Carlsberg Polska na dłużej w Parku Szczecin Trzebusz
- Savills Investment Management przedłużył umowę na wynajem 15 000 mkw. z Carlsberg Supply Company Polska S.A. w Parku Szczecin Trzebusz. Nowa umowa będzie obowiązywała do 2028 roku.
- Park logistyczny, wchodzący w skład portfolio Savills IM, oferuje łącznie 70 000 mkw. powierzchni i jest obecnie w pełni wynajęty.
15 lutego 2023 roku, Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podpisał umowę przedłużenia najmu w Parku Szczecin Trzebusz z firmą Carlsberg Supply Company Polska S.A., będącą częścią jednego z największych na świecie przedsiębiorstw piwowarskich – Carlsberg Group. Spółka zdecydowała się pozostać w obiekcie przez kolejne 5 lat, wynajmując prawie 15 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.
Gabriela Matysek-Mazurczak, Asset Manager, Savills IM Poland, skomentowała:
„Jestem bardzo zadowolona, że już w pierwszych miesiącach 2023 roku możemy poinformować o tak znaczącej transakcji. Przedłużenie umowy najmu przez Carlsberg Supply Company Polska S.A. jest efektem naszej doskonałej długoletniej współpracy oraz potwierdzeniem wysokiej jakości projektu magazynowego Park Szczecin Trzebusz. Niewątpliwym jego atutem jest położenie – w bliskiej odległości od granicy i z doskonałym dostępem do portu morskiego oraz lotniczego. Tak świetna lokalizacja umożliwia wszystkim naszym najemcom dystrybucję produktów w niezwykle efektywny i szybki sposób – zarówno na terenie Polski, jak i poza nią.”
Marcin Będlin, Warehouse & H&S Manager, Carlsberg Polska, dodał:
„Zdecydowaliśmy się na przedłużenie wynajmu powierzchni magazynowej w Parku Szczecin Trzebusz ze względu położenie magazynu, jego wysoką jakość i naszą dotychczasową, świetną współpracę z firmą Savills IM, która niejednokrotnie wykazała się otwartością na wprowadzanie rozwiązań usprawniających pracę naszego zespołu. Powierzchnia magazynowa, którą wynajmujemy, spełnia oczekiwania Carlsberg Polska dotyczące wielkości dostępnej powierzchni, wyposażenia budynku oraz lokalizacji, która wspiera sprawną dystrybucję naszych produktów na rynku polskim jak i na rynki zagraniczne.”
Park Szczecin Trzebusz to projekt logistyczny, który został oddany do użytkowania w 2019 roku. Obiekt oferuje łącznie 70 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i zlokalizowany jest we wschodniej części Szczecina, w dzielnicy Dąbie przy ul. Cynkowej 12. Atutem jego położenia jest dostęp do bezpośredniego zjazdu z autostrady A6, łączącej Szczecin i Berlin. Nieruchomość jest dobrze skomunikowana także z drogą ekspresową S3, drogą krajową nr 10, Lotniskiem w Goleniowie, położonym ok. 30 km od inwestycji czy portem morskim. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się Podstrefa Szczecin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.
Powierzchnia magazynowa Parku Szczecin Trzebusz składa się z dwóch budynków klasy A. Wyposażona jest oświetlenie LED, ogrzewanie gazowe, instalację tryskaczową, strefę dokową z rampami jak i bramami „0”, monitoring CCTV jak i zaawansowany system zarządzania wjazdem. Przestrzeń może zostać przystosowana zarówno do składowania, jak i lekkiej produkcji. Na terenie inwestycji znajdują się także place manewrowe oraz miejsca parkingowe. Obiekt, wchodzący w skład portfolio Savills IM, posiada certyfikat BREEAM International New Construction.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.