Centrum logistyczno-biurowe Gate One Business Park z nowym najemcą!
Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny działający na rynku nieruchomości komercyjnych, podpisał nową umowę najmu w kompleksie magazynowo-biurowym Gate One Business Park w Warszawie. Najemcą 21 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni w budynku Gate Two, została międzynarodowa firma, świadcząca usługi z zakresu data center. Umowa została zawarta na okres 15 lat.
Gate One Business Park to zlokalizowany w Warszawie kompleks logistyczno-biurowy. Inwestycję tworzą dwa budynki o łącznej powierzchni 40 000 mkw., które można przeznaczyć zarówno na jednostki magazynowe, jak i nowoczesne biura. Infrastruktura parku obejmuje 273 miejsca parkingowe (w tym 20 dla samochodów ciężarowych) oraz 56 ramp załadunkowych i bram wjazdowych. Obiekty położone są przy ul. Modularnej i Działkowej, na terenie warszawskiej strefy przemysłowej, zaledwie 5 km od Międzynarodowego Lotniska Chopina. Ich lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum miasta i dogodny dostęp do obwodnicy Warszawy oraz drogi ekspresowej S8. Wśród najemców centrum, zarządzanego przez Savills Investment Management znajdują się m.in. Mary Kay, Argus, P4, Rajapack, Johnson Health Tech.
Julia Racewicz, Senior Asset Manager, Savills Investment Management, powiedziała:
„W 2019 roku podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu gruntownego remontu jednego z budynków kompleksu i dostosowaniu go do nowoczesnych standardów rynkowych. Wdrożone przez nas rozwiązania zaowocowały pełnym wynajęciem obiektu i rekordową transakcją. Umowa zawarta na 15 lat jest pierwszym tak długim najmem w lokalizacji miejskiej na warszawskim rynku magazynowym. Jest to również jedna z pierwszych tak znaczących (21 000 mkw.) umów najmu zawartych w Polsce z firmą świadczącą usługi z zakresu data center. Rekordowa skala transakcji stanowi dla nas szczególny powód do dumy.”
Podczas transakcji Savills Investment Management reprezentowała firma Panattoni Europe, natomiast najemcy doradzało CBRE.
Kamilla Joszczuk, Associate Director w Dziale Wynajmu Powierzchni Przemysłowo-Logistycznych CBRE, powiedziała:
„Wynajem ponad 20 tys. mkw. na potrzeby data center to jedna z największych tego typu transakcji w Warszawie. Nasz klient poszukiwał powierzchni bardzo specyficznej oraz dostosowanej do potrzeb centrum kolokacji danych, którą znalazł w kompleksie Gate One Business Park. Długoterminowa umowa pokazuje duże zaufanie naszego klienta zarówno do Polski, Warszawy jak i wybranej lokalizacji. Bardzo ważnymi elementami umożliwiającym ulokowanie projektu w kompleksie Gate One Business park były elastyczność wynajmującego oraz otwartość na zrozumienie potrzeb najemcy. Jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem, że mogliśmy reprezentować najemcę w tym procesie.”
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.