Komunikaty PR

Czas na podsumowanie zimy w branży deweloperskiej

2024-03-04  |  11:00

Firmy deweloperskie decydują się na rozpoczęcie zupełnie nowych projektów, czego przykładem jest także Sky Investments. W ramach I etapu premierowej inwestycji Zielone Świerczewo powstanie 8 domów, w ramach 2 budynków szeregowych. Dostępne są 2 typy powierzchni: 121,92 lub 114,92 mkw. Ponadto do każdego lokalu przypisany jest ogród o powierzchni od 42 do 281 mkw. oraz miejsca postojowe. Budowa już trwa.

Coraz dłuższe i cieplejsze dni sprzyjają spotkaniom pokazowym, zwłaszcza, kiedy można zobaczyć gotowe lokale, zweryfikować standard części wspólnych, czy poznać dokładniej okolicę osiedla. Jednym z deweloperów, który nie narzeka na brak zainteresowania jest More Place, posiadający w ofercie Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu. – Zaglądają do nas zarówno klienci, którzy chcą kupić jeden z ostatnich gotowych domów, jak i tacy, którzy planują wybrać lokal z odbiorem na przyszły rok, a takie też mamy w ofercie. Jesteśmy też na etapie ich budowy. Wkrótce prace murarskie – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

W granicach miasta Poznania można wybrać ciekawe projekty mieszkaniowe. Symfonia Ptasia 28, Jasielska 8c – to aktualne propozycje dewelopera Grupa Inwest. Pierwsza z nich znajduje się w dzielnicy Grunwald i będzie liczyć sześć kondygnacji, w tym 118 mieszkań. „Jasielska 8c” to osiedle budowane w popularnej dla poznaniaków lokalizacji, czyli na Podolanach. Powstanie przyjazne i komfortowe osiedle z ponad 370 mieszkaniami w dwóch etapach. Etap 1 z zakończeniem budowy na grudzień 2024 posiadać będzie 166 mieszkań w 1 budynku, etap 2 to dwa budynki o łącznej liczbie mieszkań 208.

Zima jest początkiem prac związanych z realizacją I etapu projektu Grunwald Park. Ta debiutująca inwestycja spółki EBF Development powstanie w Poznaniu, przy ulicy Wieruszowskiej. – Jako pierwsze zrealizowane zostaną 2 segmenty wielorodzinne. Łącznie 147 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 26 do 84 mkw. Planowane zakończenie budowy tego etapu to grudzień przyszłego roku - mówi Agata Nowaczyk z biura sprzedaży EBF Development. Ponadto już niedługo deweloper rozpocznie procedurę związaną z odbiorami lokali projektu Apartamenty Bergera. Budynek składa się z 2 segmentów obejmujących 134 mieszkania i apartamenty o powierzchni od 33 do 131 mkw. Z kolei przy ulicy Jasielskiej powstaje 10 budynek popularnego osiedla Reduta Nowe Podolany.

 

Z kolei w północno-wschodniej części Poznania inwestycja deweloperska o nazwie Rynek Wschodni właśnie się zakończyła. Przy ulicy Głównej powstał kameralny budynek z 47 mieszkaniami, w tym dwa są wolne. Lokal nr M44 można podzielić na 2 niezależne mini kawalerki, każda z osobną łazienką oraz salonem z aneksem kuchennym. To będzie odpowiednia propozycja dla klienta inwestycyjnego. Natomiast apartament o powierzchni 132 mkw. to gwarancja komfortu dla kogoś, kto poszukuje większej przestrzeni.

 

Zaglądamy na budowy na obrzeżach Poznania

Poznaniacy, poszukując nowego mieszkania bądź domu, chętnie zaglądają na przedmieścia, ponieważ oferta ze strony deweloperów jest tutaj równie bogata i zdecydowanie łatwiej o pożądany dziś zielony ogród lub taras.

W podpoznańskim Błażejewie deweloper KM Building realizuje V etap inwestycji Rodzinny Zakątek. Część domów jest już gotowa, a w pozostałych trwają prace wykończeniowe. - Oferujemy domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 74 i 92 mkw., a w cenie 465.000 oraz 550.000 zł brutto. Wszystkie w podwyższonym standardzie deweloperskim. Nasze kompleksowo zaprojektowane osiedle gwarantuje spokój i ciszę, a każdy mieszkaniec otrzymuje m.in. własny ogródek czy miejsca postojowe. Lokalizacja projektu to potencjał do prowadzenia aktywnego, zdrowego trybu życia przy jednoczesnym komforcie wynikającym z bliskości poznańskiej aglomeracji - wskazuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

W podpoznańskim Zalasewie trwa realizacja II etapu projektu Leśne Tarasy. Powstaną 32 mieszkania o powierzchni od 25,53 do 96,64 mkw., a wśród nich kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. – Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Aktualnie trwają prace zbrojeniowe oraz wylewane są stropy pierwszego piętra – informuje Krzysztof Fludra prezes firmy Fludra Development. Wszystkie mieszkania będą wykończone w standardzie deweloperskim, a zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2025 roku.

