Komunikaty PR

Czas na poznańskie Targi Mieszkań i Domów

2024-03-05  |  08:00

W weekend 16 i 17 marca w Poznaniu odbędzie się wiosenna edycja Targów Mieszkań i Domów. Z pewnością firmy deweloperskie wiele sobie obiecują po tym wydarzeniu, pomimo zakończonego programu „Bezpieczny Kredyt 2 procent”. Chętnych do zakupu nieruchomości nadal nie brakuje, a firmy deweloperskie na to zapotrzebowanie odpowiadają atrakcyjną ofertą. Dlatego w marcu warto odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie. Do dyspozycji gości targowych będzie hala nr 3 na MTP, w sobotę w godz. 10-17, a w niedzielę 10-16.

 

- Wiosenna edycja to ponad 100 wystawców z branży deweloperskiej i nie tylko. Wśród wystawców pojawią się m.in. Ataner, Art.Bud, EBF Development, Colian Developer, Grupa Inwest, Konimpex-Invest, Linea, Masterm, Nickel Development. Znów zostanie przygotowana atrakcyjna Strefa Wirtualnych Spacerów 3DEstate oraz Strefy Zakupu i Finansów oraz towarzysząca Targom Nieruchomości Inwestycyjnych INRE- Strefa Inwestycji. Będzie można się dowiedzieć, jak najkorzystniej zakupić nieruchomość, jak ją sfinansować oraz poznać specyfikę nieruchomości inwestycyjnych z wielu zakątków świata. - mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres. Targi odbędą się tak jak zawsze, na MTP, przy ulicy Głogowskiej 14 w Poznaniu, a konkretnie – w hali nr 3. Targi odbędą się tak jak zawsze, na MTP, przy ulicy Głogowskiej 14 w Poznaniu, a konkretnie – w hali nr 3. W sobotę 16 marca wystawcy będą dostępni w godz. 10 – 17, z kolei w niedzielę wydarzenie będzie trwać w godz. 10-16. Bilety są dostępne w cenie 10 zł, a po rejestracji – nawet za darmo. Szczegóły na stronie poznan.targimieszkan.pl.

 

Jednym z tych deweloperów, którego stoisko z pewnością warto odwiedzić jest EBF Development. Firma posiada ponad 30-letnie doświadczenie, na dodatek była wielokrotnie nagradzana w branżowych rankingach oraz konkursach. - Aktualnie realizujemy w Poznaniu budynek nr 10 osiedla Reduta Nowe Podolany oraz przygotowujemy się do odbiorów w Apartamentach Bergera na Wildzie. W obu inwestycjach mamy dosłownie ostatnie mieszkania w sprzedaży. Naszą poznańską ofertę uzupełnia najnowszy projekt, czyli Grunwald Park. W ramach I etapu proponujemy 147 mieszkań o powierzchniach od 26 do 84 mkw. i terminem realizacji już na koniec przyszłego roku. - mówi Agata Nowaczyk z biura sprzedaży EBF Development. Podczas targów deweloper zaprezentuje również inwestycję zielonogórskie oraz debiutujące w Szczecinie osiedle Natur Park Apartamenty.

 

Jednym z najbardziej znanych i cenionych deweloperów, który potwierdził swój udział w Targach Mieszkań i Domów w Poznaniu jest Grupa Inwest. Symfonia Ptasia 28, Jasielska 8c – to aktualne propozycje dewelopera. Pierwsza z nich znajduje się w dzielnicy Grunwald i będzie liczyć sześć kondygnacji, w tym 118 mieszkań. „Jasielska 8c” to osiedle budowane w popularnej dla poznaniaków lokalizacji, czyli na Podolanach. Powstanie przyjazne i komfortowe osiedle z ponad 370 mieszkaniami w dwóch etapach. Etap 1 z zakończeniem budowy na grudzień 2024 posiadać będzie 166 mieszkań w 1 budynku, etap 2 to dwa budynki o łącznej liczbie mieszkań 208.

