Komunikaty PR

Czy rynek nieruchomości jest gotowy na pokolenie Z?

2021-04-27  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Temat Generacji Z coraz częściej porusza się w kontekście różnic pokoleń – jednak nie powinno nas to dziwić. Przedstawiciele tej generacji coraz liczniej meldują się na rynku pracy. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości będą dysponować swoimi oszczędnościami, które ulokują w różne inwestycje – w tym oczywiście także na rynku nieruchomości. Jakie są ich potrzeby i oczekiwania wobec deweloperów? 

Czas to pieniądz, a kawa to rozmowa 

Pokolenie Z żyje w ciągłym ruchu. Niezwykle ważną dla nich kwestią jest lokalizacja ich miejsca zamieszkania. Ta generacja nie lubi czekać, przez co nieprzychylnie patrzy na inwestycje położone na przedmieściach czy w dzielnicach oddalonych od centrum. Wiążą się one z ciągnącymi się podróżami komunikacją miejską bądź autem. 

Dobra lokalizacja jest zarazem gwarancją licznych miejsc, w których mogą rozwijać swoje życie towarzyskie: kawiarni, restauracji czy popularnych placów miejskich. Relacje społeczne stanowią dla „Zetek” jedną z najważniejszych kwestii ich codziennego życia. Wynika to z faktu, że wychowywali się w dobie internetu i nowych technologii, które znacznie ułatwiały komunikację ze znajomymi. Z biegiem lat chęć do utrzymywania relacji się nie zmniejszyła, jedynie zmieniły się miejsca, w których spędzają swój wolny czas.

Wolność i swoboda

Kolejną z charakterystycznych cech pokolenia Z jest ich niechęć do przywiązywania się do jednego miejsca. Cenią sobie swobodę, dlatego chcą pozostawać elastyczni i mobilni. Bardzo często decydują się na wynajem zamiast na kupno mieszkania. Jeśli w grę wchodzi zakup nieruchomości, to najczęściej to ich rodzice podejmują decyzję o zapewnieniu dzieciom dobrego startu. Część młodych oczywiście przekonuje się do posiadania własnego mieszkania. Jednak ze względu na brak doświadczenia w tego typu transakcjach oczekują oni transparentnej oferty i przeprowadzenia przez cały proces krok po kroku. 

Design i solidność

Kwestią, na którą zwraca uwagę większość reprezentantów generacji Z, jest dobry design. Niezwykle istotną dla nich sprawą jest solidność i estetyka wykonania rzeczy, z których korzystają i którymi się otaczają. Oczywiście tyczy się to także rynku nieruchomości – wyglądu inwestycji i wystroju wnętrz.

Jedną z naszych najczęściej wybieranych inwestycji wśród pokolenia Z jest Pixel House. Nasi klienci cenią sobie niecodzienny design budynku, który na stałe wpisał się już w świadomość wrocławian, ale także dobrą infrastrukturę komunikacyjną czy bliskość terenów zielonych połączonych z atrakcjami centrum miasta – komentuje Tomasz Bednarek z WPBM „Mój Dom" S.A.

Innowacje na rynku

Rynek nieruchomości jest niezwykle dynamiczny i dostosowuje się do bieżących trendów oraz potrzeb. Mocno obrazuje to przykład coraz częściej pojawiających się na inwestycjach technologii smart – umożliwiających efektywne i łatwe zarządzanie nieruchomością. Silnie kształtuje się także rynek transakcji inwestycyjnych, a to wszystko przekłada się na jeszcze większą liczbę ofert dla pokolenia Z.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.