Develia oddaje mieszkania w inwestycji Przy Alejach
Firma deweloperska Develia uzyskała pozwolenia na użytkowanie i rozpoczęła przekazywanie mieszkań w III etapie osiedla Przy Alejach na Zaspie. Projekt przy ulicy Majewskich cechuje kameralny charakter – w inwestycji zrealizowano 48 lokali o powierzchniach od 43 do 90 metrów kwadratowych.
Dzięki dużym, przeszklonym balkonom mieszkańcy wyższych pięter będą mogli cieszyć się widokiem na Park Millenium Gdańska. Nie zabrało nowinek technologicznych – w stolarce okiennej deweloper zamontował niskoemisyjne szyby o ograniczonej przepuszczalności energii. Nabywcy mają też możliwość zamawiania wind poprzez aplikację w telefonie, co przydaje się np. podczas prac wykończeniowych i przeprowadzek. Do wszystkich lokali przypisane są balkony lub ogródki z tarasami. Podziemna hala garażowa, oprócz miejsc postojowych dla samochodów, mieści także kilkadziesiąt schowków na jednoślady.
Jedną z największych zalet projektu jest lokalizacja w pasie nadmorskim Gdańska. Plaża i molo w Brzeźnie oddalone są od osiedla niewiele ponad 1,5 km. W zasięgu krótkiego spaceru znajdują się również aż trzy gdańskie parki – Ronalda Reagana, Jana Pawła II oraz Millenium Gdańska wraz z placami zabaw, ścieżkami rowerowymi, trasami spacerowymi i strefami rekreacji. W okolicy funkcjonują liczne sklepy, szkoły, przedszkola i placówki ochrony zdrowia.
Zaspa cieszy się bardzo dobrą infrastrukturą komunikacyjną. Kursują tu liczne linie autobusowe i tramwajowe oraz Szybka Kolej Miejska. Aleja Rzeczypospolitej oraz Aleja Jana Pawła II zapewniają szybki dojazd do wszystkich części Trójmiasta. Nowy Tunel pod Martwą Wisłą znajdujący się w pobliskiej Letnicy pozwala na szybki dojazd do głównych tras drogowych S6, S7 oraz autostrady A1.
- Inwestycje zlokalizowane w pasie nadmorskim Gdańska zawsze należały do naszych sprzedażowych hitów. Okoliczne tereny są gęsto zabudowane i projektów o równie korzystnej lokalizacji nie powstanie już zbyt wiele. Realizowane tu mieszkania kupowane się nie tylko na własne potrzeby, ale często również na wynajem lub w charakterze apartamentów wakacyjnych. Nie inaczej było w przypadku osiedla Przy Alejach – wszystkie lokale zostały tu szybko sprzedane – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Wśród innych aktualnie realizowanych przez Develię inwestycji w Gdańsku można wymienić Osiedle Latarników na Letnicy, Baltea Apartments na Przymorzu, Via Flora na Chełmie, Marinus w Brzeźnie, Szmaragdowy Park na Łostowicach, Ujeścisko Vita oraz Przemyska Vita (Ujeścisko) oraz Południe Vita (Orunia Górna).
Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 101 etapów inwestycyjnych - to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.