Komunikaty PR

Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu Przemyska Vita

2024-03-04  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Develia wprowadziła do oferty mieszkania z II etapu osiedla Przemyska Vita na gdańskim Ujeścisku. W jego ramach powstanie 256 lokali. Inwestycja wyróżnia się wieloma udogodnieniami, w tym m.in. urozmaiconą strefą rekreacyjną z placami zabaw, tyrolką, wybiegiem dla psów, stołami piknikowymi czy torem do dysk-golfa. Budowa rozpocznie się w marcu br., a jej zakończenie planowane jest w IV kwartale 2025 roku. 

Osiedle Przemyska Vita położone jest przy ulicy Przemyskiej 37 na terenie gdańskiego Ujeściska. W ramach drugiego, a zarazem ostatniego etapu inwestycji do sprzedaży wprowadzono 256 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od ponad 29 do blisko 120 m kw. Powstaną łącznie cztery budynki wielorodzinne oraz pięć dwupoziomowych willi miejskich, w których zaprojektowano po cztery lokale z ogródkami oraz dużymi balkonami.

Osiedle Przemyska Vita jest jednym z naszych topowych projektów w Gdańsku. Inwestycja została bardzo dobrze przyjęta przez klientów. Z puli pierwszego etapu sprzedaliśmy już około 80% oferty, a do wyboru pozostały 34 lokale. Jesteśmy przekonani, że wprowadzany teraz do oferty drugi etap wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie. Tym bardziej, że właśnie tutaj realizowanych będzie większość udogodnień zaplanowanych na terenie osiedla. Przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z rozległych terenów rekreacyjnych otoczonych zielenią. Nabywców przyciąga również atrakcyjna lokalizacja z rozbudowaną infrastrukturą komunikacyjną oraz bliskość publicznych terenów zielonych. Jednocześnie bardzo szeroka oferta funkcjonalnych mieszkań o różnorodnych metrażach dopasowana jest do preferencji szerokich grup nabywców - singli, młodych par, rodzin z dziećmi oraz osób inwestujących w lokale na wynajem – podkreśla Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Aż około 40% osiedla przeznaczono pod tereny zielone. Zaplanowano bardzo dużo nasadzeń, w tym wiele dorodnych drzew. W zieleń wkomponowano zjazd linowy - tyrolkę, która uatrakcyjni czas spędzany na świeżym powietrzu. Zaprojektowano dwa place zabaw, polanę do jogi, gry w klasy, ławeczki, a także stolik do szachów. Aktywną rekreację umożliwi siłownia zewnętrzna, tor do dysk-golfa, zjeżdżalnia na skarpie czy boisko do gry w bule. Odpoczynek i relaks umilą ogrody deszczowe, leżaki oraz grill z paleniskiem oraz stołami piknikowymi. Zaplanowano również wybieg dla psów.

Do użytku mieszkańców oddane zostaną stojaki rowerowe oraz wózkarnia. Dla samochodów przygotowane będą miejsca w garażu podziemnym oraz na parkingu zewnętrznym, w tym częściowo zadaszonym.

Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z resztą aglomeracji trójmiejskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie, wzdłuż ulicy Nowa Warszawska, przebiega linia tramwajowa. Sprawne połączenia z innymi dzielnicami zapewnia również oddalona o zaledwie kilka minut jazdy obwodnica Trójmiasta. W pobliżu inwestycji znajduje się park leśny na Kozaczej Górze wraz z popularną platformą widokową, ścieżkami spacerowymi, trasami rowerowymi, placem zabaw i wybiegiem dla psów. Najbliższe otoczenie oferuje rozbudowaną infrastrukturę usługowo – handlową oraz edukacyjną ze szkołami i przedszkolami.

Develia rozpocznie budowę II etapu osiedla w marcu br., a uzyskanie pozwolenia na użytkownie planowane jest na koniec 2025 r.

 

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 52 osiedla, składające się w sumie ze 138 etapów inwestycyjnych – to 20 tys. mieszkań o powierzchni 1 mln m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej.

 

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wysyp ogłoszeń na rynku najmu, ale castingi na lokatorów jeszcze się zdarzają Biuro prasowe
2024-05-24 | 09:30

Wysyp ogłoszeń na rynku najmu, ale castingi na lokatorów jeszcze się zdarzają

– Szukałam ostatnio kawalerki. Nie musiałam nawet negocjować ceny, od razu dostałam świetną ofertę – opowiada Magdalena Jakubiak z Olsztyna. Od kilku miesięcy sytuacja na
Nieruchomości Murapol Helio – nowa inwestycja mieszkaniowa na toruńskim Jarze
2024-05-24 | 08:00

Murapol Helio – nowa inwestycja mieszkaniowa na toruńskim Jarze

Grupa Murapol, jeden z wiodących ogólnopolskich deweloperów mieszkaniowych, wraca do Torunia z kolejnym nowoczesnym projektem mieszkaniowym. Murapol Helio powstanie przy ul.
Nieruchomości W kwietniu budownictwo mieszkaniowe z wyraźną korektą wiosennego optymizmu
2024-05-23 | 15:00

W kwietniu budownictwo mieszkaniowe z wyraźną korektą wiosennego optymizmu

Najnowsza informacja GUS, publikująca wstępne dane budownictwa mieszkaniowego w kwietniu oraz czterech pierwszych miesiącach bieżącego roku, nie potwierdziła silnego sygnału ożywienia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

European Financial Congress 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Coraz bliżej powstania świadomej sztucznej inteligencji. Potrzebne są działania zapobiegające niewłaściwemu jej wykorzystaniu

O sztucznej inteligencji mówi się już coraz częściej w kontekście możliwości i zagrożeń, jakie przyniesie powstanie globalnej sztucznej inteligencji. To model, który byłby zdolny do myślenia takiego, jakim cechuje się człowiek, ale jego możliwości obliczeniowe przewyższałyby możliwości ludzkiego mózgu kilka milionów razy. Rodzi to uzasadnione obawy o bezpieczeństwo, stąd postulat, by uczestnicy rynku składali przysięgę na wzór przysięgi Hipokratesa. Zgodnie z nią mieliby dbać o to, by zastosowania technologii miały wymiar etyczny. Zdaniem ekspertów potrzebnych jest też więcej szczegółowych regulacji.

Bankowość

Zapóźnienie w transformacji może obniżyć konkurencyjność całej gospodarki. Konieczne przyjęcie ustawy o ochronie klimatu

– Biznes jest gotowy na Fit for 55 i co ciekawe, banki też są na to gotowe. Natomiast niegotowe są polskie regulacje i polska energetyka. Tym, co jest nam teraz w Polsce potrzebne, są dobre strategie i dobre planowanie – ocenia Ilona Jędrasik, nowa prezes zarządu Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Jak wskazuje, polska energetyka musi zdecydowanie przyspieszyć z transformacją w kierunku odnawialnych źródeł, ponieważ w scenariuszu business as usual konsekwencją może być spadek konkurencyjności całej krajowej gospodarki.

Transport

CPK nadal pod znakiem zapytania. Wyzwaniem jest nie tylko budowa lotniska, ale także sieci kolejowej

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) pod znakiem zapytania. Nowy rząd wciąż przeprowadza audyty. Budowa, zapowiadana jako największe przedsięwzięcie infrastrukturalne w historii, to nie tylko plan potężnego lotniska między Warszawą a Łodzią, ale także obejmująca cały kraj przebudowa sieci kolejowej. – Powinniśmy obniżać temperaturę sporu wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego i przechodzić do konkretnych, bardziej operacyjnych decyzji – ocenia Michał Litwin dyrektor generalny Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.