Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu Przemyska Vita
Develia wprowadziła do oferty mieszkania z II etapu osiedla Przemyska Vita na gdańskim Ujeścisku. W jego ramach powstanie 256 lokali. Inwestycja wyróżnia się wieloma udogodnieniami, w tym m.in. urozmaiconą strefą rekreacyjną z placami zabaw, tyrolką, wybiegiem dla psów, stołami piknikowymi czy torem do dysk-golfa. Budowa rozpocznie się w marcu br., a jej zakończenie planowane jest w IV kwartale 2025 roku.
Osiedle Przemyska Vita położone jest przy ulicy Przemyskiej 37 na terenie gdańskiego Ujeściska. W ramach drugiego, a zarazem ostatniego etapu inwestycji do sprzedaży wprowadzono 256 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od ponad 29 do blisko 120 m kw. Powstaną łącznie cztery budynki wielorodzinne oraz pięć dwupoziomowych willi miejskich, w których zaprojektowano po cztery lokale z ogródkami oraz dużymi balkonami.
– Osiedle Przemyska Vita jest jednym z naszych topowych projektów w Gdańsku. Inwestycja została bardzo dobrze przyjęta przez klientów. Z puli pierwszego etapu sprzedaliśmy już około 80% oferty, a do wyboru pozostały 34 lokale. Jesteśmy przekonani, że wprowadzany teraz do oferty drugi etap wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie. Tym bardziej, że właśnie tutaj realizowanych będzie większość udogodnień zaplanowanych na terenie osiedla. Przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z rozległych terenów rekreacyjnych otoczonych zielenią. Nabywców przyciąga również atrakcyjna lokalizacja z rozbudowaną infrastrukturą komunikacyjną oraz bliskość publicznych terenów zielonych. Jednocześnie bardzo szeroka oferta funkcjonalnych mieszkań o różnorodnych metrażach dopasowana jest do preferencji szerokich grup nabywców - singli, młodych par, rodzin z dziećmi oraz osób inwestujących w lokale na wynajem – podkreśla Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.
Aż około 40% osiedla przeznaczono pod tereny zielone. Zaplanowano bardzo dużo nasadzeń, w tym wiele dorodnych drzew. W zieleń wkomponowano zjazd linowy - tyrolkę, która uatrakcyjni czas spędzany na świeżym powietrzu. Zaprojektowano dwa place zabaw, polanę do jogi, gry w klasy, ławeczki, a także stolik do szachów. Aktywną rekreację umożliwi siłownia zewnętrzna, tor do dysk-golfa, zjeżdżalnia na skarpie czy boisko do gry w bule. Odpoczynek i relaks umilą ogrody deszczowe, leżaki oraz grill z paleniskiem oraz stołami piknikowymi. Zaplanowano również wybieg dla psów.
Do użytku mieszkańców oddane zostaną stojaki rowerowe oraz wózkarnia. Dla samochodów przygotowane będą miejsca w garażu podziemnym oraz na parkingu zewnętrznym, w tym częściowo zadaszonym.
Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z resztą aglomeracji trójmiejskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie, wzdłuż ulicy Nowa Warszawska, przebiega linia tramwajowa. Sprawne połączenia z innymi dzielnicami zapewnia również oddalona o zaledwie kilka minut jazdy obwodnica Trójmiasta. W pobliżu inwestycji znajduje się park leśny na Kozaczej Górze wraz z popularną platformą widokową, ścieżkami spacerowymi, trasami rowerowymi, placem zabaw i wybiegiem dla psów. Najbliższe otoczenie oferuje rozbudowaną infrastrukturę usługowo – handlową oraz edukacyjną ze szkołami i przedszkolami.
Develia rozpocznie budowę II etapu osiedla w marcu br., a uzyskanie pozwolenia na użytkownie planowane jest na koniec 2025 r.
O DEVELII
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 52 osiedla, składające się w sumie ze 138 etapów inwestycyjnych – to 20 tys. mieszkań o powierzchni 1 mln m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej.
Kontakt dla mediów:
Mariusz Skowronek, Tauber Promotion
698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.