Podczas marcowego wydarzenia znów będzie można zajrzeć na poznańskie przedmieścia, gdzie ceny są niższe albo w tej samej kwocie można kupić większe mieszkanie, czy nawet dom. Podobnie jak w poprzednich edycjach, poznamy ofertę inwestycji Nowa Murowana. W związku z dużym zainteresowaniem inwestycją, deweloper zdecydował o premierze nowego etapu, tj. budynku B. Znajdzie się tutaj 14 lokali mieszkalnych o powierzchni od 46 do 79 mkw. Oznacza to, że nabywcy mogą wybierać mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, zarówno z ogródkami, jak i balkonami. Ceny mieszkań zaczynają się od 7100 zł brutto/ mkw. Deweloper jednocześnie realizuje drugi projekt, w podpoznańskiej gminie Kórnik. Nowe Szczytniki to 2-poziomowe mieszkania o powierzchni 80 i 92 mkw., w kameralnej zabudowie w Szczytnikach.

 

Czas na ożywienie w branży

Marcowe Targi Mieszkań i Domów to zawsze ważny moment z uwagi na to, że wprowadza sporo ożywienia w branży. Tak będzie i tym razem, ponieważ po zakończonym programie „Bezpieczny Kredyt 2 procent” klienci często już nie czekają na kolejne ruchy rządu i decydują się na zakup nieruchomości nawet bez wsparcia. – Zaglądają do nas zarówno klienci, którzy chcą kupić jeden z ostatnich gotowych domów, jak i tacy, którzy planują wybrać lokal z odbiorem na przyszły rok, a takie też mamy w ofercie. Jesteśmy też już na etapie ich budowy – informuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

Warto też podkreślić, że deweloperzy nie zatrzymują się z inwestycjami, ponieważ okoliczności na rynku – mimo rosnących kosztów realizacji, a co za tym idzie finalnie wybudowanego metra kwadratowego – są raczej dobre. Swoją premierę niedawno miała inwestycja Zielone Świerczewo od Sky Investments. W I etapie powstanie 8 domów, w ramach 2 budynków szeregowych, o powierzchni 121,92 i 114,92 mkw. Mocno zaawansowana jest budowa I etapu projektu Junique od spółki art.Locum, gdzie zostały ostatnie mieszkania.

Deweloperzy zapraszają nie tylko na Targi Mieszkań i Domów, ale też na spotkania pokazowe na inwestycji, Warto wybrać się na nowe osiedle by zobaczyć stan zaawansowania prac budowlanych. – Zapraszamy do Rodzinnego Zakątka w gminie Kórnik. Nasze biuro zlokalizowane jest na terenie inwestycji, więc spotkanie można połączyć z obejrzeniem naszej oferty, tym bardziej, że część lokali z V etapu osiedla jest gotowych. To także możliwość „przymiarki” do powierzchni czy funkcjonalności. Proponujemy domy w zabudowie szeregowej o metrażu 74 i 92 mkw. i cenie odpowiednio 465 i 550 tysięcy zł – informuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Inwestycje mieszkaniowe w budowie to oczywiście także miejscowości powiatu poznańskiego. W popularnym Zalasewie spółka Fludra Development wprowadziła do sprzedaży II etap projektu Leśne Tarasy. Kontynuowana jest realizacja nowoczesnego budynku wielorodzinnego z atrakcyjną fasadą, tarasami oraz dużymi oknami. Powstaną 32 mieszkania o powierzchni od 25,53 do 96,64 mkw. Właściciele lokali na parterze otrzymają do dyspozycji ogródek, a pozostałe lokale - balkony, tarasy lub loggie. Będę również miejsca postojowe naziemne – po 2 na lokal. Ceny rozpoczynają się od 8731 zł brutto za mkw. a termin zakończenia to III kwartał przyszłego roku.

