 proc. osób, które widzą szanse biznesowe w swoim otoczeniu, nie decyduje się na otworzenie własnej firmy z powodu tej obawy. Porażka jest jednak ryzykiem wpisanym w każdy biznes i może stanowić ważną lekcję na przyszłość. Tym, którzy mimo niepowodzenia zdecydowali się wrócić na rynek i ponownie rozpocząć działalność gospodarczą, PARP pomaga w ramach projektu „Nowy start”. O wsparcie, dzięki któremu łatwiejszy będzie powrót na rynek, mogą aplikować mikro-, mali i średni przedsiębiorcy.

Firma

Zamek Królewski na Wawelu przygotowuje się do uruchomienia stałej wystawy nowego Skarbca Koronnego. Od grudnia nowym mecenasem jest PGE Polska Grupa Energetyczna

Inauguracja nowego Skarbca Koronnego oraz zakrojone na szeroką skalę działania edukacyjne dotyczące historii Polski, które będą obejmować m.in. cykle warsztatów, zajęcia z historii, publikacje i konkursy – to najważniejsze przedsięwzięcia, które zrealizuje w przyszłym roku Zamek Królewski na Wawelu dzięki wsparciu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Krakowskie muzeum i największy koncern energetyczny na polskim rynku zawarły właśnie umowę o współpracy. To już kolejny z serii patronatów PGE ukierunkowany na propagowanie kultury i polskiego dziedzictwa historycznego.

Teatr

Warszawska Opera Kameralna po premierze „Castor et Pollux”. Prace nad spektaklem rozpoczęły się jeszcze przed pandemią

Premiera opery „Castor et Pollux” skomponowanej przez Jeana-Philippe’a Rameau była długo oczekiwana. Pierwotnie miała mieć miejsce w marcu 2020 roku. Plany Warszawskiej Opery Kameralnej pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Teraz udało się przygotować przedstawienie w międzynarodowym gronie, mimo trudności pandemicznych. – Spektakl zachwyca pięknem głosów i tańców barokowych, a wszystko zostało zrealizowane z ogromną pieczołowitością i atencją do szczegółu. Dzisiaj naprawdę trudno o takie dzieło – mówi Alicja Węgorzewska, śpiewaczka operowa i dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej.