Komunikaty PR

Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu Alei Praskich w Warszawie

2022-01-20  |  11:15
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu Alei Praskich – spektakularnej inwestycji, realizowanej na warszawskiej Pradze Południe. W ofercie znalazły się 182 lokale mieszkalne i usługowe.

W ramach drugiej fazy projektu przy ul. Podskarbińskiej powstaną dwa czteropiętrowe budynki połączone wspólną, podziemną halą garażową. Deweloper zapewnia szeroki wybór mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach – od kawalerek po przestronne, 5-pokojowe lokale rodzinne. Do wszystkich przypisane będą balkony, duże, zielone tarasy lub ogródki. Na miejscach parkingowych w halach garażowych zapewniona zostanie możliwość montażu ładowarek dla pojazdów elektrycznych.

Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na luty br. Generalnym wykonawcą jest firma Kalter.

Aleje Praskie łączą w sobie zalety dobrej lokalizacji, rozbudowanej infrastruktury lokalnej oraz rozległych obszarów zielonych na terenie inwestycji. Nie dziwi nas więc duże zainteresowanie, jakim cieszy się ten projekt wśród warszawiaków – w ciągu zaledwie czterech miesięcy znaleźliśmy nabywców na 70 procent mieszkań wchodzących w skład I fazy – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu, także ten będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM - otrzymanie takiego wyróżnienia to potwierdzenie, że obiekt jest przyjazny dla środowiska. Inwestycja realizowana jest z dużą dbałością o komfort mieszkańców i zapewnia dostęp do terenów zielonych. W centrum Alei Praskich znajdzie się przestronny dziedziniec z placem zabaw, siłownią plenerową i tężnią solankową. Rozległe przestrzenie pomiędzy poszczególnymi budynkami zostaną obsadzone drzewami, łąkami kwietnymi i roślinnością o podwyższonej produkcji tlenu. Develia kładzie również nacisk na atrakcyjne wykorzystanie elementów małej architektury - deptaki na terenie inwestycji uatrakcyjnią drewniane pomosty i tarasy podświetlone dyskretnym, ledowym światłem oraz elementy wodne, przy których staną wygodne siedziska i ławki.  

Jedną z największych zalet projektu jest rozwinięta infrastruktura usługowa, edukacyjna i komunikacyjna. W bezpośrednim sąsiedztwie działają kawiarnie, restauracje, sklepy, placówki ochrony zdrowia oraz szkoły i przedszkola. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się jeden z najpiękniejszych warszawskich parków – Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego. Bliskość ważnych węzłów komunikacyjnych, takich jak ul. Grochowska, ul. Targowa, al. Waszyngtona czy al. Stanów Zjednoczonych, umożliwia szybki dojazd do centrum Warszawy i pozostałych dzielnic. Do dyspozycji mieszkańców są także liczne linie autobusowe i tramwajowe, a w niedalekiej przyszłości także II linia metra (stacja Mińska).

II etap Alei Praskich zostanie oddany do użytku w I kwartale 2024 r. Projekt architektoniczny inwestycji przygotowała pracownia FBT. Ceny zaczynają się już od 10 800 zł za metr kwadratowy.

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce. W ciągu 15 lat działalności firma zrealizowała 36 osiedli, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 750 tys. metrów kwadratowych. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Na rodzimym rynku materiałów budowlanych przecena zagościła na dobre Biuro prasowe
2024-04-17 | 14:00

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych przecena zagościła na dobre

W marcu po raz kolejny, siódmy już z rzędu, stawki ogromnej większości grup towarowych zanotowały regres. Jak zauważają eksperci portalu RynekPierwotny.pl, tym razem średni poziom
Nieruchomości Wojna w Ukrainie ostudziła zapał cudzoziemców do kupowania mieszkań w Polsce
2024-04-17 | 14:00

Wojna w Ukrainie ostudziła zapał cudzoziemców do kupowania mieszkań w Polsce

W 2023 r. w ręce cudzoziemców trafiło nieco ponad 14,3 tys. mieszkań, czyli minimalnie mniej niż rok wcześniej. Portal GetHome.pl ustalił, że najwięcej kupili ich obywatele Ukrainy.
Nieruchomości Unikatowe osiedle powiększa się. ROBYG z nowym etapem Portu Popowice
2024-04-17 | 13:15

Unikatowe osiedle powiększa się. ROBYG z nowym etapem Portu Popowice

Powiększa się kultowa inwestycja na tętniących życiem Popowicach we Wrocławiu. Firma ROBYG ogłosiła właśnie, że wprowadza do oferty 216 nowych mieszkań w ramach inwestycji Port

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Zagranica

Chiny przygotowują się do ewentualnej eskalacji konfliktu z USA. Mocno inwestują w swoją niezależność energetyczną i technologiczną

Najnowsze dane gospodarcze z Państwa Środka okazały się lepsze od prognoz. Choć część analityków spodziewa się powrotu optymizmu i poprawy nastrojów, to jednak w długim terminie chińska gospodarka mierzy się z kryzysem demograficznym i załamaniem w sektorze nieruchomości. Władze Chin zresztą już przedefiniowały swoje priorytety i teraz bardziej skupiają się na bezpieczeństwie ekonomicznym, a nie na samym wzroście gospodarczym. – Chiny szykują się na eskalację konfliktu z USA i pod tym kątem należy obserwować chińską gospodarkę – zauważa Maciej Kalwasiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Jak wskazuje, Chiny mocno inwestują w rozwój swojego przemysłu i niezależność energetyczną, chcąc zmniejszyć uzależnienie od zagranicy.

Infrastruktura

Inwestycje w przydomowe elektrownie wiatrowe w Polsce mogą się okazać nieopłacalne. Eksperci ostrzegają przed wysokimi kosztami produkcji energii

Małe przydomowe elektrownie wiatrowe mogą być drogą pułapką – ostrzega Fundacja Instrat. Jej zdaniem koszt wytworzenia prądu z takich instalacji może być kilkukrotnie wyższy od tego z sieci. Tymczasem rząd proponuje program wsparcia dla przydomowych instalacji tego typu wart 400 mln zł. Zdaniem ekspertów warto się zastanowić nad jego rewizją i zmniejszeniem jego skali.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.