Dla osób marzących o zakupie nieruchomości wiosna może być dobrym momentem. Warto skorzystać z możliwości porównania ofert na targach mieszkaniowych, spotkać się z przedstawicielami biur sprzedaży także po wydarzeniu i wybrać właściwie. To też okazja, by „uciec” przed podwyżkami, które niechybnie nadejdą.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy stawiają na współpracę z samorządami Biuro prasowe
2024-04-19 | 12:00

Deweloperzy stawiają na współpracę z samorządami

18 kwietnia br. w Łodzi odbyło się jedno z największych wydarzeń branży mieszkaniowej tego roku - ogólnopolska konferencja “Miasta i Deweloperzy”, organizowana przez
Nieruchomości Baltisse i Straco Real Estate nabywają większościowe udziały w SPEEDWELL
2024-04-18 | 11:00

Baltisse i Straco Real Estate nabywają większościowe udziały w SPEEDWELL

Straco Real Estate i Baltisse ogłosiły zakończone sukcesem nabycie większościowego pakietu udziałów w SPEEDWELL, wiodącym deweloperze z siedzibą w Rumunii. To strategiczne
Nieruchomości “Chcemy ratować więcej zabytków”. Grochowski pisze list do polskich władz
2024-04-18 | 01:00

“Chcemy ratować więcej zabytków”. Grochowski pisze list do polskich władz

Rewitalizacje wskrzeszają zrujnowane i zapomniane obiekty, ratują to, co stare oraz nadają zabytkom pełne blasku nowe życie. Wbrew powszechnej opinii nie chodzi tu tylko o remonty, czy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Ponad 70 proc. budynków w Polsce wymaga gruntownej modernizacji. 1 mln zł trafi na granty na innowacje w tym obszarze

Ograniczenie zużycia energii w budynkach to jeden z najbardziej efektywnych ekonomicznie sposobów redukcji emisji dwutlenku węgla. Tymczasem w Unii Europejskiej zdecydowana większość budynków mieszkalnych wymaga poprawy efektywności energetycznej. Innowacji, które mają w tym pomóc, poszukuje ING Bank Śląski w piątej edycji swojego Programu Grantowego dla start-upów i młodych naukowców. Najlepsi mogą liczyć na zastrzyk finansowania z przeznaczeniem na rozwój i komercjalizację swojego pomysłu. Budżet Programu Grantowego ING to 1 mln zł w każdej edycji.

Infrastruktura

Branża infrastrukturalna szykuje się na inwestycyjny boom. Projektanci i inżynierowie wskazują na szereg wyzwań w kolejnych latach

W kolejnych latach w polskiej gospodarce ma być odczuwalne przyspieszenie realizacji inwestycji infrastrukturalnych. Ma to związek z finansową perspektywą unijną na lata 2021–2027 i odblokowaniem środków z KPO. To inwestycje planowane na dziesiątki albo nawet na setki lat, a w dyskusji dotyczącej takich projektów często pomijana jest rola projektantów i inżynierów. Przedstawiciele tych zawodów wskazują na szereg wyzwań, które będą rzutować na planowanie i realizowanie wielkich projektów infrastrukturalnych. Do najważniejszych zaliczają się m.in. relacje z zamawiającymi, coraz mniejsza dostępność kadr, konieczność inwestowania w nowe, cyfrowe technologie oraz unijne regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju w branży budowlanej.

Konsument

Techniki genomowe mogą zrewolucjonizować europejskie rolnictwo i uodpornić je na zmiany klimatu. UE pracuje nad nowymi ramami prawnymi

Techniki genomowe (NTG) pozwalają uzyskiwać rośliny o większej odporności na susze i choroby, a ich hodowla wymaga mniej nawozów i pestycydów. Komisja Europejska wskazuje, że NTG to innowacja, która może m.in. zwiększyć odporność systemu żywnościowego na zmiany klimatu. W tej chwili wszystkie rośliny uzyskane w ten sposób podlegają tym samym, mocno wyśrubowanym zasadom, co GMO. Dlatego w ub.r. KE zaproponowała nowe rozporządzenie dotyczące roślin uzyskiwanych za pomocą technik genomowych. W lutym br. przychylił się do niego Parlament UE, co otworzyło drogę do rozpoczęcia negocjacji z rządami państw UE w Radzie. Wątpliwości wielu państw członkowskich, również Polski, budzi kwestia patentów NGT pozostających w rękach globalnych koncernów, które mogłyby zaszkodzić pozycji europejskich hodowców.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.