Centrum Medyczne Magwise w Wola Retro
Centrum Medyczne Magwise to nowy najemca należącego do firmy Develia warszawskiego biurowca Wola Retro. Specjalizująca się w obszarze zdrowia psychicznego przychodnia zajęła blisko 390 metrów kwadratowych powierzchni na parterze budynku. Wnętrza wyróżnia oryginalny, nowatorski projekt, w którym położono nacisk zarówno na funkcjonalność obiektu, jak i komfort oraz prywatność pacjentów.
Magwise oferuje innowacyjne, nieinwazyjne metody leczenia schorzeń psychicznych za pomocą przezczaszkowej stymulacji magnetycznej (TMS). W trosce o dobre samopoczucie pacjentów placówka została zaprojektowana z zastosowaniem wielu ciekawych rozwiązań wnętrzarskich, takich jak klimatyczne tapety, wbudowane siedziska czy różne rodzaje oświetlenia. Ściany centrum pokryte zostały farbami w ciepłych, przyjaznych kolorach, zawisła też na nich kolekcja obrazów. Meble i stolarkę drzwiową wykonano z drewna o naturalnych barwach. Całość spełnia wszystkie, rygorystyczne wymogi sanitarne dla tego typu obiektów.
- Przychodnia znajduje się w odnowionym budynku Wola Retro, w którym zachowano wiele oryginalnych, modernistycznych detali. Ten styl nadał konkretny kierunek naszemu projektowi. Użyliśmy przepięknej mozaiki - „gorsecików” inspirowanych posadzkami starej Warszawy, co nadało wnętrzu wyrazu i ponadczasowości. Nie zabrakło też innych nowatorskich elementów, takich jak kamienne blaty, symetryczne drewniane panele ścienne, nawiązujące do klasycznych gabinetów, czy owalna lada recepcyjna z wałeczkami. Priorytetem było również zapewnienie najwyższej możliwej szczelności akustycznej gabinetów, by pacjenci mogli czuć się komfortowo i bezpiecznie podczas rozmów z lekarzem. Od początku chcieliśmy, by pomieszczenia centrum były przytulne i stwarzały bezpieczną przestrzeń do przemyśleń i regeneracji. Stąd wybrana paleta beży, którą uzupełniają zielenie, pomarańcze i orzechowe drewno. Zrezygnowaliśmy ze standardowych mebli szpitalnych na rzecz unikatowych, eleganckich mebli tapicerowanych o różnych modelach i odcieniach. Zdecydowanie nie jest to typowa klinika - okazuje się, że można zaprojektować medyczne lokale, nie używając niebieskiego linoleum – mówi Anna Śliwka, architekt i współwłaściciel pracowni 370 STUDIO, która przygotowała projekt placówki.
- Zdecydowaliśmy się na ulokowanie naszej nowej, warszawskiej placówki w biurowcu Wola Retro ze względu na doskonałą, centralną lokalizację, umożliwiającą pacjentom z całego miasta dojazd za pomocą metra oraz licznych linii autobusowych i tramwajowych. Kolejna zaleta to wysoki standard techniczny obiektu i oferowanych powierzchni - wspólnie z pracownią 370 STUDIO byliśmy w stanie zaprojektować tu nowoczesne, przyjazne centrum medyczne, dorównujące najlepszym światowym klinikom oraz zapewniające odwiedzającym maksimum komfortu i prywatności – komentuje Piotr Sulik, prezes firmy Egostim, właściciela marki Magwise.
- Podpisanie umowy z właścicielem placówki, firmą Egostim, jest dowodem na to, że oferowane przez nas elastyczne powierzchnie spełniają oczekiwania nie tylko najemców biurowych, ale odpowiadają również na potrzeby specjalistycznych klientów. W ramach dostępnych przestrzeni do wynajęcia, których pozostało jedynie 3400 m kw., oferujemy zróżnicowane moduły o powierzchni od 300 do 1200 metrów. Możliwości obiektu pozwalają na zaaranżowanie ich zarówno w układzie gabinetowym, jak i mieszanym. Koneserom poszukującym nietuzinkowych rozwiązań proponujemy powierzchnie w historycznej części budynku, gdzie ponadstandardowa wysokość kondygnacji - nawet do 5 metrów - umożliwia realizację niezwykłych miejsc do pracy. Ponadto zachowane elementy oryginalnej cegły, kolebkowe sklepienia, ciekawe kształty okien czy możliwość adaptacji antresoli stanowią dodatkowe atuty obiektu Wola Retro – podkreśla Aneta Czerwińska, Office Leasing Manager w Wola Retro.
Powierzchnia kompleksu Wola Retro wynosi ponad 25 tys. m kw. Użytkownicy mają do dyspozycji m.in. restaurację CityBreak RestoBar oraz fitness klub sieci Zdrofit. Zlokalizowany u zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej biurowiec znajduje się w zasięgu kilku minut pieszo od stacji metra Płocka, licznych przystanków autobusowych i tramwajowych oraz oferuje rozwinięte zaplecze dla rowerzystów. Bliska Wola stała się w ciągu ostatnich kilku lat zagłębiem biznesu - przede wszystkim ze względu na doskonałą komunikację z innymi częściami Warszawy.
***
O DEVELII
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Od 2007 roku Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest również członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Bogate portfolio Develii obejmuje 113 obiektów, w tym 106 projektów mieszkaniowych oraz 7 komercyjnych. W 2021 r. firma wypracowała 911,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 153,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto.
Kontakt dla mediów:
Mariusz Skowronek, Tauber Promotion
698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.