Komunikaty PR

Develia przekazuje mieszkania w VI etapie osiedla Grzegórzecka 77

2024-01-17  |  12:20

Develia uzyskała pozwolenie na użytkowanie i rozpoczęła przekazywanie nabywcom mieszkań w VI etapie osiedla Grzegórzecka 77 realizowanego na krakowskich Grzegórzkach. W jego ramach powstało 115 mieszkań o powierzchni od 29 do 94 m kw. oraz 7 lokali usługowych. 99 proc. spośród nich zostało już sprzedanych. 

– Grzegórzecka 77 to jedna z naszych najpopularniejszych inwestycji w Krakowie, czego dowodem jest fakt, że w sprzedaży pozostało nam zaledwie 10 proc. oferowanych mieszkań w etapach VI-VIII. Nabywcy doceniają przede wszystkim cichą i spokojną okolicę, bliskość Starego Miasta, Kazimierza, Bulwarów Wiślanych oraz rozbudowaną infrastrukturę lokalną. Zdecydowaną większość codziennych spraw można tu załatwić bez korzystania z samochodu – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

W aktualnej ofercie dostępne jest ostatnie mieszkanie, które zostało wybudowane w VI etapie inwestycji oraz 28 lokali w ramach kolejnych dwóch etapów. Zostaną ukończone odpowiednio w II i III kwartale 2024 roku. Projekt architektoniczny Grzegórzeckiej 77 opracowała pracownia SARAN Architekci, a generalnym wykonawcą była firma Expres-Konkurent.

Oprócz dogodnej lokalizacji osiedle Grzegórzecka 77 wyróżnia nowoczesna i elegancka architektura o strukturze kaskadowej, dzięki której część mieszkań dysponuje rozległymi zielonymi tarasami. Wszystkie pozostałe lokale są z balkonami lub ogródkami. Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji podziemną halę garażową z wydzieloną przestrzenią na rowery i komórkami lokatorskimi oraz naziemne stanowiska postojowe. Dodatkowym udogodnieniem są stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicają alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność oraz place zabaw tworzące przyjazne miejsce dla odpoczynku i rekreacji dla wszystkich mieszkańców.

Grzegórzki to jedna z najbardziej pożądanych przez krakowian lokalizacji mieszkaniowych – mimo centralnego położenia dzielnicy udało się zachować spokojny, zielony charakter. W okolicy znajduje się wiele sklepów, galerii handlowych (Galeria Kazimierz, C.H. M1 i Galeria Krakowska), punktów usługowych, placówek medycznych i uczelni wyższych. W bezpośrednim sąsiedztwie działają cztery żłobki, dwa przedszkola, szkoła podstawowa i publiczny, nowoczesny plac zabaw. Dużym atutem jest także bliskość Starego Miasta i Kazimierza – odległość do Rynku Głównego to zaledwie 2 km, którą można pokonać w trakcie kilkunastominutowego spaceru. Natomiast Bulwary Wiślane dzieli zaledwie 230-metrowy dystans od Grzegórzeckiej 77. W pobliżu osiedla powstaje także Park Grzegórzecki, który będzie idealnym miejscem na sąsiedzkie pikniki.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej, które przekazały dotychczas 12 projektów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, składających się z 28 etapów inwestycyjnych, w których powstało ponad 3500 mieszkań.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.