Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu Alei Praskich w Warszawie
Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu Alei Praskich – spektakularnej inwestycji, realizowanej na warszawskiej Pradze Południe. W ofercie znalazły się 182 lokale mieszkalne i usługowe.
W ramach drugiej fazy projektu przy ul. Podskarbińskiej powstaną dwa czteropiętrowe budynki połączone wspólną, podziemną halą garażową. Deweloper zapewnia szeroki wybór mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach – od kawalerek po przestronne, 5-pokojowe lokale rodzinne. Do wszystkich przypisane będą balkony, duże, zielone tarasy lub ogródki. Na miejscach parkingowych w halach garażowych zapewniona zostanie możliwość montażu ładowarek dla pojazdów elektrycznych.
Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na luty br. Generalnym wykonawcą jest firma Kalter.
– Aleje Praskie łączą w sobie zalety dobrej lokalizacji, rozbudowanej infrastruktury lokalnej oraz rozległych obszarów zielonych na terenie inwestycji. Nie dziwi nas więc duże zainteresowanie, jakim cieszy się ten projekt wśród warszawiaków – w ciągu zaledwie czterech miesięcy znaleźliśmy nabywców na 70 procent mieszkań wchodzących w skład I fazy – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu, także ten będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM - otrzymanie takiego wyróżnienia to potwierdzenie, że obiekt jest przyjazny dla środowiska. Inwestycja realizowana jest z dużą dbałością o komfort mieszkańców i zapewnia dostęp do terenów zielonych. W centrum Alei Praskich znajdzie się przestronny dziedziniec z placem zabaw, siłownią plenerową i tężnią solankową. Rozległe przestrzenie pomiędzy poszczególnymi budynkami zostaną obsadzone drzewami, łąkami kwietnymi i roślinnością o podwyższonej produkcji tlenu. Develia kładzie również nacisk na atrakcyjne wykorzystanie elementów małej architektury - deptaki na terenie inwestycji uatrakcyjnią drewniane pomosty i tarasy podświetlone dyskretnym, ledowym światłem oraz elementy wodne, przy których staną wygodne siedziska i ławki.
Jedną z największych zalet projektu jest rozwinięta infrastruktura usługowa, edukacyjna i komunikacyjna. W bezpośrednim sąsiedztwie działają kawiarnie, restauracje, sklepy, placówki ochrony zdrowia oraz szkoły i przedszkola. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się jeden z najpiękniejszych warszawskich parków – Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego. Bliskość ważnych węzłów komunikacyjnych, takich jak ul. Grochowska, ul. Targowa, al. Waszyngtona czy al. Stanów Zjednoczonych, umożliwia szybki dojazd do centrum Warszawy i pozostałych dzielnic. Do dyspozycji mieszkańców są także liczne linie autobusowe i tramwajowe, a w niedalekiej przyszłości także II linia metra (stacja Mińska).
II etap Alei Praskich zostanie oddany do użytku w I kwartale 2024 r. Projekt architektoniczny inwestycji przygotowała pracownia FBT. Ceny zaczynają się już od 10 800 zł za metr kwadratowy.
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce. W ciągu 15 lat działalności firma zrealizowała 36 osiedli, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 750 tys. metrów kwadratowych. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.