Certyfikat zrównoważonego rozwoju dla świetlików modułowych VELUX Commercial
W odpowiedzi VELUX Commercial prezentuje innowacyjne rozwiązanie w postaci modułowych świetlików dachowych, które nie tylko wprowadzają naturalne światło do wnętrza budynków, ale także wspierają cele zrównoważonego budownictwa.
Modułowe świetliki dachowe VELUX są doskonałym rozwiązaniem dla projektów architektonicznych z zobowiązaniem do zrównoważonego rozwoju. Przyświecająca firmie idea bycia liderem w tej dziedzinie sprawia, że VELUX Commercial dąży do zmiany podejścia do projektowania budynków, kładąc nacisk na stworzenie bardziej komfortowych i energooszczędnych przestrzeni. Jednym z kluczowych atutów modułowych świetlików VELUX jest ich zdolność do efektywnego rozprowadzania światła dziennego wewnątrz pomieszczeń. To nie tylko pozytywny wpływ na jakość życia użytkowników budynków, ale również redukcja konieczności korzystania ze sztucznego oświetlenia, co z kolei przyczynia się do obniżenia zużycia energii.
Rozwiązania modułowych świetlików VELUX są zgodne z wieloma renomowanymi systemami certyfikacji, takimi jak BREEAM, LEED, DGNB i WELL Building Standard. Te systemy certyfikacyjne skupiają się nie tylko na kwestiach związanych z energią, ale również na stworzeniu optymalnego klimatu wewnętrznego.
Deklaracje środowiskowe produktu (EPD) dla modułowych świetlików VELUX Commercial, zwłaszcza tych z podwójnymi i potrójnymi szybami, są istotnym narzędziem w osiąganiu zgodności ze standardami oceny środowiskowej budynków dla właścicieli obiektów i architektów. EPD analizuje wpływ produktu na środowisko w całym cyklu jego życia, od produkcji po demontaż. Wartość dodaną EPD stanowi także ocena śladu węglowego, potencjału recyklingowego oraz korzyści płynących z procesów spalania tworzyw sztucznych oraz recyklingu metalu i szkła. Modułowe świetliki VELUX wyróżniają się wydajnością recyklingu, która zgodnie z normą EN 17213 wynosi maksymalnie 90% dla wszystkich materiałów.
Należy także podkreślić, że modułowe świetliki VELUX są w pełni prefabrykowane, co oznacza, że są efektem odpowiedzialnej produkcji. Ich gotowość do instalacji oraz tworzenie ich dokładnie na wymiar sprawiają, że idealnie wpisują się w koncepcję zrównoważonego projektu architektonicznego, jednocześnie spełniając oczekiwania nowoczesnych standardów ekologicznych. Ich referencyjny okres użytkowania wynosi 30 lat, a moduły są projektowane tak, aby z łatwością można w nich było wymienić szyby, żaluzje czy siłowniki. Profile wykonane z niskoprzewodzącego, wyciskanego kompozytu (zawierającego około 80% włókna szklanego i 20% żywicy poliuretanowej) wyróżniają się bardzo długą żywotnością i dużą wytrzymałością.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.