W podpoznańskiej Murowanej Goślinie trwa rozbudowa osiedla o nazwie Nowa Murowana. Do oferty trafił kameralny budynek B z 14 mieszkaniami, o powierzchniach 46 - 79 mkw. – Prowadzimy prace związane z fundamentami – informuje Patrycja Waligóra z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana. Spółka realizuje też osiedle Nowe Szczytniki w gminie Kórnik. Tutaj prace też trwają.

Podsumowując, firmy deweloperskie mają za sobą zimę pełną pracy, a teraz czas na wiosnę, która zawsze stanowi ożywienie. Będzie to widoczne także w biurach sprzedaży i podczas spotkań pokazowych, którym wiosenna aura sprzyja. Przed nami Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu, więc w branży znów się wiele dzieje, co ostatnio jest naturalne.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wysyp ogłoszeń na rynku najmu, ale castingi na lokatorów jeszcze się zdarzają Biuro prasowe
2024-05-24 | 09:30

Wysyp ogłoszeń na rynku najmu, ale castingi na lokatorów jeszcze się zdarzają

– Szukałam ostatnio kawalerki. Nie musiałam nawet negocjować ceny, od razu dostałam świetną ofertę – opowiada Magdalena Jakubiak z Olsztyna. Od kilku miesięcy sytuacja na
Nieruchomości Murapol Helio – nowa inwestycja mieszkaniowa na toruńskim Jarze
2024-05-24 | 08:00

Murapol Helio – nowa inwestycja mieszkaniowa na toruńskim Jarze

Grupa Murapol, jeden z wiodących ogólnopolskich deweloperów mieszkaniowych, wraca do Torunia z kolejnym nowoczesnym projektem mieszkaniowym. Murapol Helio powstanie przy ul.
Nieruchomości W kwietniu budownictwo mieszkaniowe z wyraźną korektą wiosennego optymizmu
2024-05-23 | 15:00

W kwietniu budownictwo mieszkaniowe z wyraźną korektą wiosennego optymizmu

Najnowsza informacja GUS, publikująca wstępne dane budownictwa mieszkaniowego w kwietniu oraz czterech pierwszych miesiącach bieżącego roku, nie potwierdziła silnego sygnału ożywienia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

European Financial Congress 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Coraz bliżej powstania świadomej sztucznej inteligencji. Potrzebne są działania zapobiegające niewłaściwemu jej wykorzystaniu

O sztucznej inteligencji mówi się już coraz częściej w kontekście możliwości i zagrożeń, jakie przyniesie powstanie globalnej sztucznej inteligencji. To model, który byłby zdolny do myślenia takiego, jakim cechuje się człowiek, ale jego możliwości obliczeniowe przewyższałyby możliwości ludzkiego mózgu kilka milionów razy. Rodzi to uzasadnione obawy o bezpieczeństwo, stąd postulat, by uczestnicy rynku składali przysięgę na wzór przysięgi Hipokratesa. Zgodnie z nią mieliby dbać o to, by zastosowania technologii miały wymiar etyczny. Zdaniem ekspertów potrzebnych jest też więcej szczegółowych regulacji.

Bankowość

Zapóźnienie w transformacji może obniżyć konkurencyjność całej gospodarki. Konieczne przyjęcie ustawy o ochronie klimatu

– Biznes jest gotowy na Fit for 55 i co ciekawe, banki też są na to gotowe. Natomiast niegotowe są polskie regulacje i polska energetyka. Tym, co jest nam teraz w Polsce potrzebne, są dobre strategie i dobre planowanie – ocenia Ilona Jędrasik, nowa prezes zarządu Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Jak wskazuje, polska energetyka musi zdecydowanie przyspieszyć z transformacją w kierunku odnawialnych źródeł, ponieważ w scenariuszu business as usual konsekwencją może być spadek konkurencyjności całej krajowej gospodarki.

Transport

CPK nadal pod znakiem zapytania. Wyzwaniem jest nie tylko budowa lotniska, ale także sieci kolejowej

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) pod znakiem zapytania. Nowy rząd wciąż przeprowadza audyty. Budowa, zapowiadana jako największe przedsięwzięcie infrastrukturalne w historii, to nie tylko plan potężnego lotniska między Warszawą a Łodzią, ale także obejmująca cały kraj przebudowa sieci kolejowej. – Powinniśmy obniżać temperaturę sporu wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego i przechodzić do konkretnych, bardziej operacyjnych decyzji – ocenia Michał Litwin dyrektor generalny Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.