Komunikaty PR

Certyfikat zrównoważonego rozwoju dla świetlików modułowych VELUX Commercial

2024-01-12  |  16:00
Biuro prasowe

W odpowiedzi VELUX Commercial prezentuje innowacyjne rozwiązanie w postaci modułowych świetlików dachowych, które nie tylko wprowadzają naturalne światło do wnętrza budynków, ale także wspierają cele zrównoważonego budownictwa.

 

Modułowe świetliki dachowe VELUX są doskonałym rozwiązaniem dla projektów architektonicznych z zobowiązaniem do zrównoważonego rozwoju. Przyświecająca firmie idea bycia liderem w tej dziedzinie sprawia, że VELUX Commercial dąży do zmiany podejścia do projektowania budynków, kładąc nacisk na stworzenie bardziej komfortowych i energooszczędnych przestrzeni. Jednym z kluczowych atutów modułowych świetlików VELUX jest ich zdolność do efektywnego rozprowadzania światła dziennego wewnątrz pomieszczeń. To nie tylko pozytywny wpływ na jakość życia użytkowników budynków, ale również redukcja konieczności korzystania ze sztucznego oświetlenia, co z kolei przyczynia się do obniżenia zużycia energii.

 

Rozwiązania modułowych świetlików VELUX są zgodne z wieloma renomowanymi systemami certyfikacji, takimi jak BREEAM, LEED, DGNB i WELL Building Standard. Te systemy certyfikacyjne skupiają się nie tylko na kwestiach związanych z energią, ale również na stworzeniu optymalnego klimatu wewnętrznego.

 

Deklaracje środowiskowe produktu (EPD) dla modułowych świetlików VELUX Commercial, zwłaszcza tych z podwójnymi i potrójnymi szybami, są istotnym narzędziem w osiąganiu zgodności ze standardami oceny środowiskowej budynków dla właścicieli obiektów i architektów. EPD analizuje wpływ produktu na środowisko w całym cyklu jego życia, od produkcji po demontaż. Wartość dodaną EPD stanowi także ocena śladu węglowego, potencjału recyklingowego oraz korzyści płynących z procesów spalania tworzyw sztucznych oraz recyklingu metalu i szkła. Modułowe świetliki VELUX wyróżniają się wydajnością recyklingu, która zgodnie z normą EN 17213 wynosi maksymalnie 90% dla wszystkich materiałów.

 

Należy także podkreślić, że modułowe świetliki VELUX są w pełni prefabrykowane, co oznacza, że są efektem odpowiedzialnej produkcji. Ich gotowość do instalacji oraz tworzenie ich dokładnie na wymiar sprawiają, że idealnie wpisują się w koncepcję zrównoważonego projektu architektonicznego, jednocześnie spełniając oczekiwania nowoczesnych standardów ekologicznych. Ich referencyjny okres użytkowania wynosi 30 lat, a moduły są projektowane tak, aby z łatwością można w nich było wymienić szyby, żaluzje czy siłowniki. Profile wykonane z niskoprzewodzącego, wyciskanego kompozytu (zawierającego około 80% włókna szklanego i 20% żywicy poliuretanowej) wyróżniają się bardzo długą żywotnością i dużą wytrzymałością.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.