Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu Alei Praskich w Warszawie
Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu Alei Praskich – spektakularnej inwestycji, realizowanej na warszawskiej Pradze Południe. W ofercie znalazły się 182 lokale mieszkalne i usługowe.
W ramach drugiej fazy projektu przy ul. Podskarbińskiej powstaną dwa czteropiętrowe budynki połączone wspólną, podziemną halą garażową. Deweloper zapewnia szeroki wybór mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach – od kawalerek po przestronne, 5-pokojowe lokale rodzinne. Do wszystkich przypisane będą balkony, duże, zielone tarasy lub ogródki. Na miejscach parkingowych w halach garażowych zapewniona zostanie możliwość montażu ładowarek dla pojazdów elektrycznych.
Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na luty br. Generalnym wykonawcą jest firma Kalter.
– Aleje Praskie łączą w sobie zalety dobrej lokalizacji, rozbudowanej infrastruktury lokalnej oraz rozległych obszarów zielonych na terenie inwestycji. Nie dziwi nas więc duże zainteresowanie, jakim cieszy się ten projekt wśród warszawiaków – w ciągu zaledwie czterech miesięcy znaleźliśmy nabywców na 70 procent mieszkań wchodzących w skład I fazy – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu, także ten będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM - otrzymanie takiego wyróżnienia to potwierdzenie, że obiekt jest przyjazny dla środowiska. Inwestycja realizowana jest z dużą dbałością o komfort mieszkańców i zapewnia dostęp do terenów zielonych. W centrum Alei Praskich znajdzie się przestronny dziedziniec z placem zabaw, siłownią plenerową i tężnią solankową. Rozległe przestrzenie pomiędzy poszczególnymi budynkami zostaną obsadzone drzewami, łąkami kwietnymi i roślinnością o podwyższonej produkcji tlenu. Develia kładzie również nacisk na atrakcyjne wykorzystanie elementów małej architektury - deptaki na terenie inwestycji uatrakcyjnią drewniane pomosty i tarasy podświetlone dyskretnym, ledowym światłem oraz elementy wodne, przy których staną wygodne siedziska i ławki.
Jedną z największych zalet projektu jest rozwinięta infrastruktura usługowa, edukacyjna i komunikacyjna. W bezpośrednim sąsiedztwie działają kawiarnie, restauracje, sklepy, placówki ochrony zdrowia oraz szkoły i przedszkola. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się jeden z najpiękniejszych warszawskich parków – Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego. Bliskość ważnych węzłów komunikacyjnych, takich jak ul. Grochowska, ul. Targowa, al. Waszyngtona czy al. Stanów Zjednoczonych, umożliwia szybki dojazd do centrum Warszawy i pozostałych dzielnic. Do dyspozycji mieszkańców są także liczne linie autobusowe i tramwajowe, a w niedalekiej przyszłości także II linia metra (stacja Mińska).
II etap Alei Praskich zostanie oddany do użytku w I kwartale 2024 r. Projekt architektoniczny inwestycji przygotowała pracownia FBT. Ceny zaczynają się już od 10 800 zł za metr kwadratowy.
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce. W ciągu 15 lat działalności firma zrealizowała 36 osiedli, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 750 tys. metrów kwadratowych. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.