Carlsberg Polska na dłużej w Parku Szczecin Trzebusz
- Savills Investment Management przedłużył umowę na wynajem 15 000 mkw. z Carlsberg Supply Company Polska S.A. w Parku Szczecin Trzebusz. Nowa umowa będzie obowiązywała do 2028 roku.
- Park logistyczny, wchodzący w skład portfolio Savills IM, oferuje łącznie 70 000 mkw. powierzchni i jest obecnie w pełni wynajęty.
15 lutego 2023 roku, Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podpisał umowę przedłużenia najmu w Parku Szczecin Trzebusz z firmą Carlsberg Supply Company Polska S.A., będącą częścią jednego z największych na świecie przedsiębiorstw piwowarskich – Carlsberg Group. Spółka zdecydowała się pozostać w obiekcie przez kolejne 5 lat, wynajmując prawie 15 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.
Gabriela Matysek-Mazurczak, Asset Manager, Savills IM Poland, skomentowała:
„Jestem bardzo zadowolona, że już w pierwszych miesiącach 2023 roku możemy poinformować o tak znaczącej transakcji. Przedłużenie umowy najmu przez Carlsberg Supply Company Polska S.A. jest efektem naszej doskonałej długoletniej współpracy oraz potwierdzeniem wysokiej jakości projektu magazynowego Park Szczecin Trzebusz. Niewątpliwym jego atutem jest położenie – w bliskiej odległości od granicy i z doskonałym dostępem do portu morskiego oraz lotniczego. Tak świetna lokalizacja umożliwia wszystkim naszym najemcom dystrybucję produktów w niezwykle efektywny i szybki sposób – zarówno na terenie Polski, jak i poza nią.”
Marcin Będlin, Warehouse & H&S Manager, Carlsberg Polska, dodał:
„Zdecydowaliśmy się na przedłużenie wynajmu powierzchni magazynowej w Parku Szczecin Trzebusz ze względu położenie magazynu, jego wysoką jakość i naszą dotychczasową, świetną współpracę z firmą Savills IM, która niejednokrotnie wykazała się otwartością na wprowadzanie rozwiązań usprawniających pracę naszego zespołu. Powierzchnia magazynowa, którą wynajmujemy, spełnia oczekiwania Carlsberg Polska dotyczące wielkości dostępnej powierzchni, wyposażenia budynku oraz lokalizacji, która wspiera sprawną dystrybucję naszych produktów na rynku polskim jak i na rynki zagraniczne.”
Park Szczecin Trzebusz to projekt logistyczny, który został oddany do użytkowania w 2019 roku. Obiekt oferuje łącznie 70 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i zlokalizowany jest we wschodniej części Szczecina, w dzielnicy Dąbie przy ul. Cynkowej 12. Atutem jego położenia jest dostęp do bezpośredniego zjazdu z autostrady A6, łączącej Szczecin i Berlin. Nieruchomość jest dobrze skomunikowana także z drogą ekspresową S3, drogą krajową nr 10, Lotniskiem w Goleniowie, położonym ok. 30 km od inwestycji czy portem morskim. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się Podstrefa Szczecin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.
Powierzchnia magazynowa Parku Szczecin Trzebusz składa się z dwóch budynków klasy A. Wyposażona jest oświetlenie LED, ogrzewanie gazowe, instalację tryskaczową, strefę dokową z rampami jak i bramami „0”, monitoring CCTV jak i zaawansowany system zarządzania wjazdem. Przestrzeń może zostać przystosowana zarówno do składowania, jak i lekkiej produkcji. Na terenie inwestycji znajdują się także place manewrowe oraz miejsca parkingowe. Obiekt, wchodzący w skład portfolio Savills IM, posiada certyfikat BREEAM International New Construction.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.